Marantz NR1508 nebo Denon X2400h?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod simy 13. 6. 2018 12:37

Zdravím, stále řeším výběr AVR k tv Sony XE90. Jsem v tom úplný laik, ale snažím se koupit věci tak, aby kvalita výstupu byla v poměru cena/výkon maximální. Do TV jsem dal 25tis. Do AVR+Repro bych nechtěl dát víc jak za tv, spíš to vyřeším AVR + starší sony repro (takový ty sety s DVD přehrávačem za 5tis) a následně nějaké repro 2.0, s případným doplněním na 5.1. Atmos neplánuji, to bych ani v bytě nedal a nevyužil, stejně tak neplánuji napojení jiných místností.

Rozhoduji se tedy mezi variantou A a B s tím že absolutně nedokážu posoudit ten nejdůležitější parametr - kvalita zvuku s repro okolo 10-15tis (dali zensor 3, teufel ultima 40...ještě nemám vybráno)

Varianta A: Marantz NR1508 za 7,6tis z DE. Výhoda pro mě: nízký profil Co využiji: net funkce (spotify..), 4K s HDR. Co mu schází: kromě 7.2 zvuku asi nic (a ten neplánuji)

Varianta B: Denon X2400h za 9,8tis z DE. Z hlediska využití pro mě asi stejné jako Marantz, rozdíl vnímám jen v konstukci a 7.2 ale obecně tu byl doporučován. Je tam něco co dostanu navíc oproti Marantzu?

Díky
simy
Junior

Odeslat příspěvekod simy 14. 6. 2018 19:20

Cestou z práce jsem na silnici viděl přejeté srnče a tak jsem si řekl že život je krátký a objednal Martanz NR1508. Zapojím na staré repro a teď k tomu vybrat nějaké pěkné regály do 15.tis. :)
simy
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků