Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 7. 2018 10:57

Rada25 píše:Zebricek dobry,ale vse poslouchano na klasice.zrovna o lcd2c se Tyll zminoval ze jsou to sluchatka spise na pop rock.pro jeste vice vypovidajici hodnotu by to chtelo mix zanru.rovnez tak bych hd800 radil vyse nez napr.hd600.oboje jsem slysel.ty 800 vlastnim.ale chapu ze jde o ciste individualni zalezitost.zeptam se:focal clear,vsude chvalena,rovnez nesedly?


Focal Clear jsou výborná, mají skvělou dynamiku, plný zvuk, velmi dobrý prostor a jsou hodně detailní. Ale Audeze LCD mají přirozenější zvuk, je to jako bych ty nástroje slyšel na živo. To u těch Clearů říci nemohu, ale i tak jsou to podle mě vynikající sluchátka. Do budoucna si chci k k LCD 4kám pořídit další sluchátka a ty Focal Clear jsou horký favorit.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 7. 2018 11:15

hmmm ... a je to dobre, keď majú sluchátka "charakter"? ... to je celkom zaujímavá otázka ... s konkrétnymi príkladmi možno vhodná aj na samostatnú tému.

... takí "hifi puristi" by asi so žiadnym "počuteľným charakterom" nesúhlasili ... niekto je naopak ochotný si za "charakter" aj hodne priplatiť (napr. Grado)

PS: to by som teda rád vedel, že čo je to ten "prirodzený zvuk" (hlavne pri sluchátkach) ... ja čím mám napočúvaných viac rôznych sluchátok, tým menej si myslím, že vôbec existuje nejaké kritérium pre "prirodzený zvuk"
Naposledy upravil bacil2 dne 5. 7. 2018 11:22, celkově upraveno 1
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 7. 2018 11:16

BabetakCZE píše:Focal Clear jsem měl možnost taky vyzkoušet.
Ty sluchátka ve zvuku nemají žádnou chybu, ale pro mě nemají "charakter".
V přímém porovnání mě více oslovily LCD2C. Přišlo mi, že Clear jsou v podstatě spravené Focal Elear (chybějící vyšší středy), které jsem vlastnil.
40 000 bych za ně určitě nedal.


Ta cena je opravdu hrozná, zvlášť při srovnání s 2C, které stojí polovinu a jsou (IMHO) lepší.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 5. 7. 2018 11:21

Diky za postrehy.ale i tak jsi je zaradil v zebricku dost nizko.musim uznat ze tonalita,zivost a plnost lcd je vynikajici(a to mam jen ty lcd2c).obcas sahnu i po hd800,ale to spise jen na klasiku a akustiku,prip.velice dobre mastering nahravky.celkove ale ty lcd jdou opravdu lepe vyladene.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 7. 2018 12:10

No nízko, jak se to vezme. První místo je pro mě naprosto jasné a druhé v podstatě taky, ale u těch dalších 4, tam je to pro mě hodně vyrovnané a jako celek bych je zařadil na třetí místo. Ale pokud mám udělat klasické pořadí, pak by to bylo, jak jsem psal výše. Každopádně prvních 6 považuji za prvotřídní sluchátka a rozdíl mezi 6. a 7. místem je z mého pohledu propastný. :)

Jiná Audeze LCD bych jako druhá sluchátka nechtěl, protože mají shodný charakter, pak mi tam zbývají Aeony a ty Cleary. A mezi těmi dvěma bych se rozhodoval, která pořídit jako druhá sluchátka. Ideální by bylo mít obě. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 7. 2018 17:09

bacil2 píše:hmmm ... a je to dobre, keď majú sluchátka "charakter"? ... to je celkom zaujímavá otázka ... s konkrétnymi príkladmi možno vhodná aj na samostatnú tému.

... takí "hifi puristi" by asi so žiadnym "počuteľným charakterom" nesúhlasili ... niekto je naopak ochotný si za "charakter" aj hodne priplatiť (napr. Grado)

PS: to by som teda rád vedel, že čo je to ten "prirodzený zvuk" (hlavne pri sluchátkach) ... ja čím mám napočúvaných viac rôznych sluchátok, tým menej si myslím, že vôbec existuje nejaké kritérium pre "prirodzený zvuk"


No jak jsem psal, tím přirozeným zvukem myslím to, že ty nástroje zní jako bych je slyšel naživo. Konkrétně barva a váha (tělo) nástroje a prostor okolo.

Co se týče toho, že ty Cleary “nemají” charakter, já bych řekl, že jejich charakterem je analytičnost v dobrém slova smyslu. :)
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 7. 2018 22:47

pavel1756 píše: ... přirozeným zvukem myslím to, že ty nástroje zní jako bych je slyšel naživo. Konkrétně barva a váha (tělo) nástroje a prostor okolo.

To je síce veľmi pekne napísané a určite s tým budú všetci súhlasiť ... no problém je v tom, že si pod pojmom "zní jako bych je slyšel naživo" predstavuje každý niečo úplne iné :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 7. 7. 2018 11:04

1. Flare pro
2.....
3. Prophile 8
4-5. Hifiman He560
4-5. HD 800
6. Beyerdynamic T1
7.Campfire Andromeda
8-9. Hd650
8-9. Ath r70x
10 atd iBasso it01, Whizery a15pro, Earsonic Velvet
Edit: kolem pátého místa jsem zapomněl Noble Savant
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 7. 7. 2018 15:06

michal744: Bereš v potaz i cenu, nebo jen čistě to jak sluchátka hrajou?
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 7. 7. 2018 17:14

Cenu už jsem přestal řešit
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 7. 7. 2018 20:12

Ty Flares Pro je co zac? Takovy hodnoceni, cena hodne prijatelna a zadnej hype kolem nich tu zatim nebyl. :-)
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 7. 7. 2018 20:47

Ty flare objevil v akci za 199 liber my.dre a je to taková zajímavost. Otevřené inear a jejich zvuk tomu odpovídá. Nejdou vůbec porovnávat, ten charakter je jedinečný. Úplně jsem tomu zvuku podlehl.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 8. 7. 2018 04:08

Tie Flares Pro majú napr. na Headfonics veľmi dobré hodnotenie...
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 8. 7. 2018 11:19

Jen pro porádek,BT iem sluchátka s tak vysokým hodnocením.To me opravdu zajímá,pokud to tak je.Bezdrátová svoboda s vysokou zvukovou kvalitou,to vypadá jako velká událost ve svete audia.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 7. 2018 11:39

pavel1756 píše:No jak jsem psal, tím přirozeným zvukem myslím to, že ty nástroje zní jako bych je slyšel naživo. Konkrétně barva a váha (tělo) nástroje a prostor okolo.

Věrnost projevu je velmi zajímavé téma. Ze sluchátek, která poslední dobou používám (K712, HD800, RS2e), podle mě hrají poslední dvě jmenovaná věrněji v tom smyslu, že podle mě na nich nástroje zní reálněji, tj. kytara zní jako kytara, cajón jako cajón, cello jako cello atd. a i když jsou K712 možná tonálně lepší (žádné pásmo není třeba hledat a žádné neruší), tak toto podle mě zcela nedokážou a působí místy trochu uměle.

bacil2 píše:... takí "hifi puristi" by asi so žiadnym "počuteľným charakterom" nesúhlasili ... niekto je naopak ochotný si za "charakter" aj hodne priplatiť (napr. Grado)

Grado mají charakteru na rozdávání, což je sice asi spíš eufemismus pro divokou frekvenční odezvu a vysoké zkreslení zejména v nízkých frekvencích, ale baví mě na nich poslouchat moje oblíbená hudba, což je myslím to hlavní.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků