Slúchadlá do 300€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hawk123 22. 9. 2018 18:22

Zdravím, uvažujem že kúpim nejaké lepšie slúchadlá. Mal som zatiaľ audio technica ath m50x niekoľko rokov a zvuk bol dobrý, jedine čo mi vadilo že boli dosť nepohodlné, neviem či je to váhou alebo proste že majú také vyhotovenie. Aktuálne používam in-eary KZ ZS6 ktoré hrajú naozaj dobre a kladiem si otázku či vôbec treba za over-ear slúchadlá vysoliť stovky eur alebo kúpiť od značky superlux. Beriem jedine sluchadlá s káblovým pripojením.

Ide mi hlavne o čo najlepší zvuk a čo najpohodlnejšie vyhotovenie, dizajn pre mňa je nepodstatný. Slúchadlá chcem hlavne na domáci posluch hudby typu pop/rock/dubstep/soundtracky-inštrumentálna hudba. Samozrejme radšej by som chcel ušetriť stými superluxami ale neviem aký veľký kompromis to je v porovnaní s 5x drahšími modelmi od renomovaných výrobcov. Či vziať uzatvorenú alebo otvorenú konštrukciu neviem, nemal som ešte nikdy otvorene slúchadlá ale ak je ten zvuk lepší tak prečo nie :)

Zvukovú kartu mám CREATIVE SOUND BLASTER X-FI HD, impedancia 330ohm, budem ale počúvať aj cez mobil(SG note4) takže neviem že či to bude stačiť napríklad pre breyerdynamiky ktoré majú 250ohm.

Zatiaľ mám takýto výber:
https://sluchadla.heureka.sk/beyerdynamic-dt-990-pro/specifikace/#section
https://sluchadla.heureka.sk/sennheiser-hd-600/specifikace/#section
https://sluchadla.heureka.sk/hifiman-he-400i/specifikace/#section
https://sluchadla.heureka.sk/sennheiser-momentum-m2-over-ear-android/specifikace/#section
https://sluchadla.heureka.sk/superlux-hd669/specifikace/#section
https://sluchadla.heureka.sk/superlux-hd668b/specifikace/#section

Tie drahšie slúchadlá budu asi potrebovať aj nejaké zariadenie navyše, problém je že tomuto sa vobec nerozumiem, viem že existujú nejaké DAC,AMP, zvukove karty(tie také mini) ale fakt otom nič neviem tak dufam mi niekto poradí. Viem že ak to má viac ako 100ohm tak už je nutnosť mať ktomu takéto nejaké zariadenie inak to bude hrať extremne potichu.

Mne sa najviac pozdávajú zatiaľ hifiman he 400i(ich cena je vyššia ale ja ich budem kupovať za cca 250€ takže to berte že je to v cenovom limite).
Potom tie HD600 od sennheiseru maju skvele recenzie...
Nakoniec tie od superlux, sú lacné a ak hrajú len otrocha horšie ako nejaké premiové za 200-300€ tak by som ich možno vzal.

Najlepšie ak by som šiel niekam osobne vyskúšať problem je že nemám kde, bývam na severovýchode slovenska, vie niekto poradiť nejaký dobrý obchod kde predávajú takéto veci?
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod tonik666 22. 9. 2018 19:11

Hifimany hraji dobre a jsou i pohodlne. Je v nich trochu vetsi teplo nez v beyerech, ale proti uzavrenym pohoda
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod leroy26 22. 9. 2018 20:59

Určite skús otvorene, pokial nevadi.
A ideal zobrat tie 600 a 400i domov naraz a vyskúšať. Nech vies ktoré podanie ti viac sedí.
A tie 400i utiahnes, na 600 by si potreboval pravdepodobne lepší AMP, takze prachy navyse.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 9. 2018 22:38

hawk123 píše:... budem ale počúvať aj cez mobil...
... pri použití s bežným mobilom zabudni na nejaké HD600 alebo HE400i ... potom treba voliť radšej niečo uzavreté so slušnou účinnosťou ... napr. Focal Listen alebo Meze 99 Classics ... super sú aj Oppo PM-3, ale tie sú už mimo zadanej ceny

-- 22. 9. 2018 23:47 --

... inak si ochotný dať za sluchátka viac ako 100€, tak kupovať nejaké Superluxy je úplný úplný nezmysel
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 23. 9. 2018 07:35

Ja som si pomylil 400i s 300S. Trapne:)
300S su dobre hrajúce slúchadla ktoré by sa dali dat rovno u mobilu.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2018 08:36

HE300 maju nizku citlivost. To velmi k mobilu tiez nie je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hawk123 23. 9. 2018 08:46

bacil2 píše:... inak si ochotný dať za sluchátka viac ako 100€, tak kupovať nejaké Superluxy je úplný úplný nezmysel


Nie až tak úplne ak porovnám fakt že mám aktuálne KZ ZS6(modnuté) ktoré stáli 25€(+10€ kábel a nadstavce) a hrajú takmer rovnako ako slúchadlá AT ATH m50x ktoré sú náhlavné a majú 5x vyššiu cenu tak preto som otvorený aj takejto možnosti.

Zistil som ale že toto je už trocha iná káva, a také HD600 by mali hrať neporovnateľne lepšie.

Ďakujem všetkým za rady.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod leroy26 23. 9. 2018 10:34

Ryan Giggs píše:HE300 maju nizku citlivost. To velmi k mobilu tiez nie je.

Pardon, este raz:) Myslel som HE400s. Tie som skúšal aj cez mobil a hrali pekne. Asi nehrali maximum co mohli, ale hrali pekne. Su to výborne slúchadla.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 23. 9. 2018 11:15

Zdravím, i já se přikláním k Meze 99 Classic. Zkoušel jsem je na X-Fi HD tak i na Xperii XZ1 Compact a na obojím hrajou slušně.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2018 11:26

hawk123 píše:
Zistil som ale že toto je už trocha iná káva, a také HD600 by mali hrať neporovnateľne lepšie.

To sice ano, ale k nim potrebuješ niečo ine ako ten Creative. A z mobilu si veľmi neškrtneš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 23. 9. 2018 12:02

Tak pokud chces hrat z mobilu bez alespon nejakeho maleho headampu,tak rovnou zapomen i na ty beyery. Mam doma 32ohmove a stejne to hraje z mobilnich zarizeni tak na 20%. Pouzivam je ze sluchatkacem cdp marantz,tam uz je to jiny kafe,dostanu z nich vse,co umi.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 9. 2018 18:48

Pokud jsi nucen kupovat sluchátka takhle na blind, tak je každá rada drahá. Při daném rozpočtu sice lze pořídit slušné kousky, ale už nezbude na zbytek sestavy.

Mě napadá pořídit nějakou osvědčenou volbu, ke které není potřeba nic dalšího. Mám na mysli Sennheiser HD 599.

Dále bych doporučil zvážit bazar. Teď se tam třeba válí K7XX za pakatel. K tomu Fulla 2 nebo DragonFly Red a máš celkem použitelnou sestavičku. A jsou tam i další zajímavé kousky jako HD 598, Meze 99 Neo...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hawk123 23. 9. 2018 20:39

Planujem sa dohodnuť s eshopom na zapožičaní sluchadiel a nejaké už vyberiem :) dostal som dosť cenne rady ohľadom DAC/AMP takže budem kupovať aj toto zariadenie.

Inak prekvapuje ma že hifiman HE400i majú pomerne dosť zlé recenzie, napríklad amazon. Momentálne ich majú na official store hifiman za 225€(ak rátam aj dopravu) je to ale zo zahraničia čiže zaruka vpodstate žiadna. To je asi aj dovod prečo ich aj tu u nás občas majú v zľave.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 24. 9. 2018 06:03

Tak recenze na amazonu bych bral s rezervou.osobne mam radsi he400i/s nez senny hd599.dokonce i nez hd600.he400s bys dokazal pustit z mobilu,nicmene jejich potencial by stejne zustal nevyuzit.pripadne se mrknout po vyse jmenovanych focalech ci ath msr7.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hawk123 24. 9. 2018 08:10

Slúchadlá od AT som mal a nevyhovovali mi pretože sa mi zdali byť málo pohodlné.hlavne hlavový mosť je užší...takto to majú všetky modely takže od AT by som už radšej nebral. Zvukovo to boli super sluchadlá a za takú cenu...Možno len tieto ATH m50x sú také a tieto možno už budu pohodlnejšie, vie mi to niekto potvrdiť?
hawk123
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků