TV 50-55 do 700€. Je Sony KD-55XE8096 dobrá volba?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod depo63 11. 10. 2018 16:16

je SONY KD-55XE8096 dobrá voľba ? (mal som vždy Sony, sú priam nezničiteľné ...moja skúsenosť )...alebo HISENSE H55U7A ...vydrží ten číňan aspoň 5rokov ? ...mám pocit, že tých 100Hz je pri 55 palcoch už vidieť ...
Naposledy upravil MgX dne 11. 10. 2018 17:28, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název vlákna na jednoznačnější. Doporučuji si přečíst pravidla SF!
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 11. 10. 2018 16:31

Trvanlivost Hisense nijak nevybočuje z řad běžných výrobců.
Ještě seženeš KD-55XE8596, to je lepší volba než XE80.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod depo63 11. 10. 2018 16:55

Ďakujem za odpoveď ...Sony Bravia KD-55XE8596 to je už za 829,00 € ...potrebujem niečo na bežné sledovanie Tv (magio) občasne film v HD ...aby to bolo lepšie ako moja stará LCD Sony 32 ...
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2018 17:23

Čo koľko vydrži, to ti nikto nezaruči. Dnes sa už nehra na spoľahlive značky. Poruchovosť je vec kusu (ak konkretny model vyslovene nema od vyroby nejaku seriovu vadu). Každopadne u Hisense maš štandardne 3 roky zaruku. A je to lepši TV ako XE8096.

Sony nie su nezničiteľne. Mal som 5 modelov a 3 z toho boli opravovane, 2 v zaruke, jeden po. A ďalši je funkčny, ale ma pruhy cez obraz, to je ale 10-ročny dedko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod depo63 12. 10. 2018 07:10

som už skoro rozhodnutý skúsiť ten HISENSE H55U7A ...len ma odrádza ešte informácia (neviem či správna) že ten panel je lesklý ....pri videach na YouTube sa to nezdá
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod Fargon 12. 10. 2018 08:31

Ahoj, ja som vcera kupil Hisense 55u7a.
Tiez som zvazoval drahsiu konkurenciu od Sony 55XE85 alebo Samsung NU8002, ale teraz som rad, ze som vybral Hisense.
Po prvom nastaveni, "kalibracii" a povypinani vsetkych postprocessingovych ***** som z Tv velmi prijemne prekvapeny.
Obrazove podanie je velmi prijemne pre moje oci rovnako ako plynulost obrazu.
4KHDR obsah z Netflix je az hmatatelny.
Na net mam connect pre stabilitu siete radsej cez LAN. (Bit-rate takehoto 4K videa je do 20 Mbit/s Youtube aj viac). Aplikacie a online videa sa otvaraju takmer hned.
Zvuk je nadpriemerny aj ked trochu plochy, ale rozhodne lepsi aj silnejsi, ako u SONY XE (tam je sound bar naozaj nutnost).
Paci sa kvalita dielenskeho spracovania. Vsetko pekne licuje nic nevrzga. Napriklad kvalitny kovovy (tazky) stojan. Ked si spomeniem na chatrne plastove nozicky MU7002 (consa uz rozpadavali na predajni) alebo plastove kockate stojany od Sony, co sa mi krutili v ruke, tak to je naozaj sto a jedno. Kovove sroby, nie sadrokartonove samorezky, ako pouziva Samsung u raz tak drahych modelov. (Dva krat rozoberies a mozes zahodit.)
Na zaver vyzdvyhnem este jednoduchy a intuitivny OS, ktory reaguje bleskovo (na rozdiel od Android TV) a na fakt ergonomicky ovladac.

Ja som velmi spokojny s tymto vyberom.
Dakujem panom z tohto fora za skvely tip, rady a zaujimave citanie.
Pekny den
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 10. 2018 11:30

depo63 píše:som už skoro rozhodnutý skúsiť ten HISENSE H55U7A ...len ma odrádza ešte informácia (neviem či správna) že ten panel je lesklý ....pri videach na YouTube sa to nezdá

Ine ako leskle panely sa uz dnes pouzivaju velmi zriedka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod depo63 12. 10. 2018 12:57

Fargon dakujem, že si sa podelil o priamu skúsenosť po kúpe...

-- 12. 10. 2018 13:59 --

Ryan Giggs píše:
depo63 píše:som už skoro rozhodnutý skúsiť ten HISENSE H55U7A ...len ma odrádza ešte informácia (neviem či správna) že ten panel je lesklý ....pri videach na YouTube sa to nezdá

Ine ako leskle panely sa uz dnes pouzivaju velmi zriedka.

tak lesklý som myslel, lesklejší ako má Sony... ale tak už som rozhodnutý ...skúsim ten Hisense ...
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod depo63 13. 10. 2018 08:15

dosť som tu toho prečítal na fóre , ale málokto tu spomína normálne Tv vysielanie DVBT, Magio, UPC, DigiTV... ...vo fullHD (je to vôbec plnohodnotné FullHD ? ) ...to čo bežne pozeráme ... ako toto vyzerá na tých 4K TV ...a veľkých uhlopriečkach 50 a viac ...?
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 10. 2018 09:18

To je zalezitost sposobu prijmu, providera od providera, kanala od kanala, konkretnej relacie na kanali.
HD pri TV vysielani je velmi siroky pojem. Na to sa neda jednoznacne odpovedat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod depo63 13. 10. 2018 10:16

veď to ... v predajni všade beží nejaké to 4K demo a to láka ...ale aká je realita ? ...90 percent pozerania je u mňa Magio od Telekomu... a aj tam je ako sledujem na rôznych kanáloch nejako rozdielne z kvalitou...
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 13. 10. 2018 12:48

Ináč je zaujímavé že na rtings je rada XF v hodnoteniach pri modely 55xf trochu lepšie ako minuloročný model xe 9005. Ale model xf85 je horšie hodnotený ako minuloročný xe85
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Fargon 13. 10. 2018 18:00

depo63 píše:dosť som tu toho prečítal na fóre , ale málokto tu spomína normálne Tv vysielanie DVBT, Magio, UPC, DigiTV... ...vo fullHD (je to vôbec plnohodnotné FullHD ? ) ...to čo bežne pozeráme ... ako toto vyzerá na tých 4K TV ...a veľkých uhlopriečkach 50 a viac ...?

Ahoj
V Orange mame nastaveny videoheadend nasledovne.
FiberTV HD standardne vysielame 1080i@50 - bitrate od 5Mbit/s po 15Mbit/s v závislosti od dovatela contentu.
OTT TV (Tv cez net) mame nastaveny variabilne a player vyhodnocuje podla tvojho connectu streamovaci profil. Najkvalitnejsi pouziva 1920x1080p 25 fps, co ma vytlak 6 Mbit/s + AAC-HEv2 @ 64 kbps.
Satelit DVB S2 pouziva za MUX statisticky multiplex, t.j dostupna kapacita transpondera sa dynamicky prideluje jednotlivym tv staniciam podla aktualnej sceny (vyhodnocuje sa nepretrzite). Tam mame nastavene tresholdy. Tusim min. 3.5Mbit/s na HD, ale je to rozne pre H.264 a H.265.
Magio to ma nastavene podla kolegu zo supervizie ST vsade rovnako. Tzn. 1080i 6Mbit/s 576i 2Mbit/s.
Snad vam trosku pomoze porovnat napr s YT/Netflix streamami (udaje maju zverejnene vo FAQ).
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod depo63 15. 10. 2018 08:20

informácia z obchodu k Hisense ...Prehľadné prostredie Vidaa pre inteligentnú zábavu
Široká ponuka aplikácií (Google Play)
...ako tomu mám rozumieť ...že aplikácie z Google play ?!
ved nemá Android
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod Fargon 15. 10. 2018 08:51

Po prvom zapnuti TV prebehol update OS Vidaa 2.5.
Ziadny Google Play obchod tam samozrejme nie je.
Je tam nejaky app store, kde sa daju instalovat aplikacie, ale nic zaujimave tam nie je.
Mozno tak Daylymotion.
Cez AnyCast si cez Android telefon nastreamujes, co chces, ale nejake hry vyzadujuce rychlu odozvu si cez to samozrejme nezahras. (Odozva zalezi samozrejme aj od moznosti tvojho smartfonu, ako vie pracovat s mirracast / respektive ako komunikuje so sietou alebo wi-fi direct). Ak chces aplikacie a podobne Android blbinky, kup si radsej nejaku krabicku za 50 euro. (Xiaomi Mi Tv a podobne.)

Ja som rad za rychly uzavrety OS, ktory nie je zasr.ny zbytocnymi procesmi, ala OS android. Moj ideal je dumb zobrazovacia jednotka (skor monitor), Tu sa k tomu Hisense celkom dobre problizil.
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků