Regálové reproduktory + subwoofer?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slayers 19. 6. 2018 05:53

Jenomže je rozdíl mezi Bonbonus a Bon Bonus.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 19. 6. 2018 14:09

Předpokládám,že objednal Bon Bonus,když to tak píše.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 19. 6. 2018 15:49

Bude pokracovani? Uz se tesim na dalsi dil
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 6. 2018 23:37

Šli jsme s manželkou dnes na poslech k panu Hejhalovi, abychom posoudili společně zbývající přítomné regálovky a aby i moje žena dostala do uší rozdíl proti sloupům atd.
Poslouchali jsme tedy Dali Opticon 2, Focal 605 a bílé Quadral Platinum M20. A samozřejmě jako referenční Focaly 716 a nějaké Cabase a Dali sloupy.
Dali Opticon mají z regálovek největší objem, ale na začátku manželka poznamenala, že znějí dost zastřeně. Ty bílé Quadral Platinum M20 byly zřetelně nejvýraznější, ale hodně posazené do výšek, dominovaly jako nejznělejší. Malé Focaly rozhodně nezněly dobře ač sloupy od Focalu jsou můj favorit, leč pro svou velikost nedostupný favorit.
Po poslechu nejrůznějších žánrů přes klasiku, rock, folk, filmovou hudbu, živé koncerty jsme se celkem shodli na tom, že každá skladba sedí jiným bednám. Živé koncerty zvládaly Dali Opticon tak dobře, že skoro doháněly sloupy, ale u řady jiných skladeb bylo slyšet, že Quadral Platinum M20 vyhrávají ve znělosti vyšších poloh. Naopak třeba živý Hotel California se z nich nedal poslouchat. Dvořákova Rusalka docela ano. Nepůjčil jsem si zatím nic, Dali Opticon poté, co jsem je minule zavrhl, jsou favoritem kdyby zklamaly další možnosti. A další možnosti jsou dvě: Xavian Bon Bonus a téměř neznámý, ale překvapení možná slibující produkt od ryze českého malosériového výrobce, téměř mého souseda:
https://www.audio-visual.cz/
Tam jsem hodně zvědavý a ve čtvrtek budu mít jejich nejmenší produkt doma a brzy snad i Xaviany. Takže na závěr to bude souboj českých výrobců nebo spíš Pražsko-Italských proti Kralovicko-Plzeňským.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 6. 2018 01:14

Zaujimave, ze minule ti zneli Dali ostro az plechovo (tvoje slova) a teraz dost zastrene. Alebo si minule pocul Opticon 1 a teraz Opticon 2 ? V kazdom pripade kvoli tomu umiestneniu maj na pamati ten bassreflex.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 06:55

anton12345:
Minule byly ty Opticony 2 úplně nové rozbalené a hrály vůbec poprvé. Od té doby je poctivě rozehrávali. A přesto opět na konci té hodiny hraní hrály rozhodně líp, než první skladbu.
A taky plechově zněly při přepínání s Dynaudii, které jsou extrémně sametové.
Tady měly naopak proti sobě znělejší Quadral Platinum. No a ještě k tomu co skladba, to jiný dojem. Oni ty Opticony umí přenést ten prostor z živého koncertu, ale pokud totéž dělají i na nahrávce, která zní líp, když se cpe celá dopředu, tak ty Opticony jí trošku upozadily, nebyla tam na rozdíl od těch bílých beden ta agresivita prosazení. Navíc když člověk přepíná na repro, na kterých hodně zní frekvence od jánevím 2 kHz výše (hrubým odhadem, prostě středy až výšky), tak je ten druhý repro snadno zastřený. Bohužel slyším strašně relativně.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 6. 2018 07:54

K zesilovači NAD C326BEE by imho byla vyloženě škoda nezkusit Bowers & Wilkins 685 S2.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 6. 2018 09:52

No ty věci od tvýho souseda Audio-Visual Technology si určitě poslechni. Můj názor je, že je to mnohem, ale opravdu mnohem lepší než všechny ty "obyčejný komerční" věci co jsi doposud slyšel u Hejhala. Jsou to, i když dle vzhledu to nevypadá, opravdu konstrukce, kde rozhodně nešlo o náklady na prvním místě a je to dost slyšet. Ale tak každej má jiný uši a vkus takže uslyšíš sám...
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 6. 2018 10:26

No já si myslím že jakmile strčíš sebelepší bedny do otvoru v obývací stěně je rázem se zvukem konec
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 6. 2018 11:25

Asi tak, viz foto z testování kdy to má na židli před stěnou, to musí být nebe a dudy když to strčí do tý stěny.
Ale jinak jsem na dojmy beden z Plzně zvedavej, mám je doma (sloupky) a spokojenost veliká. Ale nemám je ve skříni ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 6. 2018 12:48

Hele chlapi, už jsem rozhodnutej, že ve stěně budou repro jen přespávat uklizený. Hrát budou na stojanech v prostoru. Stojany budou uklizený v koutě, takže se vlk nažere a koza zůstane celá. No a stojany si už sám vyrábím. V Bauhausu jsem koupil za celkem 400 Kč pevný sloupek ze smrkovýho dřeva a nechal jsem si nařezat 4 pevné dřevotřískové desky 20 x 25 cm s dýhou barvy té stěny (původně okenní parapet) a ještě s hezkým zakončením dopředu, takže si z toho smontuju luxusní stojany výšky 60 - 70 cm, u kterých to smrkové dřevo a řezné plochy natřu přesně stejnou hnědou barvou, jako má ta dýha, a budu každýmu říkat, že stály 5000 Kč. :-)
A aby to nespadlo, tak tam nalepím nějaké pryžové podložky.
Pokud si vybereme RIHA repro, tak kabel biwiring se dodává s nimi, pokud Xaviany, tak mně na vysunutí ven nebude možná stačit 2 x 2,5 m, co jsem si koupil v ceně 350 Kč / metr. Jsem já to blbec.
Pak fakt udělám svatokrádežnou věc a koupím nejdřív 2x 3,5 metru v elektronické prodejně krásnýho měďěnýho 2,5 mm kabelu za 35 Kč/metr, ať nežeru, možná i zdvojený, zkroutím ho trošku do vrtule (takže koupím radši 2x 4 metry, protože v podobě vánočky se zkrátí a porovnám, jestli uslyším rozdíl. Protože čekám, že ne, tak budu obřadně vyhozen z předsíně audiofilského ráje. Prodavač v elektronice mně s úsměvem řekl, že po jeho levným kabelu nebudou ty elektrony běhat v takových dokonalých vojenských formacích, jako v audiofilském kabelu za deset litrů. Ale že prý dnes v době rozmachu esoteriky jsou lidi ochotní věřit všemu.

-- 20. 6. 2018 14:04 --

Jo a pokud má Vencaxxx pravdu a ty RIHA budou příjemnější na poslech, než Xaviany, tak budu rád, protože pan Kuncl je fajn chlap s bezvadným přístupem, a já vždycky raději kupuju od lidí, co rozumí svému řemeslu a ještě u toho zvládají být sympatičtí. U pana Hejhala jsem toho už nakoupil relativně dost, tak se nemusím bát, že by na mě vzpomínal ve zlém. :-) Navíc třeba budeme do budoucna upgradovat pokud se hodně rozposloucháme.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 6. 2018 13:09

Ano pan Kuncl i jeho kolega Říha umí. K těm stojanům je důležité, aby byly co možná nejtěžší. Proto se třeba kovové stojany vysypávají pískem či olověnými broky, má to velký vliv. Nejen basy, ale vše je pak pevnější, méně rozevláté.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 6. 2018 13:44

já někde napsal že RIHA budou příjemnější než Xavian?! ;)
z mého výběru byly RIHA bedny nejlepší - výrazně lepší. Nicméně jsem spoustu beden neslyšel. proto taky můj zájem o tohle tema ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 6. 2018 13:55

No voni ty nano hráli dobře i s tou základní Yamahou že? Jen tomu chyběla energie a čistota,bylo to takový blátíčko :-D že Venco :-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 6. 2018 14:06

No blátíčko bych neřekl, ale čistota asi jo. Nicméně od tý doby mám DAC co jsem předtím neměl a lepší zesilovač. Takže teď to hraje o dost líp.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků