Philips 46PFL7007 - zkušenosti, problémy nového uživatele

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2017 19:51

Takže všeho všudy vydržela 4 roky. To jsem čekal trochu víc. 7007 byla pověstná svým obrazem.

Resetování u některých starších Philipsů může způsobovat HbbTV, pokud je funkce aktivní, či aktivní na více kanálech. U dalších pak přiladění nových kanálů.

Lze televizor zcela resetovat - do přepravních hodnot. S následným přehráním softwaru za novější, či stejný, který v TV je (vždy přes USB!). Telka by to teoreticky měla pustit. Následně vše znovu nastavit, popřípadě naladit. Vypnout HbbTV. Zkusit deaktivovat Wi-Fi a fungovat přes kabel.

SMART je zastaralé a nutno ho nahradit nějakou externí krabičkou.

Jak jsem tu mnohokráte napsal. Co pomůže, když mám televizor se super obrazem a vynikajícím zvukem, když mně to pak zabíjí softwarová nedotaženost, samovolné restarty, resety, záseky atd. atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarotrn 2. 10. 2017 21:00

V nabídce je reset do továrního nastavení nebo zcela nová instalace (se smazáním kanálů). To jsou ty přepravní hodnoty ?

S tím HbbTV to zkusím... V minulosti se právě často stávalo, že se to resetovalo právě ve chvíli, když člověk přepnul na nějaký kanál, kde je HbbTV k dispozici - navíc je to jedna z málo funkcí, kterou opravdu využívám...

Kašlat na TV se SMART moduly. Udělejte pořádnou TV s obrazem a zbytek se vyřeší dalšími prvky sestavy. Ze SMART modulu už mi nefunguje skype ani youtube - již není podporováno. V zařízení za skoro třicet tisíc...

Tyhle zkušenosti má ale víc lidí co znám - SMART je u mě u televizí slepá ulička. Multimediální centrum s HDD vidím jako jediné rozumné řešení...
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2017 05:33

Udělej reset a následně ještě obnovu s výmazem kanálů.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarotrn 3. 10. 2017 07:03

Tak jo, televize včera zresetována do přepravního nastavení (tzv. znovuinstalace, automaticky to smaže i všechny kanály):

1) Televize je evidentně "živější" co do odezvy.

2) Znovuinstalací se nepodařilo smazat aktualizaci firmware z roku 2015 takže o firmware "z výroby" se bohužel nejedná.

3) HbbTV - zkusil jsem tedy vypnout, ač nerad. Uvidíme jak si s tím televize teď poradí. Ale... Mám v seznamu kanálů seznam.cz (=stream.cz), který funguje na principu HbbTV. Doteď mi nefungovalo - vždycky automaticky naběhlo nejaktuálnější vložené video a když jsem chtěl jít do základního homepage menu seznam.cz, začalo se HbbTV zase načítat od začátku a opět začalo automaticky přehrávat nejaktuálnější video = zcela nepoužitelné.

Když jsem vypnul HbbTV v nastavení TV pro všechny kanály a na stránce seznam.cz schválně zkusil zmáčknout červené tlačítko, najednou jsem se dostal do menu které jsem v životě neviděl a nabízelo mi to k tomuto kanálu přidat jiná HbbTV, např. ZDF, které v seznamu kanálů DVB-T nemám a nemám ho ani nainstalované mezi satelitními kanály (nemám nainstalovaný ani jeden kanál). Asi se jednalo se o připojení k serveru philips (?) protože při default vypnutém HbbTV a zmáčknutí červeného tlačítka na stránkách třeba ČT1 mi TV zahlásí, že se nelze přihlásit k serveru philips - HbbTV asi nějak běží touto cestou.

Závěrem - je neuvěřitelné, kolik problémů a much ve firmware tato televize má - s O2 TV generování dalších a dalších zdrojů, nefunkční youtube, skype, samozresetování, podivný režim vypínání, HbbTV...

Už jsem ve stavu, že půjdu do něčeho jiného. Která značka má SMART modul v současnosti vyřešen nejlépe ? Myslím zejména to, že je možná průběžná aktualizace systému abych za dva roky nebyl tam, kde jsem teď... Uvidím tedy co vypnutí HbbTV přinese co do (ne)samozresetování ale i když to bude fungovat, tak jenom zcela na bázi zobrazovadla.
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 3. 10. 2017 07:53

Časté aktualizace neznamenají vysokou stabilitu. Nicméně co do upgradů systému je asi nejvytrvalejší Sony (modely s Androidem), na druhém místě Philips (to jsou paradoxy, co?) a ti ostatní posílají do svých TV jenom nějaké drobné opravy nebo přislíbené funkce, ale novou verzi prostředí si nechávají do nových modelů. Samsung svého času umožňoval nákup nového smart modulu, ale to už je pryč.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2017 18:14

Jarotrn píše:Tak jo, televize včera zresetována do přepravního nastavení (tzv. znovuinstalace, automaticky to smaže i všechny kanály):

1) Televize je evidentně "živější" co do odezvy.

2) Znovuinstalací se nepodařilo smazat aktualizaci firmware z roku 2015 takže o firmware "z výroby" se bohužel nejedná.

3) HbbTV - zkusil jsem tedy vypnout, ač nerad. Uvidíme jak si s tím televize teď poradí. Ale... Mám v seznamu kanálů seznam.cz (=stream.cz), který funguje na principu HbbTV. Doteď mi nefungovalo - vždycky automaticky naběhlo nejaktuálnější vložené video a když jsem chtěl jít do základního homepage menu seznam.cz, začalo se HbbTV zase načítat od začátku a opět začalo automaticky přehrávat nejaktuálnější video = zcela nepoužitelné.

Když jsem vypnul HbbTV v nastavení TV pro všechny kanály a na stránce seznam.cz schválně zkusil zmáčknout červené tlačítko, najednou jsem se dostal do menu které jsem v životě neviděl a nabízelo mi to k tomuto kanálu přidat jiná HbbTV, např. ZDF, které v seznamu kanálů DVB-T nemám a nemám ho ani nainstalované mezi satelitními kanály (nemám nainstalovaný ani jeden kanál). Asi se jednalo se o připojení k serveru philips (?) protože při default vypnutém HbbTV a zmáčknutí červeného tlačítka na stránkách třeba ČT1 mi TV zahlásí, že se nelze přihlásit k serveru philips - HbbTV asi nějak běží touto cestou.

Závěrem - je neuvěřitelné, kolik problémů a much ve firmware tato televize má - s O2 TV generování dalších a dalších zdrojů, nefunkční youtube, skype, samozresetování, podivný režim vypínání, HbbTV...

Už jsem ve stavu, že půjdu do něčeho jiného. Která značka má SMART modul v současnosti vyřešen nejlépe ? Myslím zejména to, že je možná průběžná aktualizace systému abych za dva roky nebyl tam, kde jsem teď... Uvidím tedy co vypnutí HbbTV přinese co do (ne)samozresetování ale i když to bude fungovat, tak jenom zcela na bázi zobrazovadla.


Ad 1 - takže se alespoň „něco“ událo

Ad 2 - žádný reset, nebo obnova neprovede downgrade firmwaru dolů... tedy ne uživatelsky u TV. Tudíž firmware tam bude viset poslední přidaný. Nicméně - měl jsi právě po obnově/resetu přeskočit cokoliv dalšího, jako ladění a nastavování (provedl bys jen nezbytné kroky - typicky volba jazyka menu, místo určení TV atp.) a v této chvíli nahrát nový/stejný software, který v TV již je. Stáhl bys ho ze stránek philipsu, dle přesného typového označení televizoru, včetně koncového písmene. Může tam být nějaký rozdíl. Software, dle návodu, který by tam měl být, dáš na flešku a zasuneš do TV. Vyvoláš aktualizaci.

U Philipsu by mělo jít aktualizovat i na stejnou verzi softwaru. Jakmile se vše aktualizuje (může trvat i patnáct minut), tak se televizor většinou několikrát sám restartuje. Následně vyskočí hláška, že máš všechny přístroje k němu připojené odpojit, včetně USBčka s aktualizačním softwarem. V té chvíli Tě také upozorní, že máš natvrdo vytáhnout vidlici ze zásuvky (odpojit od elektřiny), a to na minimálně XY minut. Dej mu čas - klidně 10 minut... o nic nejde. Důležité je, že to děláš natvrdo, ne, že ho vypneš dálkou, pak na vypínačem na TV a vypojíš, ne, uděláš to přímo.

Za deset patnáct minut zasuneš vidlici do zásuvky a počkáš na start TV. Po naběhnutí stroje projdeš opět vše nezbytné, nic neladíš, nenastavuješ nic, co není třeba, ale opět televizor resetuješ, resp. obnovíš do továrních hodnot (zvolíš tu radikálnější variantu výmazu). Po té, co se telka vymaže a naskočí znovu po restartu, tak začneš vše znovu nastavovat, ladit atd. atd.

Upozorňuji, že výše uvedený postup mám vyzkoušený, nicméně děláš ho na své vlastní triko. Samozřejmě tam může být cokoliv nahlodané a dojde k problému. Záleží na Tobě, zda postup odzkoušíš, nebo ne.

Ad 3 - když vypneš HbbTV, tak bys ses na seznam.cz neměl teoreticky nikam dostat. V té chvíli by stanice neměla korektně fungovat. Toto ale netuším přesně – nevím, zda nemají udělanou nějakou obezličku, která, pokud je telka připojena k netu, stejně načte jejich obsah a předloží ke koukání.
Je divné, že by HbbTV jelo přes server Philips – to by jim to mohlo pěkně vytěžovat. Teoreticky se tam apka může na něco dotazovat, či posílat nějaké info, data atp. Samozřejmě to mohou mít navázáno na SMART část a nutnost registrace atp. Netuším.

Běžně, minimálně starší TV Philips, při stlačení červeného tlačítka nabízely nějaký typ malé nabídky s určitými funkcemi. Proto se stávalo, že uživatel, který chtěl z HbbTV odejít a místo, aby ho ukončil stlačením červeného tlačítka dálkového ovladače, zvolil EXIT nebo BACK atp., tak vlastně nebyl schopen se ihned do HbbTV zpět vrátit. Když v této chvíli stiskl červené tlačítko, vyběhlo malé menu, nikoliv HbbTV. Pro jeho opětovnou aktivaci musel přepnout jinam (na jinou stanici)a pak zpět. V té chvíli se opět objevil piktogram HbbTV s možností stisku červeného knoflíku na dálce.

A další věc... kdybys toužil po HbbTV a přeci je si ho následně aktivoval... však o nic nejde - vyzkoušíš... tak alespoň překontroluj, zda TV má aktivní automatické ladění nových kanálů. Jestli něco takového máš a je tam aktivní volba POVOLIT/ZAKÁZAT, tak to pro jistotu zakaž.

A ještě drobnost... jestli nepotřebuješ Wi-Fi na TV, připoj se drátem. Ideálně, abys TV nastavil pevnou IP adresu z rozsahu routeru, kterou v něm v rámci DHCP zarezervuješ, nebo přímo vybereš IP z rozsahu routeru mimo rozsah DHCP. Tudíž telka bude mít stále stejnou IP. Pokud bude třeba zadávat DNS... zvolíš DNS Google... 8.8.8.8 anebo 8.8.4.4 ... teprve při problémech s nimi si zvolíš DNS od Tvého poskytovatele... třeba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarotrn 11. 10. 2018 18:41

Tak už jsem to nevydržel a zbavuju se Philipse - poslední kapkou byl svislý, fialový pruh pixelů u levého okraje (cca 3 mm) a tři svislé, v šířce jednoho pixelu, pruhy cca 10 cm od levého okraje. Philips už mi nesmí do domu. Jelikož mě Philips stál přes 25 tisíc a neustále jsem s ní něco řešil, už nic tak drahého nechci. Vybírám tedy novou TV a moje preference jsou:

1) Pozorovací vzdálenost 3 metry - 50 nebo 55 palců. Philips měl 46 a neurazilo mě to. Stačí mi 4K, nejsem úplný magor, co honí černou s lupou.
2) Zvuk má přes AV receiver, tento parametr neřeším.
3) Vstupy -85% O2TV (zajímá mě zejména sport), zbytek filmy z disku, youtube.
4) Rád bych uživatelské, příjemné rozhraní, které má dobrou podporu - kolega si nemůže vynachválit Tizen od Samsungu.
5) Nerad bych, aby cena šla výrazně přes 15 tisíc.Resp. plán je takový - koupit něco okolo 15 tisíc a pokud to bude vyhovovat, nechat si to. Pokud ne, přitlačit.

Prostě něco, co mi vydrží alespoň těch pět 5 let co Philips ale bez neustálého řešení problémů.

Co tohle?

https://www.alza.cz/55-sony-bravia-kd-5 ... tm#recenze
https://www.alza.cz/55-samsung-ue55nu7442-d5298747.htm

Jediný rozdíl jsem nalezl, že Sony má na grafickým vstupu HDMI 1.4 a Samsung 2.0.
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2018 18:59

Chápu tu výměnu a nedivím se Ti. Nicméně bych přeci jen zvažoval televizor se 100Hz technologií. A ten, v dnešní době, za 15t asi neseženeš. 55" bych bral jako ideální velikost pro Tvoji pozorovací vzdálenost při běžném použití. Kdo potřebuje vnímat víc, přisune křeslo a má větší zážitek ze 4K. Já nepotřebuji mít nos na panelu.

Tizen patří ke stabilním OS. Sem tam se taky něco přihodí, to ale všude. Nejstabilnější je Firefox OS u Panasoniců. Určitě bych ve Tvém případě neřešil Sony... protože je tam zase Android, což znamená občas něco řešit. Pozor jen u některých TV... typicky jsem si toho všiml u některých Samsungů, na pulzní řízení podsvícení, které může někomu vadit. Jde o to, že tu vlastnost nejde zřejmě vypnout. Takže když vadí, nezbavíš se jí. Nemusí to ale být u všech modelů a neznamená to, že ostatní výrobci u některých svých TV tento typ podsvícení také nedávají.

-- 11. 10. 2018 20:02 --

A ještě drobnost... ona Philipska byla, ač Tě netěšila, mimořádně obrazově kvalitní. Takže si nový televizor dobře prohlédni, abys nebyl rozčarován. Je škoda, že zrovna 7007 Tě dokázala zklamat.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarotrn 12. 10. 2018 08:54

Toho se právě bojím. Že jsem zvyklý na obraz Philipsu.

Obrazově a zejména zvukově je to vážně špička. Ale ten balast okolo, navíc teď podpořený vadnými pixely, mě drtí.

Já bych si klidně koupil nějaké běžné, osekané zobrazovadlo bez smart funkcí a doplnil to nějakou krabičkou ale to se bohužel nedělá.

Je na trhu tedy nějaká rozumná alternativa ve 100 Hz, abych nad 15 tisíc nevykrvácel ? Hisense ?
Jarotrn
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků