Zvukovku nebo převodník?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Majkyn 9. 6. 2018 18:42

Zdravím přítomné, nedávno jsem si koupil tyto repro:

https://www.amazon.com/LuguLake-Bluetooth-Subwoofer-Adjustable-Composable/dp/B01F8BGYGE

Chápu, že byste mě za to někteří ukamenovali a většina z vás můj výběr asi nebude chápat. Mně šlo ale o to, že se dá z repro udělat soundbar pod televizi, svítí všemi barvičkami a hlavně jsem je slyšel hrát naživo a můj styl hudby se mi v nich prostě líbil. Za ty prachy mi to přišlo super.

Zdrojem zvuku je PC ( občas telefon přes BT ) a jelikož mám dnes již stařičký HW jenž není plně podporován W10, nejde mi integrovaná zvukovka. A teď dotaz: Poradili byste mi kupovat nějakou lepší zvukovou kartu či převodník, nebo něco úplně obyčejného? Hudbu doma posloucháme pořád, zejména elektronickou, která je většinou v mp3. Občas se podaří nějaký lossless trance apod. Výše uvedené repro lze připojit pouze analogem popř. BT.
Majkyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmarek20 10. 7. 2018 00:38

Samostatny predovodnik napr. Schiit Modi2 (USB,Coax,Toslink) alebo nieco podobne napr. Chord Mojo......
Interne zvuvky maju velke skreslenie.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 7. 2018 01:20

Doporučovat k repro za 90$ převodník za 270$ (Modi2) a nebo za 590$ (Mojo) mně přijde víc než podivné. Pokud tě u toho zařízení uspokojuje zvuk z telefonu, pořídil bych nějaký BT modul do USB, nebo externí zvukovku (DAC) v ceně tak kolem 50-100$.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 7. 2018 08:19

Viac než dostatočny bude napr. nejaky FX Dac X6, či SMSL M3 resp. niečo v podobnej cenovej kategorii.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 27. 7. 2018 14:52

Na téma zvukovka versus převodník jsem právě získal další zajímavou akutní zkušenost.
Kvůli MIDI klávesám a kvůli kondenzátorovému mikrofonu jsem koupil celkem doporučovanou externí zvukovku M-Audio M-Track 2X2M. S mikrofónem pracuje skvěle a hudební nástroje ze sampleru interpretuje taky výborně jak do sluchátek, tak do stereo audio sestavy. Normálně pouštím hudbu do sterea přes DA převodník Pro-ject DAC Box S2+, no a samozřejmě jsem vyzkoušel jak bude hudba hrát přes to M-Audio do zesilovače a repro. Myslel jsem, že to mám nějak chybně zapojené, protože to znělo nějak divně. Chyběly tomu výšky, bylo to takové nevýrazné. Po přepnutí na DAC Box okamžitě obrovské zlepšení. Ale zvuk klavíru ze sampleru přesně naopak. V M-Audiu parádní zvuk klavíru, přes DAC Box to znělo jako levná hračka.
Oni mají ty převodníky prostě optimalizované, docela jsem koukal jak moc potřebují oba světy něco jiného.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků