A&futura SE100 a A&norma SR15

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 20:30

A kdy ty konečně pochopíš,že je tomu právě naopak? :D
Je v tom jednoduchá "matematika".Implementace dalších "střev" s tím má pramálo společného.
Buď se zakomponování podaří nebo ne.Proto různé DAPy se stejný DACem hrají odlišně.
Sabre je prostě agresivnější,AK4497 sametovější.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 8. 2018 20:32

Tak jo.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 20:36

deewy píše:Nevim, proč bych ho měl vracet. Co to je za hloupost.... Zvukový podání je fantastický a přehrávač a katany pouze ukazují na to jak je skladba/zpěvák kvalitní. To že Richard Marx neumí pořádně zpívat bez sykavek, tak za to přehrávač nemůže.... A jak jsem psal, dá se to vyřešit zapnutím EQ.

Doposud jsem neslyšel hudbu znít tak skvěle a už se těším na další poslech dnes večer při své oblíbené knížce.


Ok.Pokud jsi spokojený,tak není co řešit. :D

-- 1. 8. 2018 21:42 --

mrazíkovo píše:Tak jo.


Je to tak. 8-)
Proč sám výrobce AK4497 charakterizuje zvukový podpis svého DACu slovy "velvet sound"?
Sabre nemá svůj název také bezdůvodně.Šavle je prostě ostrá.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 1. 8. 2018 20:43

Pouze pro ilustraci, dnes jsem poslouchal album od Rag N Bone Man. Slyšel jsem ho opravdu už hodněkrát. Ale v podání tohodle komba má interpret tak skvělou barvu hlasu, že jsem si celé album pustil 3x po sobě. Takže ne, opravdu nic vracet nehodlám.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 20:53

Netvrdím,že se další součástky menší či větší mírou nepodílejí na výsledném zvuku.
Prioritou každého výrobce by mělo být,aby udržel na uzdě zvukový charakter DACu.
Bohužel občas se stane,že to výrobce trochu "oseká"(Fiio X5 3gen). :-)

-- 1. 8. 2018 22:03 --

deewy píše:Pouze pro ilustraci, dnes jsem poslouchal album od Rag N Bone Man. Slyšel jsem ho opravdu už hodněkrát. Ale v podání tohodle komba má interpret tak skvělou barvu hlasu, že jsem si celé album pustil 3x po sobě. Takže ne, opravdu nic vracet nehodlám.


Tak to mě těší. :tleskani
Futura je luxusní a špičkově zpracovaný DAP.
Popravdě,taky by se mi ho nechtělo vracet. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 3. 8. 2018 14:21

Drobný update na spotřebu baterie. Včera jsem 3 hod poslouchal hudbu z Tidalu a se zapnutou Wi-Fi klesla baterie o cca 30%, což znamená co hod. to 10% bat. Lze se tedy dostat k 10 hod. streamování se zapnutou WiFi, což je paráda. Za celou dobu poslechu vše naprosto stabilní, žádný zásek, vše plynulé od načítání hudby po přeskakování mezi skladbami.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 3. 8. 2018 16:23

AK je proste AK,co napíse,to funguje.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 5. 8. 2018 17:55

Včera jsem pustil album od Lary Fabian, na něm testuju barvu hlasu a tonicky rozsah. A měl jsem z toho takovou husinu, že mě to vrátilo zpátky v čase, když jsem před více jak půl rokem seděl s Františkem Bínou v hospůdce a měl jsem možnost si vůbec poprvé poslechnout katany.

Akorát si začínám řikat, že teď už z Katan ve spojení s SE100 asi ždímám jejich maximum a skoro mě začíná lákat 64 audio U18 nebo Tia forté :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 8. 2018 18:08

Taky jsem zvažoval pár měsíců šetřit na Oriolus Mellianus,ale raději 1-2 roky počkám.
Zde: https://penonaudio.com/earphones/in-ear ... order=DESC

DAPu AK Futura SE100 jsem se začal trochu obávat(zřejmě jsem citlivější)a budu zvažovat jiný upgrade.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 14:01

K dnešku mám s Futurou naposloucháno cca 30 hod. Podání zvuku je jedním slovem fenomenální. Včera jsem poslouchal DSD64 Brooke Miller album. Podání prostoru jde za úroveň toho, co jsem schopen pochopit :) vykreslení a layering akustické kytary navozuje první řadu v podiu. Kdy má posluchač možnost vnímat pohyb prstů po strunách, zpěv násroje a rezonanci dřeva. I ty nejmenší detaily se dostávají do popředí a doplňují kontrast živého přednesu.

Fakt začínám mít nutkání zkusit se posunout ve sluchátkách o lvl víš, někde k 64 audio U18t nebo Tia Forté, jen proto abych zjištil, jestli se z tohodle hudebního požitku dá vytěžit ještě něco víc. Takže pokud by měl někdo zájem o Katany, tak ať mi napíše :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 14:50

to deewy-Ty jses tedy drak,ale jo,rozumím ti.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 8. 2018 18:49

deewy píše:K dnešku mám s Futurou naposloucháno cca 30 hod. Podání zvuku je jedním slovem fenomenální. Včera jsem poslouchal DSD64 Brooke Miller album. Podání prostoru jde za úroveň toho, co jsem schopen pochopit :) vykreslení a layering akustické kytary navozuje první řadu v podiu. Kdy má posluchač možnost vnímat pohyb prstů po strunách, zpěv násroje a rezonanci dřeva. I ty nejmenší detaily se dostávají do popředí a doplňují kontrast živého přednesu.

Fakt začínám mít nutkání zkusit se posunout ve sluchátkách o lvl víš, někde k 64 audio U18t nebo Tia Forté, jen proto abych zjištil, jestli se z tohodle hudebního požitku dá vytěžit ještě něco víc. Takže pokud by měl někdo zájem o Katany, tak ať mi napíše :)


Hezké! :tleskani
Ty asi nebudeš z chudé čtvrti,že? :roll:
Tak to si nachystej 2.500-3.500,- USD. :oboze
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 19:40

Díky takovým klukům máme i my ostatní alespon obecné povedomí,co dokáze soucasná audio technika.Myslím,ze je to minimálne stejne zajímavé,jako ty spunty od Sony,které mnozí jeste dnes opevují.
Toto je ta druhá strana spektra,které je sice obtízneji dostupné,ale o to víc zajímavé.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 19:43

Já si pořád musím s něčím dělat radost. Vždy kupuju věci nové a pak je kradosti dalších posílám do světa, samo se ztrátou....

S těma penězma počítám.Spíš se potřebuju rozhodnout jestli Tia Forté nebo U18t, jelikož tyhle sluchadla mi budou muset už nějakou chvilku vydržet :) A ještě bych rád koupil někdy v rámci EU.

-- 9. 8. 2018 20:51 --

Má u IEM smyl řešit balanced konektor? Mohl bych si nechat předělat Lionheart, ale nevim, jestli to má smysl.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 19:57

To má smysl v kazdém prípadu.Zvlást u tvého prehrávace a kvalitních monitorech budes prekvapený,jak se zvuk zlepsí.
Mám AK 300 a PP8 jedu ze symetrie a je to urcite posun v kvalite.A to já nejsem zádnej netopýr,vcera jsem zkousel do kolika slysím a je to max.12kHz.
Takze za me v kazdém prípade,zkus to uz u Katan a treba si je nechás...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků