[recenze] Srovnání Sennheiser HD600 vs. HD650

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 9. 2018 14:38

Tak v této ceně jsou 600/650 každopádně špička.
Slyšel jsem většinu chválených modelů do 50 000 Kč a drží se proti nim stále velmi pěkně (a některé i poráží - např. Aeon Open).
Naposledy upravil BabetakCZE dne 14. 9. 2018 15:42, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 14. 9. 2018 14:51

Podle mně jsou 600-ky komplexní sluchátka. A do doby, než jsem koupil ATH-E70, jsem v nich žádné nedostatky nehledal. Po cca 2-týdenním poslouchání E70-tek, přec jen nedostatky v basové oblasti 600-vek vylezly najevo, a to rozsah/udernost/textura. 600-ky hrají měkce na basech a to se mi neúpně zamlouvá. Jinak jsou fajn.

Tak teď si jen hraju s myšlenkou apgrejdu kabelu, který by reprodukci měl posunout dal, hlavně na basech. Možna vyzkouším pár "uzavřenek" ještě, nevim, někam se to vyvine :-)

-- 14. 9. 2018 15:53 --

BabetakCZE píše:Tak v této ceně jsou 600/650 každopádně špička.
Slyšel jsem většinu chválených modelů do 50 000 Kč a drží se proti nim stále velmi pěkně.


Koukal jsem, že jsi používal tlustší kabel z 650-tek, jaký to mělo vliv na zvuk ? dík
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 14. 9. 2018 14:58

To kostival: Jestli máš rád zvuk 600kové řady a schází Ti basy, zauvažuj třeba o koupi HD58X Jubilee (Massdrop). Cena je výborná a podle měření budou hrát skvěle: https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... -massdrop/
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 9. 2018 15:04

Nekupoval jsem ho kvůli zvuku, ale protože se ten původní strašně zamotával.
Rozdíl ve zvuku si myslím nebyl žádný.
Každopádně to můžeš vyzkoušet, Panter ho má za 270 Kč.

https://pantershop.cz/index.php?id_prod ... er=product
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 14. 9. 2018 15:05

Amarok: Díky za tip, já ze zahraničí nekupuju :-) v mém rozsahu se nacházi nejdal Thomann ...

.. spíš by mě lákalo vyzkoušet něco jiného, když už. O HD6XX (like) už mám jistou představu ;-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 2. 2. 2019 10:35

Včera jsem koupil 600 na inzerát tady z fóra. Pár prvních poznatků:
- působí celkem křehkým dojmem, ze zpracování např. DT770 mám lepší pocit, na druhou stranu 600 jsou lehčí a pohodlnější (možná je to i tím, že šest let stará sluchátka mají dost roztažený most)
- vyměnil jsem polstrování mostu, náušníky vyměním příští týden neb v Audigu měli v pátek inventuru
- dostal jsem dva kabely, originál a od 650. Měl jsem možnost si vyzkoušet jen originál (k tomu druhému nebyla redukce na 3,5 jacka a já měl s sebou jen M0). Majitel mě upozornil, že zvuk s tímhle kabelem není vybalancovaný a přepadává doprava. Řikal jsem si, že majitel má možná jen něco s ušima, ale měl pravdu - vokály na některých deskách jsou mimo střed, jakoby na jedné hodině

Nechci zatím dělat žádné závěry co se týče zvuku - staré náušníky, Atom teprve na cestě, tak aspoň první dojmy:
- líbí se mi detailnost, hlavně různé dozvuky nástrojů ve středech a výškách jsou jemné a dlouhé, naopak u baskytar mi přijde, že se ztiší rychleji než by bylo fajn, např. u Dire Straits
- nejvíc mě zatím bavila akustická muzika/soft rock - Kacey Musgraves, James Taylor
- naopak u metalu mi zatím nic moc, rozdíl ve zvuku každého alba je hodně slyšet, kromě snad Dark Tranquility (Atoma) a KoRn zní ostatní nějak placatě
- kompilace moderního popu (2018) nedobrá - sterilní plochá nuda
- trochu mi chybí větší soundstage, jsem zvědav, jestli s tím Atom něco provede
- bas to má takový "výběrový" - zatímco u DT770 duní všechno, tady je to album od alba

Jdu se zase zavřít do sklepa a poslouchat :D

Edit: Anthology Bryana Adamse zní jako nikdy před tím, skutečná paráda. Je to skutečně všechno album od alba. Snad se to pak Atomem ještě trochu uhladí. Škoda, že nemám zatím možnost srovnat M0 s jiným DAC/AMP, protože mi přijde, že se s 600 pere obstojně, ačkoliv tam jistý rezervy vnímám.
Díky Babeťákovi za doporučení.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků