Sony WM1z

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 6. 9. 2018 11:01

vždy ma poteší keď človek zainvestuje a je maximálne spokojný. gratulujem

tá váha by bola pre mňa úplne neprijateľná... už aj 250g ZX2 je hraničná
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 6. 9. 2018 13:06

@DaemonXXII Ta váha je opravdu zabijácká. Do kalhot to moc není, pokud nechce člověk chodit "na půl žerdi" :)

Ale já mám WM1z na domácí poslech. Na pochůzky používám NW-A45 DAP, o kterém v kapse člověk ani neví.

@Bína i s poštovným a doručením do druhého dne byla celková částka lehce přes 80 tis.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 9. 9. 2018 21:50

Dneska mi přišly Beyerdynamic Xelento Remote. Měl jsem velká očekávání, ale přišlo veliké zklamání. Jsou to tak nějak IT01 na stereoidech a cenovka 25 tis jim dle mého absolutně nepřísluší.Kdyby stály 7 tis., asi bych si je nechal. Zvuk plochý, hodně omezená soundstage. Bass úderný, ale na úkor středů a výšek. V závěru písně Hotel California, kdy interpret projíždí přes struny "španěly" to neznělo jako kytara, nýbrž jako drhnutí struhadla a to ještě se špatným vykreslením. Jinak celkem teplé podání zvuku, bez jakýchkoliv sklonů k sykavkám.

Zkoušel jsem jak z WM1Z, tak z A45 a výsledek stejný. Ani jim nedám šanci se rozehrát, jelikož podle recenzí na Head-fi, to stejně nemá velký dopad do výsledného podání. Zítra jedou zpátky k alzákovi.

Asi obdařím Ztko otevřenýma sluchátkama od Audeze nebo Mr.Speaker Aeon Flow open.

Jak to tak vidím, tak sinergie mezi WM1z a Katanama je opravdu vyjímečná a bude mě trvat notnou dávku času, než tohle kombo něco trhne.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jinak mám 40 hod na balanced a lehce se zlepšilo podání prostoru do hlouvky a 3D image.

Výdrž na baterii cca 20 hod. při poslechu mixu hudby od standardního FLAC až po DSD 64. V menu jsem zapnul funkci ochrany živostnosti baterie, takže nabíjecí cyklus nepřekročí 90% maximální kapacity baterie.

Odblokování limitu hlasitosti byla po předchozí zkušenosti s NW-A45 hračka a nezabralo to ani minutu. Po restartu DAP se mi nyní v menu objevila položka High gain pro Standard a Balanced výstup.

Brzy vyzkouším EQ a podám zprávu :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 9. 9. 2018 22:40

Super budeme se těšit. Tyhle mašinky, ne jen tahle ultra drahá, mě vedou k zamyšlení jestli místo budování drahých stolních řešení, dneska nestačí slušný DAP. U mě to teda u QP1r s LCD-X tak nějak platí.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 10. 9. 2018 09:24

No zaujímavé, že Beyerdynamic Xelento ti nesadli. Na Head-Fi ich niektorí hodnotia ešte lepšie ako Katany.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 10. 9. 2018 10:15

Jak jsem psal, očekávání byla velká ale zvuk mdlý až na celkem rezonující bass.

Katany vytvářejí ve spojení s WM1Z obrovský prostor do výšky, do hloubky a poměrně velký rozsah do šírky. Vykreslení nástrojů a vokálů je fenomenální a má holografické podání. Nástroje mají plné tělo a krásně rezonují.

Vnímání zvuku je samozřejmě subjektivní záležitostí. Dle mého názoru se Xelento na Katany absolutně nechytají a "nesahají jim ani po kotníky."

Xelento měla velmi intimní podání. Všechno bylo hodně nahuštěné a ztrácely se detaily. Navíc mi tam chybělo právě to holografické podání, které dodává vzdušnost a 3d prostor kolem interpreta a nástrojů.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 10. 9. 2018 21:04

Můj DAP na pochůzky NW-A45 mě zabavil syn. Takže jsem WM1Z pořídil kolegu od Sony ZX300, což je jediné logické rozhodnutí, jelikož měním kabely na 4,4 balanced.

Jakmile ve středu dorazí, tak udělám krátké srovnání.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 12. 9. 2018 20:41

Již mám první srovnání ZX300 a WM1Z.

Je až s podivem, jak kvalitní podání zvuku umí Sony udělat a nacpat ho do svých přehrávačů.

Konstukce ZX300 je bezchybná a má příjemné zaoblené tvary se sluchátkovými výstupy na horní straně. Ze zadní strany je pogumovaná černá vložka. Ztko ji má koženou. Tlačítka mají krátký a přesný chod a všechna jsou situována z pravé strany.

Oproti Ztku je ZX300 lehoučké a skoro působí jako nějaká hračka :)

Poslouchal jsem přes balanced výstup, opět se sluchátky Katana.

Opět zmíním, že Sony doporučuje 200 hod. zahoření pro každý sluchátkový výstup zvlášť.

ZX300 má pouze 2 hod., Ztko má již přes 50 hod. chodu.

ZX300 má oproti WM1Z omnoho světlejší podání. Zjistil jsem, že na výrazně světlá sluchátka nebo DAP nejsem stavěný viz prodej Beyerdynamic T5p 2G. Nicméně ZX300 je stále v mezích unosných. Uhlazené tóny Ztka jsou mi ale mnohem příjemější.

Soundstage je oproti Z tak o 30% menší, obecně se dá říci, že toto platí i ovšem ostatním. Zrovna tak je zde o mnoho měnší holografické/3D podání zvuku, což působí jako přednes více plochého a komornějšího charakteru. Detaily a separace nástrojů jsou i tak na velmi slušné úrovni.

ZX300 nemá tak hluboký a mohutný bas jako Z, ale přesto je nadprůměrem oproti AK SE100. Dá se říci, že mě ZX300 připomíná právě SE100. Nicméně umí lépe podat nižší tóny a má světlejší charakter.

Jednou z výtaných funkcí je možnost ZX300 využít jako DAC. Ztko tuto funkci dostane v následujícím FW upgradu.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 14. 9. 2018 14:44

Jak se ti prosím Tě líbí kombinace WM1Z s Audeze LCD-X?
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 14. 9. 2018 19:40

Zatim mám naposloucháno jen pár hodin. Ale ten zvuk je famózní. Nechci psát nic ukvapeného, takže tomu dám ještě pár dní.

Ale už teď se mi líbí příjemná barva podání zvuku. Nikde nic nevyčnívá, nikde nic nechybí. Holografické podání je na výbornou a to co IEM neumí, to LCD-X dodají. Zejména okouzlující je rezonance nástrojů, opravdu hutné plné tělo.... Ještě napíšu více. Ale chtěl bych vycházet z balanced připojení a na to musím nejdřív pře-terminovat kabel od forzy.

K hlasitosti na SE výstup si postačí s 85 ze 120 kroků a to už je na můj vkus hodně hlasité.

A taky tímto díky místnímu členovi za obchod, vše naprosto v pořádku.

Ještě mám na cestě Fiio FH5, ty jsou primárně k ZX300, ale určo k nim taky něco napíšu.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 17. 9. 2018 03:13

Jaky mas firmware na WMZ?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 17. 9. 2018 09:44

Verze FW mam 2.0

Dnes přišly Fiio FH5 s dokoupeným kabelem LC-4.4C a to je velká paráda. Za mě palec nahoru :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod my.dre 17. 9. 2018 12:09

Mohl bys prosím tě nějak porovnat fh5 a it01? Zajímalo by mě srovnání. Děkuju
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 17. 9. 2018 13:32

@my.dre - velice rád. Zatím jsem měl čas projít si svoje referenční skladby a zrovinka poslouchám Queen Greatest Hits v DSD kvalitě "I am having a good time"

FH5 si zaslouší svoje vlastní vlákno....Tak dobrá jsou a ještě lepší...

Musíme brát v potaz, že IT01 jsou za třetinu ceny. Druhá věc je, že poslouchám přes balanced výstup, na SE jsem sluchátka zatím nezkoušel a kabel LC-4.4C jsem na ně dal hned jak byla ven z krabice.

A za třetí, toto je můj subjektivní názor. Jiný to mohou vnímat jinak.

Začnu zpracovním:

FH5 mají kovovou skořepinu (či nějaký neželezný kov), IT01 jsou plastová.
FH5 vypadjí jako módní doplněk, zpracování je krásné. Jsou skutně pohodlná, v uchu o nich člověk ani neví a nechá se s nimi ležet i na boku.

Jak SE kabel tak premiový LC balanced kabel je lépe zpracovaný. Kabel je o něco houževnatějsí než ten od Ibasso. Dále má na pohled lepší/bytelnější konektory. Tvarovanou chráničku pro vedení za uchem.

V boxu je bohaté příslušenství, spousta nástavců, zavírací plastové poudro a látkové pouzdro na zip.


Teď ke zvuku:

Testoval jsem na WM1Z a ZX300. Ve spojení s oběma přehrávači ode mě FH5 dostávají zlatou medaily.

FH5 spolehlivě IT01 zašlapou do země. FH5 jsou úplně jiná liga a mohou se směle měřit s dražšími sluchátky.

FH5 májí výrazně větší soundstage. IT01 jsou komorního podání rozuměj - velikost podia jako v klubu. FH5 už mají slušnou koncertní stage do všech směrů.

3D image je supr a je snadné si vše představit.

Tím, že je větší soundstage mají i nástroje mnohem více prostoru dýchat a tak je separace nástrojů velmi, velmi dobrá, neřkuli výborná.

FH5 mají o moře více detailů od těch na první poslech slyšitelných až po mikrodetaily.

FH5 jsou více dynamické. Jejich poslech je neskutečně zábavný a dokáže donutit tělo k pohybu :)

Vokály jsou přirozené, příjemné. Akustické nástroje jsou skvělé. Oproti IT01 mají jiskru a věrné podání.

Středy a zejména výšky jsou čisté, bez náznaku ostrosti či sykavek.

Bas má skutečný punch a je plný, šťavnatý. IT01 má basu dost, ale s FH5 se měřit nemůže. Na takový kick nejsem zvyklý a bude chvilku trvat než si na něj přivyknu.

FH5 umějí jít opravdu do hloubky.


Takže asi tak. Jsem naprosto spokojen. Tak jak mě Xelenta zklamala, tak FH5 mě naopak potěšila. Za necelých 8 tisíc fantastická sluchátka.

-- 17. 9. 2018 14:55 --

Už mám první věc co mě na Sony přehrávačích "sejří". Nutí mě udělat si pořádek v knihovně a všechno otagovat, neumí zobrazit album art pokud je nahraný ve složce, ale musí být součástí skladby..... Používám YATE dělám na tom několik hodin denně a jsem sotva v polovině. Hlavní je, že u toho můžu poslouchat hudbu :) :) :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod my.dre 17. 9. 2018 14:21

Děkuju za takto vyčerpávající srovnání. Vypadá to od Fiia na slušný počin a je z podivem, že tu ještě nemají vlastní vlákno.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků