Sluchátka do 6k, poslech doma, zdroj Shiit Fulla 2, UZ/PO-UZ

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paleandr 13. 6. 2018 14:24

Ahoj,

nakonec jsem v tiketu viewtopic.php?f=1712&t=1288599 řešil jen výměnu naušníků a nákup Shiit Fulla 2. Obojí už mám doma, ale i přesto mne zatím Takstar PRO 80 tlačí. Nechám je ještě pár dní pořádně roztáhnout, nicméně už přemýšlím o tom, že bych udělal další krok a šel se sluchátky o level výš. Navyšuji tedy rozpočet na 6 tisíc a rád bych Vás poprosil o rady, do jakých sluchátek bych se měl pustit. Nemám vůbec představu, jak moc velký rozdíl by to mohlo udělat a zda to má vůbec cenu? Budu je mít víceméně jen na doma, poslech z 90% právě z Shiit Fulla 2 u PC a v budoucnu třeba něco lepšího (magni + modi?). Značka ideál jsou buď uzavřené, nebo polo-uzavřené. Nemůžu mít otevřené, jelikož kousek ode mne je často přítelkyně a nebo zapnutá televize, takže nechci rušit ji a nechci aby televize rušila mne. Co se náušníků týče, mám možnost je vyměnit za Brainwawz angled, které jsem koupil.

Díky moc za rady.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 6. 2018 15:56

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 6. 2018 16:58

Shure SRH840, Shure SRH940, Sennheiser HD380 Pro, AKG K550 Mk3, Beyrerdynamic DT150 ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 13. 6. 2018 18:16

Doporučuji bazarové FOSTEX TH-X00, nebo OPPO PM-3. Oboje jsou pohodlné a hrají velmi slušně (zvláště po tuningu).
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod bottl 13. 6. 2018 19:38

Co klesla cena, tak bych do výběru určitě zařadil Audio-technica ATH-MSR7
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 6. 2018 23:01

... Meze 99 Neo, V-Moda Crossfade M100
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuchtala 14. 6. 2018 19:26

Za mě taky doporučuji FOSTEX TH-X00. Bazarové se dají sehnat kolem 6-7 tisíc. Mají nádherné basy.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 14. 6. 2018 21:24

Máte někdo osobní zkušenost s některými doporučenými sluchátky? Hledám hlavně něco pohodlného, kde mne nebude tlačit hlavový most a budu to moci používat i několik hodin v kuse.

-- 14. 6. 2018 22:41 --

duuudl píše:Doporučuji bazarové FOSTEX TH-X00, nebo OPPO PM-3. Oboje jsou pohodlné a hrají velmi slušně (zvláště po tuningu).


Jen pro představu, co to znamená "po tuningu"?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 6. 2018 22:07

"tuning" znamená vo väčšine prípadov iba zmršenie pôvodného zvuku, ktoré ale sám "DIY-tunér" vždy vníma ako zásadné zlepšenie ... hovorí sa tomu "psychoakustika" :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 15. 6. 2018 05:55

Paleandr píše:Máte někdo osobní zkušenost s některými doporučenými sluchátky? Hledám hlavně něco pohodlného, kde mne nebude tlačit hlavový most a budu to moci používat i několik hodin v kuse.


Zkoušel jsem ty AKG K550 MKIII. Dojem na mě neudělaly. Naopak Sennheiser HD 569 mě vysloveně kvalitou za cenu cca 2,8 tisíce (německý Amazon) až 3,5 tisíce (občas u nás přes heureku - častěji jsou od 4 tisíc) upřímně šokovaly. Kam se na ně hrabou prokláknuté AT M50x.

Sennheiser HD 380 Pro jsou pro profesionály spíše. Pro běžného posluchače bych stran zvuku i pohodlí volil ty HD 569. Taky jsem je zkoušel a dojem na mě moc neudělaly.

Shury bývají plasťáky a dle recenzí na Amazonu se lámou. Ale to bude model od modelu jinak. Snad.

MSR7 mám. Z uvedených jsou nejlepší. Pohodlné, krásné. Ale šití jde u nich často šejdrem, lehce se poškrábou a strašně vržou. Výšky mají občas až nepříjemně řezavé, ale to se dá korigovat. Opět bych je ale nebral za české ceny. Z amazon.de se daly sehnat asi za 4,2 tisíce. Btw pokud by ti to usnadnilo výběr, tak k nim jde ten V-Moda mikrofon (stejně jako k těm V-Moda M100 logicky), neb mají normální 3,5mm jack na obou stranách. Prý pak ale zase nemá smysl je s tímhle mikrofonem prohánět přes externí DAC/AMP. Ale nevím. Osobně jsem nezkoušel.
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 6. 2018 06:52

... apropos všetky sluchátka, čo som tu vyššie doporučoval sú z hľadiska pohodlia (na mojej hlave) pomerne dobré ... MSR7 majú pre mňa veľký prítlak a ani zvukovo ich nemám moc rád (čo je samozrejme môj problém :lol: )
... keby som si ja osobne mal vyberať podľa zvuku, tak by určite K550 vyhrali nad HD569 ... ak porovnám HD380 z HD569 tak je dosť ťažko povedať, ktoré z nich hrajú divnejšie ... ono zas tie výrazné zľavy na novú päťstovkovú radu Sennheiserov majú asi svoju príčinu (aj keď sú inak veľmi pohodlné)

PS: Tie Fostexy a Oppo sú super, ale cenovo určite niekde inde ... argumentovať ich bazárovými cenami mi pripadá nekorektné
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 15. 6. 2018 10:48

Popravdě se mi zatím nejvíce líbí právě ty Sennheiser HD 569 a ty Audio-Technica ATH-MSR7. Ty HD 569 se mi zdají, že budou hodně pohodlné a nebude problém je mít několik hodin, zvlášť s tím, že mají ještě tu pěnu pod hlavovým mostem. U těch MSR7 jsem četl, že mají větší přítlak a nemají nic pod hlavovým mostem, což mne trošku straší, ale zase mi přijde, že jsou ještě o krok lepší než ty HD 569? U mých Takstaru pod hlavovým mostem taky nic moc není a tlačí mne to jak pod hlavovým mostem tak i od mušlí. Asi je to tou železnou konstrukcí. Dá se nějak vylepšit ten hlavový most případně? Navíc, budu schopný na oboje sluchátka namontovat brainwavz naušníky? Co se týče těch MSR7, tam šitím myslíš co? To že se poškrábou a vržou mi asi ani moc nevadí. Chci hlavně aby to hrálo. :) Objednávat budu na 90% z amazonu. Bazarové sluchátka určitě kupovat nebudu, nechci to riskovat.

Jo a ještě hloupý dotaz. Když budu mít u sluchátek 3,5 jack a potřebuji redukci na 6,3 (kvůli Shiit Fulla 2), neničí se tím kvalita reprodukce?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Jabarkas 15. 6. 2018 12:16

Vycpané to pod mostem mají. Pohodlné jsou. Ale někteří si je narazí na hlavu a přes uši pak ohnou konstrukci místo aby je normálně prodloužili. To pak skutečně cítíš ten tlak mostu. :)

O něco lépe než ty Senny hrají. Ale nemusíš to vždy poznat. Senny mají nižší impedanci a v pohodě je tak zvládne i mobil. MSR7 zvládne jakž takž, ale lepší už je k nim využít AMP/DAC. Přenosné jsou třebas Fiio K1 (nejde ke všem mobilům) nebo Dragonfly black/red.

Šitím jsem myslel švy na mostu třebas, které jdou dost často šejdrem. Je to jen vizuální problém a stejně nebude často vidět, ale u takhle pěkných sluchátek (kór v té gunmetal verzi) je to škoda. Viz https://m.youtube.com/watch?v=itwDQeZ_8Pg

Je taky otázkou, zda, když je chceš mít de facto vždy k domácímu použití, není lepší sáhnout po kvalitních sluchátkách s vysokou impedancí (Beyery DT 770?). :)

Btw vyber si pár modelů a běž si je případně vyzkoušet do Audiga. Internetům se nedá věřit. Sám jsem naprostý audio amatér, takže můj názor je jen má osobní zkušenost, která pro tvé uši může být snadno zcela irelevantní. Bacil a wolverine výše se určitě vyznají více. ;)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 15. 6. 2018 12:43

No budu je opravdu používat jen doma a maximálně v práci. Jiné použití asi nemám. Z toho navíc z 95% jen z PC se Shiit Fulla 2 a nebo velmi velmi zřídka v notebooku nebo mobilu a kdyby to nehrálo podle představy, tak bych kdyžtak dokoupil třeba ten dragonfly.

No a jaký rozdíl bude mezi těmi MSR7 a DT 770? Ty MSR7 jsou o 1500 dřažší a ty říkáš, že by byly DT770 lepší? Jak to?

Audigo je problém. Jsem z okolí Ostravy a tak to mám z ruky. Co jsem předběžně googlil, tak je v Ově akorát muziker a ten pokud vím sluchátka na odzkoušení nemá. Víte případně někdo o něčem v Ově?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 6. 2018 13:01

Jabarkas píše:... Senny mají nižší impedanci a v pohodě je tak zvládne i mobil. MSR7 zvládne jakž takž, ale lepší už je k nim využít AMP/DAC...

To by ma fakt zaujímalo, že ako si prišiel k takémuto mystifikačnému záveru?

Podľa údajov samotných výrobcov (ktoré vždy treba brať s rezervou) majú HD569 aj MSR7 prakticky rovnakú citlivosť.
HD569: 115dBSPL (1kHz/1Vrms)
https://en-us.sennheiser.com/around-ear ... mic-hd-569

MSR7: 100 dB/mW/@35ohm = 114,5dBSPL (1kHz/1Vrms)
https://www.audio-technica.com/cms/head ... e9afd8f31/

... ale podľa meraní na innerfidelity.com majú dokonca MSR7 na 1kHz citlivosť vyššiu až o cca 7dB :roll:
https://www.innerfidelity.com/images/Se ... rHD569.pdf
https://www.innerfidelity.com/images/Au ... THMSR7.pdf
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků