TV 55'' na sport, cca 15tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod voyta 14. 8. 2018 12:58

Ahoj,

Potřeboval bych poradit s výběrem TV. Parametrů TV a výrobců je tolik, že než bych se zorientoval, stálo by mě to strašně moc času.

Co hledám:
- TV do místnosti v domě (obýváko-kuchyň)
- sedačka bude od TV vzdálena cca 3,5m - vychází mě, že velikost TV 55'' by mohla být optimální
- na TV budou pokukovat i osoby z levé strany pokoje - od jídelního stolu, nebo při vaření - důležité jsou tedy solidní pozorovací úhly
- hodně času poběží normální TV vysílání, ale také SPORT - TV by měla mít solidní odezvu
- nelpím na konkrétní značce
- cena okolo 15k (může být i víc, pokud by to znamenalo výrazný posun k lepšímu za nevelký příplatek)
- musí mít satelitní tuner
- rychlé, nekomplikované menu
- nelpím na 4k (myslím si, že to v dnešní době málokdo využije)

Snad jsem na nic důležitého nazapomněl - pokud ano, dopíšu.
Předem díky za rady,
Vojta
Naposledy upravil Nick Cave dne 14. 8. 2018 13:09, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
voyta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod totter 14. 8. 2018 15:13

Co hledám:
- TV do místnosti v domě (obýváko-kuchyň)
potřebuješ dobrý zvuk, zvuky z kuchyně jsou extrémně rušivé (rychlovarka, digestoř atd.)

- sedačka bude od TV vzdálena cca 3,5m - vychází mě, že velikost TV 55'' by mohla být optimální
podle mě je 55 minimum

- na TV budou pokukovat i osoby z levé strany pokoje - od jídelního stolu, nebo při vaření - důležité jsou tedy solidní pozorovací úhly
zde chceš TOP model

- hodně času poběží normální TV vysílání, ale také SPORT - TV by měla mít solidní odezvu
zde chceš TOP model, nehledej odezvu, ale vysoké PQI (index kvality (pohybové dynamiky) obrazu), podstatě jde o výkon HW TV k dopočítávání mezi-snímků, up-scaling, overdrive atd.

- nelpím na konkrétní značce
super

- cena okolo 15k (může být i víc, pokud by to znamenalo výrazný posun k lepšímu za nevelký příplatek)
možná seženeš 43 nebo 50 palců, 55 určitě ne

- musí mít satelitní tuner
mají asi všechny TV

- rychlé, nekomplikované menu
chceš drahou značku (Sony, Panasonic atd.)

- nelpím na 4k (myslím si, že to v dnešní době málokdo využije)
pokud najdeš FHD, tak bude mít pravděpodobně při stejné ceně lepší obraz z antény než 4k

pozn.
1. 120 (100) Hz panel Ti vůbec při sledování z antény nepomůže, pokud TV nemá silný HW, aby stihla panel krmit mezi-snímky. Možná ho některá TV v cenové relaci mít bude, ale při slabém výkonu HW Ti to nijak nepomůže (pouze při externím zdroji obrazu)
2. 10 bit panel v teto cenové relaci nebude a je spíše na škodu (vyšší HW náročnost), HW nestačí počítat mezi-snímky (TCL uvádí, že jejich všechny řady mají 10 bit panel, ale tomu nevěřím).
3. HDR ti nijak dynamice pohybu nepomůže

Osobně bych šel do TCL 55C7006, ačkoliv tvé požadavky nesplňuje.
totter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 8. 2018 15:31

Philips 55PUS7272, s CashBackem vyjde na 16 tisíc. Má 100Hz panel, pozorovací úhly budou taky dobré. Řekl bych ideální volba v rámci rozpočtu a požadavků.
totter píše:potřebuješ dobrý zvuk, zvuky z kuchyně jsou extrémně rušivé (rychlovarka, digestoř atd.)
To vyřeší klidně soundbar.
totter píše:zde chceš TOP model

To nemá s pozorovacími úhly co dělat.
totter píše:zde chceš TOP model, nehledej odezvu, ale vysoké PQI

PQI je nesmysl.
totter píše:mají asi všechny TV

Ne. Jsou televize bez satelitního tuneru (např. Samsung má dost takových).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voyta 15. 8. 2018 07:34

totter:
Samozřejmě vím, že za tu cenu musím očekávat velké kompromisy. A některé požadavky ani nemusí být splněny. Ty moje požadavky jsou spíš vyjádření ideálního stavu.

Díky za tip, na TCL 55C7006 se podívám.

-- 15. 8. 2018 08:37 --

kvok:
Taky díky za tip, Philips 55PUS7272 vypadá dobře - asi žhavý kandidát na koupi...

Ještě bych se rád zeptal na TV Hisense, včera když jsem pročítal fórum, nemohl jsem si nevšimnout, že jsou často doporučované. Je mezi TV Hisense některá o které bych mohl vzhledem ke svým pořadavkům uvažovat?

-- 15. 8. 2018 09:12 --

kvok píše:Philips 55PUS7272, s CashBackem vyjde na 16 tisíc. Má 100Hz panel, pozorovací úhly budou taky dobré. Řekl bych ideální volba v rámci rozpočtu a požadavků.


Prosím tě, jak si stojí televize LG 55UK6400 ve srovnání s 55PUS7272?

Je v akci z 20k na 15k, je to dobrá nabídka, nebo to není dobrá nabídka?
https://www.planeo.cz/katalog/1267562-l ... evize.html
voyta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 8. 2018 08:51

Já tu TCL U55C7006 tady doporučuji dost, ale je potřeba přihlédnout k využití a jestli ta TV má nějakou slabší stránku, tak je to menší pohybová ostrost i na poměry 50Hz panelu.
V rámci Hisense je H55U7A, kterou bych normálně doporučil spíš, ale (jako obvykle) je daní za větší kontrast horší pozorovací úhel. No a zrovna při daném využití sport + časté sledování za světla a ze stran si myslím, že jde ten kontrast oželet a vzít ten Philips s lepšími úhly a špičkovým zpracováním pohybu.
Nad LG 55UK6400 nemá cenu uvažovat, vedle 7272 neobstojí. 50Hz panel, RGBW matice (sdílené subpixely = menší ostrost).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voyta 15. 8. 2018 11:27

Díky za rady. Objednal jsem Philips 55PUS7272
Na onlineshop.cz ji mají za 18.999 (-2 % za registraci), takže celkem 18.610. Po cashbacku 14.610, takže super.
Tak snad bude dobře sloužit.
voyta
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků