DAC-AMP k Hifiman HE-400i (cca 200-250 Eur)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doodier 18. 7. 2018 11:15

_daRK: Ne, moje jsou nové. Vzal jsem je když byly na Amazonu v akci za $99. Ano, vím, že existujou levnější alternativy, ale třeba zrovna ty ProJecty jsou v té cenové kategorii $250+ a to si jako špatně placený PhD student nemůžu dovolit :)
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 7. 2018 11:20

Ale ved to je len super, aspon zaciatocnici alebo ti nerozhodni nemusia dumat nad tym, ako to zapojit a zaplavovat tak forum :)

-- 18. 7. 2018 12:23 --

Doodier píše:_daRK: Ne, moje jsou nové. Vzal jsem je když byly na Amazonu v akci za $99. Ano, vím, že existujou levnější alternativy, ale třeba zrovna ty ProJecty jsou v té cenové kategorii $250+ a to si jako špatně placený PhD student nemůžu dovolit :)

K Shanlingu by aj tak ten Project asi nemal velky zmysel, ci uz pohladu vyuzitia ale aj prenosnosti. K takemu prehravaciku sa hodi skor nejaky prenosny Amp, kludne aj od cinana. Fiio nerobi zle veci.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 18. 7. 2018 11:44

K tomu rozohrávaniu. Keď som si HE400i kúpil, mal som v tom čase doma ešte AKG K240 MKII. Vtedy som ich priamo porovnával. HE400i boli od vybalenia lepšie. Prakticky ihneď som sa rozhodol K240 predať. No ale asi po dvoch týždňoch sa našiel kupec a deň predtým ako som ich posielal, som ich ešte zapojil aby som skontroloval či sú v poriadku. No a samozrejem znovu porovnával. A hovor si tomu ako chceš, či rozohratie, či psychoakustika, neviem. Každopádne ten rozdiel medzi nimi bol určite väčší ako keď som ich nové vybalil. O tom som presvedčený.

A čo sa týka AMPu k nim. U mňa ich to posunulo na inú úroveň. Najskôr som ich kŕmil cez Dragonfly, ale ten jednoducho nemal dosť voltov pre ne. Teraz mám R2R 11 a tá kontrola zvuku je na inej úrovni. Určite sa AMP vyplatí kúpiť.

Paradoxne, pre mňa bola ďalším veľkým prínosom výmena kábla. Oproti originálnemu je to počuteľné zlepšenie a to som bol absolútny káblový skeptik...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 24. 7. 2018 21:45

K tomu M1 a rozehrávání a tak vůbec... minulý týden jsem byl služebně ve Státech, tak akce Massdrop na HE4xx přišla jako na zavolanou. Do dvou dnů na pokoji s mým M1. První dojmy rozhodně lepší než Sundary v Audi...prostě to mělo vcelku šťávu a hrálo to tak, že těch 169$ jsem nepovažoval za vyhozený. Nutno podotknout, že M1 na plno, teda rovnou 100. V té chvílí jsem byl spokojený s vědomím toho, že druhý den zaťuká pošťák s Magni 3 a budu moct vyzkoušet naplno. No nezaťukal. Dostal jsem jakýsi výhružný email od Šitů. No už se nechci rozčilovat nad podvodným jednáním a falešnou kartou ve zkratce srážkou s americkým idiotismem a nalajnovanými postupy, vzápětí proběhla platba tou samou kartou přes PayPal a byl klid. Jen to bylo o něco dražší a hlavně o čtyři dny delší. Takže vyzkoušel až teď doma. Sluchátka ovšem nezahálela a celou dobu, dnem i nocí chudáka M1 trápila. Máme za sebou cca 100 hodin hraní (no hoření to rozhodně nebylo). Prostor se roztáhl, basy se prohloubily a řekl bych, že vyjasnily? Na mne zatím, no ještě by to kousek sneslo, uvidíme. Se samotným Magni jsem zatím tak ve vyčkávavém kroužení, není moc klidu na zkoušení. Ale už teď mne překvapilo, že na to jak píšou "powerfull" tak fakt s HE-4xx nevím, nevím. Citlivostí by měly být shodné jako 400i, ale když dám na M1 tak 90 a na Magni páčky do zatáčky, rozhodně to uši (alespoň moje) netrhá. Musím zvednou Gain a to už se potom při 90 na M1 dostávám na Magni někam mezi půl a třičtvrtě rozsahu. Bude to předmětem dalšího zkoumání...
Tak když to stručně shrnu, M1 a HE-4xx vcelku dobře použitelný (když pominu vlastnosti open air a použití venku), s Magni 3 rozhodně lepší, ale wow to zatím není. Uvidíme jak si na sebe zvyknou a zvykneme
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod Jarak 25. 7. 2018 07:28

Paradoxne, pre mňa bola ďalším veľkým prínosom výmena kábla. Oproti originálnemu je to počuteľné zlepšenie a to som bol absolútny káblový skeptik...


Ahoj, rozumím tomu dobře, že jsi vyměnil kabel u 400i. Pokud ano, napiš jaký kabel tam teď máš. Díky. J.
doma: Blue node 2i -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, HYPA H1 => Meze 99 classics, Audeze LCD2C
Jarak
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 7. 2018 07:39

Pod toto sa tiez kludne podpisem, ale nie na 100%, lebo to nebol "velky" prinos, ktory by clovek poznal na prve pocutie. Asi zalezi od kvality sluchu, ja mam svoje stare usi asi poskodene metalovymi koncertami z mladosti. Mal som doma zinov kabel, je velmi tuhy, ale ten rozdiel zvuku tam naozaj bol, hoci som musel usi napinat poriadne. Sorry, dropadred, viem, ze ta to irituje :)
Dobre referencie su na kable od ForzaAudioworks, ale nie tu Color Series (to je len alternativa k stock kablu), lepsia uz vyzera byt Copper Series HPC (a vyssie). Daju sa zohnat aj lacnejsie kable Ciny, ale tam je to stavka na neistotu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 25. 7. 2018 11:32

Vladas77: Díky za info! Sám jsem zvědavý, jak to bude hrát, ale bohužel se k nim dostanu až v polovině září.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 25. 7. 2018 11:53

Jarak píše:Ahoj, rozumím tomu dobře, že jsi vyměnil kabel u 400i. Pokud ano, napiš jaký kabel tam teď máš. Díky. J.

Áno. Kábel mám tento: https://www.aliexpress.com/item/VE-Basi ... 4c4dVriXod

Zlepšilo sa rozlíšenie hudby. Lepší detail, priestor, väčšia hĺbka. Na priame porovnanie nie je počuť zásadný rozdiel. Ten rozdiel spočíva v tom, že sa dokážem naozaj hlbšie započúvať, hudba ma viac vtiahne. Ťažko sa to popisuje. Asi najlepšie prirovnanie by bolo ako keby som si pustil kvalitnejšiu nahrávku. Tento kábel zmenil môj skepticizmus voči káblovému voodoo. A to som bol skutočne veľký skeptik.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 25. 7. 2018 12:05

Můžu se zeptat jestli tě u toho kabelu neomezuje délka? Je ještě o 20cm kratší než dodávaný k HE4XX a už ten mi přišel neprakticky krátký. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 7. 2018 12:21

... keď sa tu už toľko maturuje nad tým, že čo je možné a čo nie je možné počuť, tak by bolo možno dobré pozieť túto, z technického aj uchometrického hľadiska zaujímavú prednášku ... aj netechnicky orientovaní majitelia DACov od Chordu budú asi vedieť o čom Rob Watts hovorí 8-)

(inak dajú sa zapnúť titulky aj ich preklad)

https://www.youtube.com/watch?v=BXyjsSYjnL8
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 7. 2018 12:40

Ešte k tým káblom. Mám doma 3 káble k HE400i, vrátane originálneho. Teda k spomínanému VE káblu a originálnemu mám ešte jeden fakt lacný 3m kábel z AliExpressu. Ten som si kúpil na použitie k filmom alebo hraniu PS ak by som nechcel v noci rušiť s repro. No a rozdiel v kvalite zvuku medzi tým VE a tým lacným káblom je už výrazný.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků