Sony KD-55XE7096 vs Samsung UE55MU6172

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Phate 11. 7. 2018 12:16

Ahoj, hledal jsem všude možně, ale nikde jsem nenašel srovnání těchto dvou TV. Jsou skoro za stejnou cenu, aktuálně mám u Samsungu jistotu VA panelu a u SONY mě trochu děší jejich polomrtvý OS.

Kterou byste mi doporučili? Z 90% koukám na HD věci z Tmobile TV.

Díky moc za ochotu.
Phate
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 11. 7. 2018 13:06

Tak pokud se z 90 % díváš na T-Mobile TV, tak tě ten polomrtvý OS štvát nemusí. Stejně ten SW v televizích má dost omezenou morální životnost, takže pokud bys to bral tak do budoucna, tak v tom budoucnu stejně už může být ukončená podpora spousty apek.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phate 11. 7. 2018 13:21

Každopádně Tizen je mnohem přívětivější systém.

Co tedy vzít? O-)
Phate
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majinkej 11. 7. 2018 15:06

Ta Sony má taky VA panel a skvělé dopočítáváni sd materialu do 4K, ten samsung na tom dopočítávání bude hůř.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majinkej 11. 7. 2018 18:30

Ten Samsung vypadá že má panel PLS a ne VA.
https://www.displayspecifications.com/en/model/3a83b9e
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 11. 7. 2018 19:49

Tohle se tu řešilo mnohokrát, některé kusy mají PLS, některé VA.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 7. 2018 22:59

V této velikosti je tento model Sony VA. Je to odlišné od třeba KD-49XE7096, která má IPS, i když je to stejná modelová řada.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Phate 12. 7. 2018 07:10

Už jsem domluvenej, že objednám obě tv a uvidí se.
Phate
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phate 13. 7. 2018 12:03

Tak nakonec jsem nevzal ani jednu. Sony jsem nakonec ani nezkoušel, přešla mě chuť po Samsungu.

Samsung UE55MU6172 - vyvarujte se modelu s VA panelem - verze 08. Něco tak strašnýho jsem ještě neviděl. Obraz je jak za kouřovou clonou, jediný co na tom vypadá dobře je 4k content, jinak SD programy jsou děs. Obraz nejde absolutně zkalibrovat.
Phate
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majinkej 13. 7. 2018 13:36

Měl jsi mrknout na tu sonku,má fakt dobrý obraz,žádná kouřová clona se nekoná. Na samsungu sd programy vypadaly vždy špatně,samsung tohle nikdy neuměl. Ta sony má lepší procesor který to umí lépe. Těh televizí musíš zkouknout víc,to není jako když si deš koupit housku jedna je slaná víc a druhá míň.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 7. 2018 20:35

Informace typu, že na Samsungu vždy vypadalo SD špatně je korektní, jako že na sto procent víš, že tento rok 24. 12. 2018 bude v Praze 18 cm sněhu a teplota nestoupne nad -10 °C.

Měl by ses trochu vyvarovat podobných soudů, bez doprovodných jasných a jednoznačných informací.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků