Sluchátka do 6k, poslech doma, zdroj Shiit Fulla 2, UZ/PO-UZ

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bottl 15. 6. 2018 13:13

Tak zrovna ty MSR7 držím v ruce. Most ze spodu vycpaný - měkký. Švy naprosto rovné-nevadí. Vrzání pouze při usazování na hlavu - pokud to někomu fakt vadí, lze odstranit nanesením minivrstvy silikonového oleje - rozhodně nedoporučuji to na sluchátka cákat.
Já osobně bych je preferoval před HD569 jak po stránce zvuku tak i konstrukce. Kdo někdy usnul s novými Sennheisery a probudil se s prasklinkami ví...Tady se podívej, na moje fotky ze starého inzerátu ať vidíš, kde HD rády praskají. viewtopic.php?f=1872&t=1288013 Zdaleka nejsem jediný - stále stejné místo a týká se to i jiných modelů než která jsou na foto.
Přítlak mi přijde OK i s brýlemi...
Někomu u MSR7 vadí ostřejší výšky ale to se mě netýká. :-)
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 15. 6. 2018 13:33

bacil2: Tohle může být ten moment, kdy se ukazuje mé amatérství, kdy jsem se tomu věnoval jen pár týdnů a pak zase přestal, když jsem si pořídil ty MSR7. ;)

Dojmu jsem ale nabyl jejich poslechem v Audigu, kdy mi přišlo, že Senny hrají hlasitěji a zřetelnější i na nižší hlasitost. Citlivost jsem u nich ale nekomparoval. Pamatoval jsem si jen tu nižší impedanci u těch Sennů a svůj dojem při zkoušení.

Tabulky parametrů viz
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma ... ser-HD-569
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-ven/ ... TH-MSR7-BK

Paleandr: V muzikeru ti je vytáhnou z krabice k vyzkoušení. Sám jsem se na to ptal. Ale v audigu ti i dobře poradí.

K MSR7 používám Dragonfly Black. Hlasitost mám mezi 10-20. Hůře se to koriguje. Ten tvůj Fulla of Shiit 2 ( ;)) je silnější, imho DT 770 by k nim alespoň od těch 80 ohm verzi sedli lépe. Ale s dovolením nechám na jiných, aby ten vztah a poměry citlivosti a impedance mezi A/D a sluchátky vysvětlili lépe. Páč bych zase jen papouškoval, co jsem někde možná špatně vyčetl. ;)
Naposledy upravil Jabarkas dne 15. 6. 2018 17:19, celkově upraveno 2
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 6. 2018 13:35

Paleandr: odporúčam pozrieť si toto:
https://www.innerfidelity.com/content/k ... one-survey

Bob Katz si tam voči niektorým sluchátkam vôbec nebere servítek ... s niektorými jeho názormi síce moc nesúhlasím, ale čítanie je to určite celkom zaujímavé :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 15. 6. 2018 13:42

bacil2 píše:Paleandr: odporúčam pozrieť si toto:
https://www.innerfidelity.com/content/k ... one-survey

Innerfidelity jsem si z toho hledání uložil spolu se Z reviews na youtube. ;)

Btw reakci na svou otázku máš výše. ;)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 6. 2018 14:05

Kanál "Z Reviews" bych bral s rezervou.
Pokud si na sledování videorecenzí, tak spíše doporučuji kanál "Metal571" či archiv Innerfidelity.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 15. 6. 2018 14:26

Taky znám a projel jsem. ;)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 16. 6. 2018 06:53

Jak je to s temi DT770? Mohou byt lepsi jako ty MSR7?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 6. 2018 07:19

DT770 - zvýrazněné basy a výšky s potlačeným středním pásmem.
Obě dvě mají v Audigu, takže doporučuji vyzkoušet.
V případě DT770 bych se obloukem vyhnul 32 Ω verzi.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 17. 6. 2018 20:44

tuning sluchátek znamená úprava (modifikace) za účelem zlepšení vlastností (nejen zvuku) pro
dosažení pokud možno ideálu. PM-3 mají velmi dobrý zvuk (ideál pro mě +2dB na výškách), ale s pohodlím to pro mě ideální není. Nemám rád, když se mi sluchátka dotýkají boltců a PM-3 mají kolem otvoru v ozvučnici pěnu, která snižuje hloubku náušníků.
TH-X00 mají problémů víc, ale výměnou náušníků, kabelu a úpravou tlumení jsem dosáhl toho co jsem chtěl. (pohodlnost a příjemný zvuk)
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 18. 6. 2018 19:53

bacil2 píše:Paleandr: odporúčam pozrieť si toto:
https://www.innerfidelity.com/content/k ... one-survey

Bob Katz si tam voči niektorým sluchátkam vôbec nebere servítek ... s niektorými jeho názormi síce moc nesúhlasím, ale čítanie je to určite celkom zaujímavé :D :D :D


No pročetl jsem to, ale popravdě mne to akorát více zmátlo. Zrovna u těch MSR7 tam píše, že je to odpad který by byl fajn tak za 50 dolarů a ne za cenu, kterou teď má. A pak tam jako vítěze testu má sluchátka za 400 dolarů. To mi přijde uplně mimo.

BabetakCZE píše:DT770 - zvýrazněné basy a výšky s potlačeným středním pásmem.
Obě dvě mají v Audigu, takže doporučuji vyzkoušet.
V případě DT770 bych se obloukem vyhnul 32 Ω verzi.


Proč nebrat 32 Ω verzi? A když nebrat 32 Ω DT770, tak asi nemá smysl ani 35 Ω verze MSR7 ne? Co se týče videoreview, prošel jsem jak review od metala, tak innerfidelity a ještě hromadu dalších. Všude je to co se týče MSR7 vlastně skoro stejné. Hrají hezky, u někoho ostřejší výšky, silný přítlak na začátku a hlavový most tlačí.

BabetakCZE píše:DT770 - zvýrazněné basy a výšky s potlačeným středním pásmem.
Obě dvě mají v Audigu, takže doporučuji vyzkoušet.
V případě DT770 bych se obloukem vyhnul 32 Ω verzi.


Jak jsem psal, do audiga se hned tak nedostanu. Musel bych to s něčím do Brna spojit, což nevím, kdy se mi naskytne. Bohužel muziker je také omezený.

Aktuálně jsem z 90% rozhodnutý pro ty MSR7 v klasické černé verzi, ale přesto se zeptám, zda někdo nedoporučí ještě nějakou alternativu, na kterou bych se mohl podívat? Díky všem co zatím přispívali :)
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 6. 2018 20:01

Modely DT770, DT880 a DT990 se dělají většinou ve třech až čtyřech variantách lišící se impedancí (32 Ω, 80 Ω, 250 Ω a 600 Ω).

Co jsem měl možnost vyzkoušet, tak 32Ω varianty hrály nejhůř.
Jinak nesrovnávat skrz impedanci sluchátka jiných značek, to, že MSR7 mají 35Ω neznamená, že hrají špatně. To co píšu se týká konkrétně modelů DT770, DT880 a DT990 od Beyerdynamicu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 19. 6. 2018 15:01

Ten pritlak u msr7 muze byt pro nekoho problem.ja jsem si po case zvyknul.vysky mohou byt problemem tez,s tim se da rovnez souhlasit.na 50dolaru ale urcite nehraji...maji skvely detail,trochu svetlejsi ale vicemene hraji slusne.vyzkouseni pred koupi ale urcite doporucuji.co se tyce beyeru serie dt,tem bych se vyhnul obloukem.nejsem fanouskem.zvuk mi nepripada prirozeny.vysky jakoby kovove....vyjimkou jsou dt250
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 6. 2018 21:46

... čo sa týka tých DT-čkových Beyerov, tak plne súhlasím s vyššie uvedeným ... a k DT250 by som ako výnimku ešte doplnil aj DT150.

@ Paleandr: rozporuplné vyjadrenia k MSR7 by som určite riešil ich posluchom na vlastné uši. Aj keď podľa mňa sú podstatne viac vydarené imidžovo ako zvukovo, tak oproti tvojmu súčasnému vybaveniu budú určite výrazným krokom vpred.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 19. 6. 2018 22:40

Asi to nedopadne jinak, než že si je budu muset fakt poslechnout. Buď tedy Muziker v Ostravě (pokud je dodají na pobočku) nebo výlet do Brna. Ještě se chci zeptat, zda je výrazný rozdíl mezi tím když je posleechnu čerstvě vybalené a po zahoření třeba 200 hodin? (řeším to kvuli tomu zda má smysl je vůbec zkoušet v Ově a nebo rovnou v Brně kde už budou řádně rozehrané).
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod duuudl 20. 6. 2018 01:26

.
Naposledy upravil duuudl dne 20. 6. 2018 17:34, celkově upraveno 1
duuudl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků