Vyber sluchatek +/-2000, Hyperx Cloud / ATH-AVC500 / dalsi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Thraser 11. 10. 2018 23:11

Zdravim,

chtel bych vas poprosit o radu. Muj soucasny headset dosluhuje a budu potrebovat novy. Cena +/- 2000. Pouziti na hry/hudba/anime, pouze u PC (nemusi to by headset, mikrofon pripadne dokoupim). Procetl jsem si toto forum a na zdejsi doporuceni koupil Hyperx Cloud a ATH-AVC500 na otestovani.

Nejsem audiofil, nejake jemne nuance vubec nepoznam, chci proste jen co nejlepsi sluchatka v dane cene, a aby v nich byl jasne a ciste slyset japonsky dabing (vysoke, casto pisklave hlasy), idealne aby byl vyraznejsi nez hudba na pozadi. A pak aby byly samozrejme sluchatka pohodlne na usich.

Bohuzel HyperX Cloud a ATH-AVC500 tyto podminky nesplnuji.

HyperX Cloud jsou velmi pohodlne a velmi se mi libi provedeni, mam ale problem se zvukem. Sykavky a vysoke hlasy (proto zminuju anime) jsou extremne neprijemne (pro priklad zni to jako v tomhle videu, byt ne az tak moc). Je to znatelne i u hlubsich muzskych hlasu (napr tohle je prvni video ktere jsem s nimi sledoval a hned jsem si tech sykavek vsimnul).

Je to u HyperX Cloud normalni? Nejak se mi nechce verit, ze by neco takoveho vsichni lide kteri je chvali dokazali prehlednout. Dalsi vec co me napadla je ze je nova rada HX-HSCL-SR/NA (v baleni napr. chybi nahradni nausniky) nejak horsi nez ty stare KHX-H3CLW, ktere jsou ve vsech recenzich co jsem nasel na netu. Proto jsem si jeste koupil KHX-H3CLW, ktere se zrejme uz jen doprodavaji v nekolika malo obchodech. Ty by mely prijit v pondeli, tak je otestuju a uvidim.

Co se tyce ATH-AVC500, ty nemaji problem se sykavkami, zvuk mi prijde v pohode, bohuzel jsou pro me nepohodlne. Provedeni zpusobuje ze mam pocit neustaleho tlaku na hlavu z horu i z boku, do nausniku se mi pohodlne nevejdou usi kvuli kruhovemu tvaru (a to nemam zadne plachty, aspon doufam :-D ), a strasne se v nich potim uz po par minutach. Ten rozdil je o to vic markantni kdyz je vymenim s krasne pohodlnyma Hyperx Cloud.

Co si myslite o tech sykavkach u Cloudu? Je tady nekdo kdo se muze podelit o svoje zkusenosti? A mate nekdo jeste nejake doporuceni krome techto dvou modelu? Budu vdecny za kazdou radu.
Thraser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 12. 10. 2018 09:27

Také zdravím,
podle specifikací budou sluchátka Hyperx Cloud celkem náročná na zdroj zvuku - 98 dB, 60 ohm a 53 mm "repráky" už budou potřebovat výkonnější zesík.
Co jsem je pár minut zkoušel z telefonu, zvukový projev byl čistý, ale světlejší.

Už jsem je tady jednou doporučil - Sennheiser HD 559
Dají se sehnat pod 2 tis., pohodlí je výborné a hrají vyváženě a muzikálně.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thraser 13. 10. 2018 12:50

Diky za radu, objednal jsem ty Sennheiser HD 559 a zitra si pro ne jdu, tak jsem zvedavy. Co jsem se dival, tak jsou univerzalne doporucovany i na zahranicnich forech, i pro filmy a hry, takze ty by mi mohly vyhovovat.
Thraser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thraser 15. 10. 2018 14:05

Tak uz mi prisel ten puvodni model Hyperx Cloud KHX-H3CLW a mam tak moznost ho porovnat s tim co uz mam - HX-HSCL-SR/NA. Rozdil v sykavkach, ktere jsem zminoval ve svem puvodnim prispevku, je zcela zrejmy. Zatimco u HX-HSCL-SR/NA jsou sykavky velmi neprijemne a "syci" i u hlubsich muzskych hlasu, v pripade KHX-H3CLW ten problem neni. Obecne mi prijdou vysky u HX-HSCL-SR/NA takove neprijemne a trosku "chrestive" (?) oproti KHX-H3CLW. Jinak ale nejak velky rozdil ve zvuku nepozoruju.

Mam uz i ty Sennheiser HD 559 a taky se mi hodne libi. Velmi pohodlne a zvukove prijemne. Ted budu par dni porovnavat a rozhodovat jestli vzit uzavrene Hyperx nebo otevrene Sennheiser.
Thraser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 16. 10. 2018 07:31

Dej vědět pro co jsi se rozhodl a proč :o)
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thraser 14. 11. 2018 13:52

Trosku se zpozdenim - nakonec jsem si nevybral ani jedny. Po prvnim dobrem dojmu z HD559 prislo zklamani, a ve vysledku mi zvukove nevyhovovaly, prilis potlacene stredy a vsechno znelo tak nejak zastrene (podepsal bych tuhle recenzi https://www.technobuffalo.com/reviews/s ... 59-review/). A HyperX se mi nakonec taky nelibily, zvukove mi neprisly ciste a nebyly o moc lepsi nez muj stary ***** headset.

Nakonec jsem jeste zkousel AKG K240 MKII a Audio Technica ATH-AD500x. Obe byly podle me o tridu vys oproti tem predeslym, ale nakonec jednoznacne zvitezily AD500x, krasne cisty zvuk, nejvyraznejsi stredy, a velmi pohodlne na hlave (jen HD559 byly co do pohodlnosti lepsi). Na ebay se daji koupit za 2500 (vc DPH a postovneho), takze nebylo co resit a ted jsem s nimi maximalne spokojeny.
Thraser
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků