Propojení TV 4K s reciever 7.1/xbox one s - dotazy

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drtiKOM 16. 8. 2018 20:27

Ahoj, najdu tu dobré duše, které by mne zasvětily a poradily se zapojení TV LG 55UJ7507 s Reciever 7.1 DENON AVR-2113 / Xbox One S?
V současnosti mám Xbox zapojeny pres HDMI do TV. Z Recieveru mám zapojeno přes HDMI do TV. Filmy přehrávám online přes KODI v Xboxu a 4K filmy přes externí disk zapojený do TV. Přes ext. disk zapojeny do usb v Xboxu se 4K filmy trhají. 4K filmy přehrávat online přes KODI také nejde, sekají se. Filmy (kromě zmíněných 4K) s DTS zvukem si myslím jsou naprosto v pohodě a hrají jak mají. Pokud přehrávám filmy se 7.1 zvukem (TrueHD) zvuk jde, ale na recieveru se stále zobrazuje DTS. Nemá tam být zobrazeno TrueHD [1]? Pokud prehravam 4K filmy s TrueHD zvukem pres ext. disk zapojeny do TV, nenabídne mi přehrávač TV zvuk 7.1 k přehrání [2]. Zvuky Dolby digital a DTS 5.1 přehrávač v TV zobrazí a nabídne k přehrání. Dle podpory od LG TV zvuk TrueHD podporuje.

V poslední době jsem se do toho tak zamotal, že už nevím co je správně a co ne. Mám správně zapojené komponenty [3]? Nemá být Xbox zapojený do recieveru [4]? Co znamená u zvukového recieveru upscaling na rozlišení 4K [5]? V menu Xboxu (Audio Output) u nastavení HDMI audio lze vybrat: stereo/5.1/7.1 uncompressed a Bitstream out. Mám vybráno Bitstream out, protoze pri vybrani 7.1 uncompressed mi vyskakuje chybová hláška 0x80bd0009. Je to chyba Beta verze KODI nebo něco dělám špatně [6]? Ve stejném menu lze ještě nastavit Bitstream format, kde mám nastaveno DTS Digital Surround. Lze jeste vybrat Dolby digital nebo Dolby Atmos. U Dolby Atmos vyskakuje stejna chybova hlaska. Takze zrejme reciever nepodporuje Atmos [7], ale uz jsem z toho fakt blbej...

Omlouvám se za tolik otázek, určitě asi ani ne moc dobře vyjádřenejch, ale budu rád za jakékoliv rady, odkazy v CZ k prostudování apod. Díky moc za váš čas.
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 8. 2018 21:03

Tvůj receiver má starší HDMI 1.4,takže když zapojíš Xbox do receiveru tak se ti nedostane do TV HDR.Propustí ti jen 4K ,ale asi to vyrobí problém s barvama. Xbox je zapojený dobře ,ale zvuk ti jde z TV do receiveru přes HDMI ARC a ten umí jen DD a DTS .True HD a DTS HD Master ti nepůjde a Dolby Atmos už vůbec ne a stejně by ho neuměl dekodovat receiver.

Sekání 4K u Kodi může být spojené s pomalým internetem.
Kodi mívá problém s DTS u Androidu(pustí jen stereo) a tak může být něco podobného i na Xboxu.Každá platforma má něco.Viděl bych problém v nastavení Kodi.
Těch problému je trochu víc a chtělo by to vyřešit jeden problém a pak se pustit na další.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 8. 2018 21:09

Podle popisků na zadní straně AVR zapoj všechna zařízení pomocí HDMI kabelu do AVR, tj. Xbox, KODI, DVD, BD...
AVR (HDMI OUT-monitor) propoj HDMI kabelem s TV.

Teď se bude veškeré dekódování zvuku odehrávat v AVR a přes průchozí HDMI půjde obraz do TV bez omezení rozlišení.
Pokud chceš dostat zvuk z TV do AVR, propoj TV optickým kabelem s AVR.

Externí USB je problém, protože na 4K to chce dostatečný grafický výkon. Zapojení přímo do TV bude fungovat, ale zvuk bude omezen propustností optického kabelu do AVR, nicméně DTS 5.1 by měl zvládnout. Nastav to tak, aby dekódování zvuku opět proběhlo až v AVR, ne v TV.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtiKOM 16. 8. 2018 21:50

Jardadts
Takže pokud jsem to správně pochopil, HDMI ARC neumí převést TrueHD na DTS? A je možnost zapojit xbox do recieveru pro zvuk a xbox do TV pro obraz? Asi naivní dotaz co?
Vypadá to tedy, že s tím co mám, nemám šanci přehrát TrueHD zvuk? Proto mi na recieveru pořád svítí DTS? Musel bych se tedy vzdát HDR, které dělá ve výsledku asi hezčí obraz než samotné 4K? Možná už to zase motám :-(
Naposledy upravil drtiKOM dne 16. 8. 2018 22:03, celkově upraveno 1
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 8. 2018 22:01

Stačí Xbox do receiveru a receiver do TV. HDMI pro obraz je průchozí, takže z Xboxu bude zvuk přežvýkán AVR a obraz projde do TV.
Jednoduše z Xboxu půjde jen jeden HDMI kabel do AVR a z receiveru do TV taky jen jeden.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtiKOM 16. 8. 2018 22:15

jardadts píše:Tvůj receiver má starší HDMI 1.4,takže když zapojíš Xbox do receiveru tak se ti nedostane do TV HDR.Propustí ti jen 4K ,ale asi to vyrobí problém s barvama. Xbox je zapojený dobře ,ale zvuk ti jde z TV do receiveru přes HDMI ARC a ten umí jen DD a DTS .True HD a DTS HD Master ti nepůjde.....


Takže vyřeším zvuk, ale budu mít zmršený obraz? To je odpověď i na jednu z mých původních otázek, reciever má upscaling na rozlišení 4K? Proto se u zvukového recieveru resi i obraz? Pri zapojeni, ktere navrhujes ty?
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 8. 2018 22:15

Tombas: fungovat to bude ,ale nepustí to do TV HDR.
Musí si vybrat buď 4K HDR obraz,ale jen základní DD a DTS nebo 4K s True HD a DTS HD MA.

Xbox by musel mít 2 HDMI out,jeden by šel do TV a druhý do AVR. Pak by fungovalo vše.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 8. 2018 22:16

Obrázek

-- 16. 8. 2018 23:19 --

jardadts píše:Tombas: fungovat to bude ,ale nepustí to do TV HDR.
Musí si vybrat buď 4K HDR obraz,ale jen základní DD a DTS nebo 4K s True HD a DTS HD MA.

Xbox by musel mít 2 HDMI out,jeden by šel do TV a druhý do AVR. Pak by fungovalo vše.

Nevšiml jsem si, že by řešil problémy s HDR, pokud jsem to nepřehlídl, tak HDR ani nezmínil.
AVR 4K pustí, tam problém není. Umí i upscaling. Dolby Atmos nepodporuje. Receiver propouští obraz proto, aby různá zařízení, např. BD přehrávač, DVD, Xbox apod. nemuselo být propojeno do TV každé zvlášť kabelem.
Podpora nebo nepodpora HDR u různých zařízení je ovšem trochu problém, nicméně lze to vypnout.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtiKOM 17. 8. 2018 11:13

Zkusil jsem přepojit komponenty dle tombas. Opět mi tím ale vyvstaly další dotazy :-) Omlouvám se.
[1] Pokud při zapojení xbox>reciver>tv nezapnu reciever, asi celkem logicky slysim zvuk z interniho reraku TV. Ale jak to ze vidim obraz? Kdyz neni zapnuty reciever a obraz prenasi reciever?

[2] Ohledne obrazu. V tomto zapojeni, pri prehravani filmu, hrani her opravdu prijdu o HDR a v nastaveni Xboxu jiz nelze nastavit 4K rozliseni a je tam pouze 1080p. Nevim co vice zhorsi obraz, jestli nepritomnost 4K nebo HDR, ale je to citelné. Takhle se to chová správně? Přislo mi, ze tu nekdo psal, ze 4K půjde...

[3] Ohledně zvuku. V tomto zapojení již lze navolit v nastavení Xboxu u Audio vystupu 7.1 a to se mi pak i ukazuje na displeji Recieveru. Chapu to spravne, ze co bude vybrano v nastaveni KODI, to se zobrazi na displeji Recieveru? U stareho recieveru jsem ho mel nastavenny tusim na A.F.D. Auto a podle zvuku obsazenem ve filmu se mi na displeji zobrazoval DTS nebo Dolby Digital zvuk. Je to tedy chyba KODI, ze nema nejake Auto nastaveni?
Pokud se vratim (a jako ze zrejme vratim) ke staremu zapojeni, tedy xbox>tv>reciever, bude se mi snazit reciever i pri zvuku napr. DolbyDigital (obsazenem ve filmu) dopocitavat zvuk do DTS? Pripominam, ze pri tomto zapojeni mam v nastaveni KODI u audio vystupu navolenoBitstream Out a Bitstream format nastaven na DTS.
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 17. 8. 2018 12:04

1. obraz je přes AVR průchozí i v Standby režimu.
2. 4k kompatibilita (upscaling, pass-through a menu přes obraz) ,passthrough to umí ,takže jde jen o správné nastavení v AVR.
3.vyfoť to menu v Kodi ,já tam mám jen povolit průchod "ano" (bitstream out)
převádění DD do DTS mi přijde zbytečný.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 8. 2018 12:26

Ve specifikace je "Přenáší a upscaluje na videoformát 4K", takže s obrazem by neměl být problém, při správném nastavení AVR.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtiKOM 17. 8. 2018 12:58

prikladam nastavení v Xboxu, prvni fotka je uz nastaveni primo z KODI. V recieveru jsem nic nenasel ohledne toho 4K :-(
Přílohy
IMG_20180817_134606.jpg
IMG_20180817_134433.jpg
IMG_20180817_134421.jpg
IMG_20180817_134223_1.jpg
IMG_20180817_134213.jpg
nastaveni KODI
Case: Zalman Z3 se Seasonic Energy Knight SS-500ET | MB: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85 | CPU: Intel Core i5-4460 | GPU: GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB | RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 | HDD: Samsung SSD 750 EVO - 250GB
drtiKOM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 8. 2018 13:43

Nastavení HDMI výstupu Denonu je v menu. Vyzkoušej více možností, ale nejlepší by asi bylo jakékoli úpravy vypnout a nechat port volně průchozí.
https://youtu.be/EhxjE1I8fXw?t=5m11s
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 17. 8. 2018 18:54

Ahoj, moc se omlouvam ze narusuji diskuzi, ale nechci zakladat nove vlakno kvuli "prkotine". Planuji koupi receiveru s bednama, napojit telku a XBOX. Chci koupit receiver ONKYO TX-NR474 a bedny Jamo S 426 HCS 3. Nemuzu se dopatrat :( jake kable mam koupit na propojeni receiveru a beden. Nasel jsem v diskuzich PremiumCord reproduktorový 2x1.5mm. Muzete mi prosim poradit jestli je to OK nebo mam koupit nejaky jiny kabel? Cena neni levna a nerad bych pak litoval. Dekuji za odpoved...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod NikolAlka 23. 8. 2018 20:07

Já osobně na “magii” s různě pletenými kabely nevěřím (měl jsem pletené za 500/metr a rozdíl oproti normálním jsem nepoznal a to mám celkem dobrý sluch a slušné audio za 70tis). Z mého pohledu ideál 2,5mm kabely co normálně koupíš v Hornbachu za 25/metr jsou ok, pokud máš regálovky a dáváš jim do 130W, pokud máš sloupy na 150 a víc koupil bych 3,5mm.
NikolAlka
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků