Výběr DAC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tekayi 3. 7. 2018 11:15

Zdravím, potřebuju zapojit optický výstup z televize do receiveru, který umí jen analog. Má cenu zde investovat do něčeho dražšího, než FiiO D03K? Co myslíte? Receiver Technics SA-AX730

A druhá otázka, na přehrávání audia jiného než CD a Spotify, případně nějaké hi-res. Má cenu vrážet peníze do nějakých USB externích DAC? Mám Macbook Pro 13" 2015.

Díky za odpovědi
Tekayi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2018 13:36

Vše záleží na preferencích. Osobně jsem do externího DAC na poslech hudby peníze vrazil, ale převodník k TV jsem (na radu ze zdejšího fóra) koupil z Číny za asi pět babek, čili zlomek ceny FiiO a hraje to docela dobře. Napájím to z USB přímo na TV. Jedná se o zhruba něco takového:
https://www.aliexpress.com/item/AP-Digi ... autifyAB=0
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tekayi 3. 7. 2018 15:15

Díky za odpověď!

Na Ali jsem se díval, ale nakonec jsem od toho upustil, protože všechny DAC tam používají nějaký noname chip MS8413 což bude kopie buď DAC8413 od analog.com nebo CS8413 od Cirrus Logic. Ono je možná hloupost to takhle řešit u věci za 90Kč, ale to už bych radši připlatil za ten FiiO za 500Kč a věděl, že tam je 8416 od Cirrus Logic :-D Ale to je možná moje osobní vada.

Jaký jsi koupil ten dražší externí DAC?
Tekayi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 7. 2018 15:31

Peníze bych investoval adekvátně s ohledem na zbytek řetězce.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2018 15:38

Mám Chord Mojo.
Jinak jak píše Leony5. U zvuku z TV je mně to prakticky jedno, provozuju to přes vintage zesilovač Technics SU-A707 a bedny Jamo Cornet 175 (oboje staré tak dvacet let). Ale když jsem tam zkoušel připojit Mojo, tak se nijak moc orgie nekonaly, protože to co leze z optiky mé TV žádný zázrak není a škoda vyhazovat peníze za kvalitní převodník.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tekayi 3. 7. 2018 15:58

Chord Mojo jsem si poslechl spolu se sluchátky AKG K872 a ta malá krabička je neskutečná.

Moje sestava je amatérská - receiver sa-ax730, ekvalizér SH-GE90, Cerwin Vega XLS28 a kvalitní kabeláž. Takže nic tak drahého by nedávalo smysl jak psal Leony. Zašel jsem zatím pro to FiiO D03K a spokojenost. Ani při 3/4 hlasitosti není slyšitelný naprosto žádný šum, všechno funguje, zvuk pro moje uši supr.
Tekayi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2018 16:19

Takže spokojenost. A u DAC se rozhodni podle toho co od toho čekáš a co k tomu budeš připojovat. Já postupně z beden přešel na sluchátka a nyní poslouchám výhradně přes in-eary.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 7. 2018 16:39

Z PC toto https://www.zbozi.cz/vyrobek/m2tech-hif ... ce-two-bnc a coaxialním kabelem do toho Fiio DO3K
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2018 17:51

Ten Hiface jsem svého času měl. V dnešní době nic moc transport. Koupil jsem ho z druhé ruky i s doma dělaným kabelem, pro napájení z lepšího zdroje (powerbanky). To zvuku hodně pomohlo, ale i tak jsem se ho brzy zbavil. Nahrazoval jsem ho DAPem FiiOX3 2nd, který též převede asynchronní USB na coax a ve srovnání s Hiface Two to bylo nebe a dudy. Navíc to jetý X3 se dnes dá sehnat levněji než nový Hiface. Na druhou stranu k tomu FiiO to bude stačit víc než bohatě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků