Rozdíl mezi receivery

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NikolAlka 7. 11. 2018 12:39

Ja ho objednaval u Elvia pro a cekal jsem na nej asi tyden. Objednaval jsem ho red mesicem
NikolAlka
Junior


Odeslat příspěvekod e1 7. 11. 2018 13:13

Ja som práve objednal čiernu verziu, ale z ČR. Bol som v showroome v Zlíne, venovali mi dosť veľa času, dostal som aj zľavu za set, tak mi pripadá blbé objednávať to zvlášť niekde inde. Utešujem sa tým, že čiernu verziu o pár rokov predám o niečo ľahšie, resp. s prípadnou ďalšou elektronikou (herná konzola, STB, HTPC) bude farebne skôr ladiť.
Naposledy upravil e1 dne 7. 11. 2018 16:01, celkově upraveno 1
e1
Junior

Odeslat příspěvekod NikolAlka 7. 11. 2018 15:41

To je pravda je to jako s autem. Černá, šedá, bílá se lépe pak prodá, ale já bych si stejně koupil raději červenou nebo zelenou:D
NikolAlka
Junior

Odeslat příspěvekod e1 7. 11. 2018 16:05

Keby nebolo treba toľko čakať, tak beriem aj ja tú striebornú verziu, ale vraj ju nemá ani distribútor a najbližšia várka príde až v polovici decembra. Šesť dní by som počkal, šesť týždňov už je moc.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2018 17:48

Vydrž, Prťka, vydrž! Aspoň budeš víc natěšený. ;)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strefko26 19. 2. 2019 15:43

Ahojte
Chcem sa spýtať ako to funguje pri dolby atmos.
Mám napríklad film na bluray v 7.1 a doma mám Onkyo tx-NR1030, v ňom zapojené reproduktory napríklad 7.1.2 ako to urobiť aby hrali všetky atmos ?? Nemám to zatiaľ tak urobené len sa pýtam do budúcna ako to urobiť aby hrali všetky dolby atmos. Tá 7.1 je super, preto uvažujem dať aj stropné..

Ďakujem S.
strefko26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 2. 2019 16:16

Dolby atmos je zvukový formát,pokud film není v tomto formátu,neudelas z toho atmos,ani kdybys naucil kočku jíst příborem.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod e1 19. 2. 2019 16:21

Ak má film zvukovú stopu čisto 7.1, tak tam ti Atmos reproduktory nebudú hrať. Obsah ktorý budeš sledovať musí mať priamo Dolby Atmos audio. Na Blu-ray diskoch to nájdeš označené s patričný logom.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 2. 2019 17:28

Neni treba odpovídat to samé,co uz píšu.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 19. 2. 2019 18:11

Pak je tady ale ještě funkce některých nových AVR - virtual surround, která by měla být schopna vytvořit prostorový zvuk s jakýmkoli počtem připojených repro, tedy teoreticky by mohla poslat nějaký signál i do horních repro, aniž by zvuková stopa takový signál nativně obsahovala. Je to ale čirá spekulace, jinak platí to, co psali kluci výše.
Naposledy upravil tombas dne 19. 2. 2019 21:57, celkově upraveno 1
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NikolAlka 19. 2. 2019 18:34

Do atmos reproduktorů můžeš poslat i stereo vstupní signál ( pokud to tvůj receiver umí) jen to není nic úchvatného v porovnání s dolby které mají atmos metadata... ale jde to
NikolAlka
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 2. 2019 19:28

Tady jde pánové primárně o to,ze tazatel predpokládá,ze vsechny pripojené reprosoustavy hrají jakýsi záhadný dolby atmos zvuk. Je treba osvetlit,ze jde o jakousi tresnicku na dortu v multikanálu. Tedy,ze si lze pomocí stropních (a nejen stropních) pridavnych repro zajistit vnimani zvuku,ktery se odehrava nad hlavou. A take to,ze je nutne mit takto vyrobený film a avr s podporou tohoto formatu. Naopak klasické rozsireni zvuku z 5.1 na 7.1 pocita s pridanými repro po stranách diváka.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod malabar 20. 2. 2019 02:06

Ahoj, jak nekde podotkl Bazi36, jsem takovej jouda, co se tu jen tak promenuje. A ma pravdu. Presto zkusim odpovedet Kremilkovi : 5.2.2, 7.1.2, 9.2.4 znamena : 9 repro na zemi, 2x sub a 4 repro ze stropu (pricemz ty se daji nahradit "sikmymi Atmos repro" umistenymi na prednich, resp zadnich towers.
A tombasovi - ano nove rady AVR maji tzv. virtual speakers funkci (treba DTS VirtualX) v predu i vzadu. Tzn , ze z 5.1 pomoci algoritmu AVR vytvori vedle prednich towers dalsi dva virtualni surround repro a vzadu to same. Vpodstate se tva sestava blizi k 9.1 . Jak tu nekdo podotkl, instalovat doma Atmos sestavu (nebo DSP 3D), je pekna fuska na cas a penize. Zatimco virtualni repro ti ten poslech priblizi. Verte nebo ne, funguje to.
Ahoj Martin
malabar
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 11. 9. 2019 21:13

NikolAlka píše:No ja měl pujčený marantz 1608 a dost mě překvapilo, že výrobce uvádí průchod hdr 4k 4:4:4 ale reálně to neumí ani hdr 4k 4:2:2 což mě od značky odradilo. Řešil jsem to přímo i s technikem marantz pro čr a nepřišel na to proč to není funkční. Takže marantz fakt už nechci... Navíc visuelně je divnej

Jak mám rozumět poznatku,že u AV slim receiveru Marantz 1608 nejde průchod hdr 4k 4:4:4 uváděný výrobcem.
Nebyl problém jinde v libovolné části trasy. Potom může docházet v lepším případě k dropoutům obrazu, ale pravděpodobně se obraz vůbec neobjeví.
RADU65
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků