iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michal744 14. 7. 2018 10:20

Nechával jsem je v šuplíku asi 100 hodin v rámci pověry ,,co kdyby". S iBasso dx200 ani Xduoo X3 nehrály, dvě týdny trápení. Přišel kablik a Xduoo x20 a rozdíl den/noc , už třetí den jsem je nesundal z uší.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 7. 2018 11:19

Rozehrani špuntů s dynamickým driverem není o pověře. DD je v zásadě mini repráček s membránou, magnetem a tím vším co k tomu patří. Rozehráním dochází k uvolnění pohyblivých částí a tím k drobné evoluci zvuku. Rozehrání špuntů s tlakovým driverem však do škatulky pověra patří beze sporu.
Symetrické zapojení zesilovače si myslím není o zlepšení zvuku, ale o omezení nežádoucích vlivů či rušení a dosažení tak možná lepší čistoty, snížení šumu na pozadí, lepší dynamiky, možná většího výkonu. Nejsem odborník, někdo mne určitě doplní či opraví. Určitě je ale nesmysl očekávat diametrální změnu zvuku. Spíš evoluci. Navíc ze zkušenosti vím, že třeba rozdíl ve zvuku single/symetrika třeba u AK70 je takřka nulový, ale u Aune M1s už to slyšet je. Záleží tudíž patrně i na provedení.
To že si některá sluchátka nesednou s přehrávačem a s jiným synergie dosáhnou je stará vesta. Prostě tak to je.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 14. 7. 2018 14:01

U whizzerů tipuji na vyšší potřebu proudu k beryliovym měnícím, jelikož se používají pro výrobu výškových reproduktorů. Symetrika v kombinaci s nižší impedanci postříbřeného kabelu to může změnit.
Mé Whizzery už putovaly na bazar, ale tato změna tam posílá Noble Savant. Ještě je zkusím na symetrice, ale u BA nic neočekávám.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 7. 2018 14:48

Do těchto technikálií já nevidím. Mě se zvuk buď líbí nebo ne, technickejma aspektama se nezabývám. Každopádně Savanty jsou hodně jiný zvukem. Ve své době patřily ke špičce ve své třídě, ale dnes je už situace na trhu někde úplně jinde.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 14. 7. 2018 16:37

Dnešní trh přináší mnoho radostí za málo peněz a jsem rád za nové objevy.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caveman 31. 7. 2018 17:57

Rád bych se zeptal jestli by tato sluchátka byla rozumně využitá mobilním telefonem (Sony Xperia XZ1 Compact) a Spotify (Premium-takže 320kbit/s Ogg Vorbis formát).
Popřípadě jestli se porozhlídnout po něčem jiném.
Určitě bych vyzkoušel v audigu jestli mi budou vyhovovat a jak padnou do uší.
Nechtěl bych nic dražšího a in-eary chci kvůli častým cestám autobusem.
Děkuji za jakoukoliv radu
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 31. 7. 2018 20:33

to mrazikovo
Já mám symetrii rád a pokud jak píses,zlepsí cistotu,snízí sum a zvedne dynamiku-Pak je to dle mne urcite zlepsení zvuku.
Navíc symetrie tam posle více stávy,je to proudove násobek a to urcite projev také zvedne.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 7. 2018 21:42

Vůbec bych se nebál je k Sony vzít. Jednou z výhod IT01 je jejich relativní nenáročnost na zdroj zvuku, navíc u XZ1 Compact by to nemuselo být s výstupem tak špatné.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 8. 2018 08:50

Suhlasim s hanysek3099, Sony vzdy patrili k telefonom s lepsim vystupom oproti konkurencii. S ibasso mozu hrat dobre, su nenarocne. Teraz su tu v bazare za cca 80 Eur. Na MP3 doporucujem USB Audio Player Pro, umoznuje obist obmedzenia androidu a vystup je fakt ovela lepsi ako napriamo. Na Spotify to vsak moc nepomoze.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Caveman 1. 8. 2018 10:52

Děkuji.
Až budu zkoušet určitě vyzkouším i pár písniček ve flacu proti Spotify.
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .soul 1. 8. 2018 21:35

Tak jsem si dneska šel pro iBassa it01 do audiga a po asi hodině porovnávání jsem koupil 1more triple driver. Ibassa vskutku mají, jak se tu již několikrát psalo, takovej všeobjímající, plnější, obklopující projev. Mně ovšem přišlo, že jakoby zvýrazňujou úplně všechno, ačkoliv by ten daný tón "měl být" více v pozadí, což mi bylo u několika skladeb až nepříjemný (např. u Rag'n'Bone Man - Skin). Všechno je to ale samozřejmě zcela individuální.

Nicméně velký díky všem zasvěceným za zdejší příspěvky a doporučení Audiga, pomáháte spoustě lidem, ačkoliv sem ani nepíšeme.
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 8. 2018 07:51

.soul: zaujimava skusenost. Ten ton, ktory by mal byt podla teba v pozadi, je prave ten detail vo zvuku, za ktory su ludia ochotni dat neskutocne peniaze. Mal som tie 1MORE, bol som s nimi chvilu spokojny, boli "pomerne" detailne, muzikalne, ale stale to nebolo ono - na mna neboli dostatocne detailne, na rozdiel od ibasso. Ibasso su detailne, no stale su velmi muzikalne. Dobre si spominam, ze najdenie vhodnych nadstavcov bol pri 1More dlhy boj, nakoniec som skoncil pri Comply (original) a dodavanych silikonovych najvacsich nadstavcoch. Vtedy boli ako tak pohodlne. Oni maju dost velky priemer toho krcku. Pri ibasso som tento problem nemal, nadstavce som skusal asi 5 minut a odvtedy nemenil. Vyrazny rozdiel medzi nimi je aj v izolacii zvuku okolia, 1More tam maju tu dierku a pre izolaciu potom nepomozu ani tie comply. Nech sa teda dobre pocuvaju.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 27. 8. 2018 14:12

Tak jsem je dnes objednal taky. Potřebuju něco levného na pochůzky nebo do práce, jelikož Katany mám pouze na domácí poslech. Snad mě nezklamou, teď k nim ještě vybrat nějaký levný přehrávač, přemýšlím nad M0, nebo něco jiného za pár šupů z Číny.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 8. 2018 15:01

Zalezi co znamena "levny", skus pozriet aj Benjie S5 a pod... ak ten krpec Shanling M0 spada do kategorie "levny prehravac", urcite nesklame a ktosi tu pisal, ze si s iBasso rozumie. Sam som tuto kombinaciu vlastne este neskusal, hoci mam oba kusky (iBasso mam v praci a M0 doma).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 27. 8. 2018 17:26

Kombinaci Shanling M0 a iBasso IT01 mám doma a nemůžu si ji vynachválit. Rozumí si výborně ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků