EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 6. 2018 22:53

Ok.
Není škoda s Velvety poslouchat skladby v mp3?
Na jistém serveru(pššš!)jsou tisíce TB hudby ke stažení zdarma,tak proč si něco nestáhnout.
Navíc jsou tam rarity i v DSD,které se již koupit nedají.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 13. 6. 2018 23:04

mam zatial ipod a X7 vyslovene pouzivam na rozohravanie T1. Zrejme budem musiet poriesit ako spravne rozohrat T1,Velvety potom sparujem s X7 AM3/AM5.
Na ipode mi hapruje kolecko,zvukovy prejav nestiha planujem prejst na X7.(pokial uplne neskape ipod)
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 6. 2018 04:28

Pokud by chtěl někdo nutně a brutálně upgradovat z Velvetů,tak níže uvádím in-ery za "slušný peníz". :-)

Zde: https://www.audiosanctuary.co.uk/obravo ... opper.html

Myslím,že za hi-end luxus není 7.670,-EUR moc. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 15. 6. 2018 09:27

Vyzeraju akoby stali 100Eur... :D
Ale fakt... 7670Eur za SPUNTY....by som na 1000000% nedal, ani keby som mal 100 miliard Eur...
Naposledy upravil Nick Cave dne 15. 6. 2018 10:27, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 12:40

Nedávno jsem měl možnost delšího poslechu Prophile 8 (vs EarSonics Velvet) s Astell&Kern AK300.
PP8 jsou i nadále nejlépe hrající in-eary,které jsem slyšel...bohužel jsem zjistil,že mi na nich schází sub-bas,na který jsem zvyklý z Velvetů.Bohužel i výšky byly s Velvety lepší...a nepomohlo ani přepnutí obou spínačů(ten sub-bas jsem tam prostě nedostal).
PP8 jsem poslouchal se silikonovými nástavci,Velvety s Comply(u Velvetů se silik.nástavci jsou výšky již přehnané a otravné).
Celkové ladění PP8 je nepochybně lepší,pravdivější a neutrální.Rozlišení a separace je cca o třídu výše.Soundstage je více obklopující.
PP8 jsou sice pohodlnější,nicméně jsem zjistil,že by pro mně byla vhodnější spíše verze "s"(small),neboť začínaly trochu tlačit.
Pokud jde o zpracování a materiály,tak PP8 jsou sice zpracováné pokročilejší technologií,ale bohužel byl použit křehčí materiál(akryl)s tendencí k štěpení. :-\
Velvety mají sešroubovanou skořepinu z dvou částí plastu,který je ale pružnější a s menší náchylností k prasknutí.
Sečtu-li všechny plusy a mínusy obou in-earů,neubráním se dojmu,že Velvety jsou výhodnější koupí...pokud někdo vyloženě nelpí na plochém zvuku.
Slabost Velvetů je nejvíce znatelná ve středním pásmu(14 233,47 Kč).
Slabost PP8 je v sub-basu+použitém materiálu(34 852,78 Kč).

Nakonec jsem tedy dospěl k závěru,že PP8 pro mně nejsou tou úplně nejlepší volbou. :pozor
Pokud by PP8 nescházel sub-bas(mnou oblíbenýa návykový :D )a pokud by byly vyrobeny z bytelného plastu(např. jako Shure Se846)či z hliníku(jako in-ery od Campfire),tak by to byly určitě moje doživotní in-eary. :roll:

-- 30. 7. 2018 13:53 --

Nuže,poradí někdo pseudomagickovi vhodný upgrade(i ze zahraničí)in-earů? :-)

Nejlépe in-eary s plochým zvukem(může být i mírně do "U"),bez absence sub-basu a výšek...a bytelnou konstrukcí do 40k.

-- 30. 7. 2018 14:01 --

Zřejmě by mi zvukově sedly Campfire Andromeda.
Jsou si kvalitně zpracované,ale vadí mi:
1)MMCX kabel
2)Ostré hrany,které tlačí(jako u Jupiterů)
3)Zelená barva :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 30. 7. 2018 14:35

Zkus Whizzery A15 pro + k nim kup symetrický kabel, uvidíš, že budeš možná překvapený. V opačném případě je prodáš na bazaru.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 14:53

Tak už jsem asi objevil nového "kandidáta",pokud upustím od akrylu a smířím se se zvukem do "W": InEar StageDiver 5
Dle recenzí asi nejlepší zvuk do 25k.
Navíc InEar StageDiver 5 má sub-bas a lepší výšky.

Zde: https://www.thomann.de/cz/inear_stagediver_sd_5.htm

-- 30. 7. 2018 16:01 --

my.dre píše:Zkus Whizzery A15 pro + k nim kup symetrický kabel, uvidíš, že budeš možná překvapený. V opačném případě je prodáš na bazaru.


Zřejmě asi myslíš tyto: https://www.aliexpress.com/item/Whizzer ... 73193.html

Jsi si jistý,že tyto in-eary(za 124,-USD) hrají lépe,než Velvety? :-)

-- 30. 7. 2018 16:05 --

Taky mě napadly i hybridy AKG by Harman N-5005.
S bohatým příslušenstvím,včetně poslechu přes bluetooth. :-)

Zde: https://www.thomann.de/cz/akg_by_harman_n_5005.htm
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 30. 7. 2018 15:32

A proč by nemohly? Pro leckoho můžou hrát Whizzery lépe. Špatně rozhodně nehrajou.

Jediné, co lze takto objektivně hodnotit, je technický řešení a cena, která rozhodně není argumentem pro hodnocení kvalit.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 30. 7. 2018 17:08

Pokud chceš sluchátka typu pp8, tak bych do Whizzerů šel. Pokud chceš zvuk podobný Velvetům, tak cesta v podobě Whizzeru nebude to pravé ořechové.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 7. 2018 19:34

A15pro si myslím, budou mít malinko živější projev v porovnání s PP8, ale určitě by byly zklamáním přednesem spodku. Doporučuju podívat se po starších Rhapsodio RDB Mk IV. Ty basujou excelentně a živost a detail jim taky nechybí. Případně něco ze současné produkce Rhapsodia. Možná by stály za úvahu ty vyšší řady od Fidue. Zvukový posun nemusí znamenat nezbytně navýšení rozpočtu na dvojnásobek ceny Tvých současných sluchátek. Rád čteš recenze, tak se ponoř do četby na HF, ale nevynechej ani starší modely. Případně napiš některému s renomovanějších recenzentů, co by Ti doporučili poslechnout. Já doporučuju prostudovat to Rhapsodio.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 19:41

Ok.Díky moc za info a nasmĕrování.
Zítra si pročtu nějaké recenze.
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 31. 7. 2018 06:53

Chlapi nepredáva niekto velvety ? Potrebujem ale iba jedno slúchatko :D druhé som stratil..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 8. 2018 20:42

Tak to docela naštve. :-\
I kdyby se ti podařilo sehnat jedno sluchátko(šance je mizivá),tak navíc potřebuješ buď levé nebo pravé.
Např.poslouchat 2 levé by nešlo.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 8. 2018 04:11

Hle...první bluetooth přijímač od EarSonics je tady...:-)
Zde: viewtopic.php?f=1920&t=1290861
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 26. 9. 2018 16:28

Nedavno mi odisiel ipod (zjreme bol poliaty vodou,to som chcel menit jedno tlacitko ci celu MB,z predaja nic nebude uz). Presiel konecne k kombinacii X7AM3/Am5+Velvet ,len som zistil ,ze velvety mi moc zeru baterku.

Spatne zahorene alebo cO?

Pokial mas niekoho kto ma Fiio X7 nech skusi na akej hlasitosti mu to hra (za aky cas vybije bateriu )
U mna na hlasitost 65/120 ,vydrzali hrat Elmer sonatu asi 4h27min potom vypla x7.

Neviem aka je vydrz s velvetami u X7/Am1 , X7/am3 ,X7/am5 (preto sa pytam,lebo neviem)
U Beyerov T1 2g som nameral nieco okolo 4h33min. (102dbMW 600ohm)
Pri tych hodnotach 119dbmw/36Ohm 110db mi vychadza 5,3mA (nie 600mA)
Hlavne,ze na stranke Fiio uvadzaju u AM5 Max prud 250mA
http://www.fiio.net/en/products/45/parameters



Accubattery+FiioApp Displej OFF 300-400mA,ON 500-680mA Drain Battery ,kludovy stav ~200mA
Rozmyslal som nad kalibraciou baterky. U modulu Am3/Bal to zerie este rychlejsie.
na Samsungu S7 velvety hraju moc sucho/plechovo.
Este som uvazoval nad XDUOO X3 a Cowon Plenue D (bazar)

EDIT:Uprava temy,vymazal som veci o T1 (nespada pod Velvety)
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků