Regálovky a zesilovač do 1000€ / 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 12. 10. 2018 13:10

Ja rozdily v prurezu slysel,vetsi dynamika. Dokonce i manzelka rikala,ze to hraje vic nahlas(to uz je,co rict). Vse je samozrejme diky mensimu odporu v silnejsim prumeru kábla.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Myth0s 12. 10. 2018 13:25

petison píše:Věřím že budeš spokojený.Cituji z vedlejšího fora kde shodou okolností si někdo koupil stejné reproduktory.Původně jsem myslel ,že to je Mythos :-D

ja som riešil podobne čo ty a nakoniec som kupil Onkyo TX-8270. Repro som však potreboval regalovky s prednym bassreflexom, tak som k nemu dokupil Sonus Faber Venere 1,5. Samozrejme som svoj povodny financny limit prekrocil o 650€, teda viac ako o polovicu . . .ale som max. spokojny.


No ja to niesom veru ... :D Ten zosilk nieje slabý na Sonus-i ?
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 10. 2018 14:04

Není! Nevím, co furt máte všichni s tím výkonem. Mnohem více než na papírovém údaji o výkonu záleží na provedení zesilovače, konstrukci jak předzesilovací, tak výkonové části, použitých součástkách, stabilitě, ale i třídě, ve které zesilovač pracuje (A, A/B, D, G...).

Ale popravdě Onkyo není můj favorit mezi zesilovači.

Myth0s, ty máš objíždět studia a vybírat zesilovač a kabely, tak co děláš na fóru? :D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 15. 10. 2018 17:01

Dúfam že žiadne peklo nerozpútam ... repro káble aké ? Jedna 4mm2 žila alebo 4 menšieho prierezu ? Príde mi to trošku drahšie ale rozhodne by som rád tienený kábel hoc sú drahšie ale myslím že mám veľa rušenia okolo PC ...


https://www.trinasty.sk/tovar/audioquest-flx13-sw-par/
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2018 17:47

Na to se vykašli. Za prvé ty kabely nejsou stíněné, za druhé mají relativně malý průřez (2x 2,62mm2), i když to by mělo stačit a za třetí, nejlíp stejně hraje obyčejná dvojlinka z Baumaxu za 2€/m 2x4mm2 (i když tady se mnou asi nebude moc lidí souhlasit) :nenapadne.

-- 15. 10. 2018 18:51 --

Tohle stačí úplně bohatě
https://www.trinasty.sk/tovar/gotham-audio-spk-2x4mm/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 15. 10. 2018 19:08

Tak to je,pokud nejsi maniak do vzhledu kabelů a nevlastnis draha zarizeni,mel by te zajimat jen průřez drátu,4mm je hodnota absolutne odpovidajici pro vetsinu propojeni zes + rep!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Myth0s 23. 10. 2018 20:43

ARCAM HDA SA20 - čo si o tom myslíte ? Podľa popisu by to nemusel byť zlý zosilk ...
(predajca ktorí mi zrušil objendávku po tom čo sme spolu volali mi hodne odporúčal tento zosilk - údajne v danej cenovej najlepšie čo počul)
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2018 21:30

Jako proč ne, ale tlačíš to pořád výš a výš cenově, za to máš i ten Audiolab, Marantz PM8006 a spoustu dalších. Přitom jsi ani jeden neslyšel, netušíš, jak si sedne s Venere a jsi ochoten investovat desetitisíce (tisíce €) do zajíce v pytli (mačku v mechu) ;).
To se raději podívej na bazar, v podobné ceně budou luxusní kousky.
Moje doporučení už jsi dostal, nebudu se pouštět do dalších spekulací, ale jsem přesvědčený, že už ty dříve zmíněné zesilovače jako NAD, Marantz apod. bohatě splní svůj účel a zbylé peníze můžeš investovat do dobré hudby nebo třeba vína.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 23. 10. 2018 23:13

Ten arcam urcite spatnej nebude,dokonce je to hybrid,ale oproti puvodni cene v nadpisu vlakna,se mi to zda uz jako docela přestřel.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 30. 10. 2018 18:18

Tak co Myth0s? Už to nějak dopadlo a máš sestavu po kupě? Jsme zvědaví a napjatí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 7. 11. 2018 20:02

Už je to dané ... Marantz PM8006 je víťazom.

Včera som sa "natvrdo" vybral z práce do na posluch a mal možnosť porovnávania reproduktorov a zosilňovačov - a Marantz s prehľadom skryl NAD do vačku... V porovnaní s Hegelom ktorí je údajne absolútne neutrálny mi dokonca sedel tiež skôr japonec (ktorí je aj o lacnejší).

Rozpočet síce preskočený ale po minimálne 4-roch rokoch špekulovania som to konečne dotiahol a do úspešného konca a k spokojnosti a to je myslím prvoradé. Ako som už spomínal je to jeden z mojich snov mať poriadne audio a tam nasilu za každú cenu šetriť, aby som potom nebol spokojný nemá zmysel.

Počul som v porovnaní aj podlahové Focali, Caste-i a na chvíľku aj nejaký model od Triangle (jediné regálovky) ale opäť mi viac sedel zvuk Sonusov (Venere 2.5). :)
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2018 20:11

No konečně :), Marantz je dobrá volba. Už ho máš doma? Jak to hraje se Sonusama?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 7. 11. 2018 20:41

Myth0s píše:Počul som v porovnaní aj podlahové Focali, Caste-i a na chvíľku aj nejaký model od Triangle (jediné regálovky) ale opäť mi viac sedel zvuk Sonusov (Venere 2.5). :)


Takze nakonec jsi koupil Venere 2.5?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Myth0s 7. 11. 2018 20:52

Nie tie som len počúval na porovnanie s inými podlahovkami.

Doma mám "len" Venere 1.5 O:-)

Btw. škoda že nemali Advance Acoustic X-i105 - fakt som ho chcel počuť v porovnaní s Marantzom .. ale mali len nejakú nižšiu radu ktorú som ani nepočúval. :hm
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 11. 2018 21:47

No abych řek pravdu,moc rad bych tu kombinaci slysel pospolu,hlavne by me zajimal rozdil oproti mymu low endu(marantz 6006+zensor 3,ktery nahradily wharfedale 10.1). Prece jenom mam v tech dali 170mm basak,nejsou to zadni drobecci a presto zahraji pekne stredy a vysky,hezke detaily. Zkratka me zajima slysitelny posun zvuku s priplatkem 20-30 táců.
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků