Výběr repro a soundbaru k TV Philips

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrajss 2. 11. 2018 13:19

Tak se po delsi odmlce vracim k reseni daneho tematu. A mam rovnou otazku, momentalne stojim pred rozhodnutim nakupu. Mam moznost dvou variant:

1. za 12k koupit aktivni set Klipsch R-15PM
2. nasel jsem moznost za 5,5k koupit dva sloupove Polk T50, k nim bych sehnal receiver

ktera z danych variant podle vas vyjde lepe? v pomeru cena/vykon?

A jeste bych si rad upresnil jednu vec, jelikoz se v tom stale trosku ztracim. Pokud bych vzal Polk, tak pro propejni s TV nebo cimkoliv jinym potrebuju minimalne stereo receiver, jen zesilovac nestaci, k tomu bych jeste potreboval DAC pro propojeni s cimokliv, je to tak?
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 11. 2018 15:09

Je to tak.
Nejuniverzálnější řešení se mi zdá
https://www.electroworld.cz/pioneer-sx- ... o-receiver
+ třeba ty Polk T50
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 2. 11. 2018 21:47

Nebo malý digitální zesilovač, který je zároveň i DAC, třeba Topping MX3, který mám pár týdnů doma, si vede velice slušně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 6. 11. 2018 09:46

Diky moc za tip, mam ho objednany, nicmene to vypada, ze je s tim v EW nejaky zadrhel, tak nevim, jestli se mi ho z nich podari dostat. A tudiz bych se rad zeptal jeste na jiny, ktery bych mel pripadne moznost vzit z frcu, jak by si v porovnani vedl pripadne Yamaha A-S 501?

Diky.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 6. 11. 2018 12:10

A co ti brání toho Pioneera koupit někde jinde?
Ta Yamaha by se samozřejmě použít dala, ale z hlediska připojení je na tom podstatně hůř.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 6. 11. 2018 12:29

Samozrejme mi nic nebrani, jen je vsude cca o 2000 drazsi :) Ale to nevadi, pokud poslouzi o poznani lepe nez ta yamaha, tak samozrejem radsi zainvestuju vic. Jen me zajimalo srovnani protoze tu Yamahu mam moznot vzit za cca 8000, ale prave jsem porovnaval to hledisko konektivity, coz je pro me pomerene postatne, a je pravda, ze v tomto smeru doporucovany Pioneer vyjde lepe.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 6. 11. 2018 18:04

Urcite vsude ? Tu je napr. drahsi len o 367 Kc:
https://www.apollos.cz/produkt/pioneer- ... ibrna/608/
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 7. 11. 2018 10:12

No, tak na reseni receiveru mam nakonec nejspis jeste trochu cas, jelikoz z eshopu mi poslali pouze jeden reproduktor s oduvodnenim, ze se jednalo o nabidku pouze jednoho, nikoliv setu, avsak za cenu, za kterou se bezne prodavaji dva. Takze momentalne se s nimi dohaduju, pokud to vsak nedopadne, budu jim ho muset vratit.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2018 11:52

Cos objednal za repro a kde?
Na to je potřeba dávat bacha, není pravidlem, že cena je za pár, zvlášť třeba na Amazonu apod. na to ani neupozorní, je potřeba dát dotaz.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 8. 11. 2018 20:21

No měl jsem objednané ty Polk T50 z rozbaleno.cz. Přišel jeden. Reklamace uznaná jako opravněná, repro měly být dva, prý skladová chyba, nabídnuta sleva, druhý nejsou schopni dodat. Což je úsměvné, protože ho mají v nabídce ještě dvakrat, kdy z toho jednou za sniženou cenu s odůvodněním - chybí jeden reproduktor. I tak ho ale pořád mají za 5000. No, tam jsem zkoušel nakupovat naposled.

Nicméně mám objednáno už odjinud, včetně doporučeného receiveru, zítra by všechno mělo dojít, tak se těším, že si s tím trošku vyhraju přes víkend.

Jen bych chtěl ješte poprosit o radu, jakou k tomu budu ještě muset sehnat kabeláž, jelikož předpokládám, že to nebude součástí balení. Tv má všechny možné výstupy / vstupy , předpokládám, že ideální propojení bude přes optiku. Nejsem si však jistý, jaké kabely na propojení repro s receiverem.
Díky.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod nettopejr 8. 11. 2018 20:48

A proč ne HDMI (myslim, že tvá TV má ARC) a repro pak dvoulinkou (2,5mm#)?
... tak to mám já- stejný Pioneer, jiné repro..
nettopejr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 9. 11. 2018 10:06

Vlastne pravda, pripojeni pres HDMI bude asi idealni. Nekde jsem se docetl, ze k temto repro se doporucuje spis 4mm dvoulinka. No kdyztak si jeste necham poradit v obchode.

-- 9. 11. 2018 12:05 --

Jeste me trochu mezi, ze se mi nepodarilo vychytat drive tu akci na mallu, kde prodavali set Polk repro s receiverem. Ted se ale divam, ze tam maji zase nejakou akci na jine sety, yamaha receiver + magnat repro, viz https://www.mall.cz/kampan/black-friday ... zesilovace . Rad bych se jeste zeptal na nazor, jak by na tom pripadne byla nektera z tech sestav oproti objednanym Polk T50 + Pioneer receiver. Tady bych mel v podstate za podobnou cenu rovnou 5.1 setup.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 11. 2018 11:06

https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... -kabel-2m/

-- 9. 11. 2018 12:17 --

Už z principu bude stereo sestava hrát lépe než domácí kino za stejné peníze.
Ty sestavy na Mall jsou klasicky ty levné Yamahy + Magnaty, takže žádný zázrak. Hrát to bude, ale na hudbu se to nehodí, na filmy asi OK, pokud nemáš velké nároky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 9. 11. 2018 19:54

Tak jsem zakoupil kabel dle doporučení, a.... Nepasuje, receiver má klasicky šroubovací konektory jen na přichycení drátu ...takze co ted? Ufiknout banánky a nastrčit jenom kabel?
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 11. 2018 20:11

Nejsou na těch šroubovacích terminálech jenom nasazené čepičky? Nevěřím, že to není na banánky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků