TV do cca 18 000kč. Náhrada za LG 39LM620S

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marv070 8. 6. 2018 09:25

Dobrý den,
momentálně používám TV LG 39LM620S. S TV jsem spokojen, ale po rekonstrukci obývacího pokoje poputuje TV k dětem do pokoje. TV mám pověšenou na zdi, pozorovací vzdálenost je cca 3,0m, signál chytám přes anténu v kvalitě SD (Praděd) a neplánuji satelit ani kabelovku. Dívám se na filmy přes externí disk a zvuk si pouštím přes soundbar. Požaduji po TV plnou podporu video a audio formátů a audio jako má moje dosavadní LG. U ní jsem neměl žádný problém s audio a video formáty. Uhlopříčku bych viděl tak na 50 palců.
Můžete mi prosím doporučit TV, která by vyhovovala mým požadavkům
Děkuji
Naposledy upravil MgX dne 10. 6. 2018 18:13, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna porušující pravidla SF.
Marv070
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 8. 6. 2018 10:26

Hisense H55U7A (a jo, 55" variantu, jednak se to hodí víc na tu vzdálenost, jednak 50" verze má jen 50Hz panel).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv070 9. 6. 2018 09:35

Děkuji za odpověď,Hisense moc neznám. Bylo by prosím možné doporučit TV od znamých výrobců,nejlépe něco od Samsungu?
Děkuji
Marv070
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 6. 2018 10:28

Je to jeden z největších výrobců televizí na světě. Sponzorují MS ve fotbale 2018 a taky vyrábějí v ČR a dávají tříletou záruku.
Žádné alternativy jsem nevypsal, protože tenhle hisense má za 18k mimořádný poměr cena/výkon. Srovnatelná TV od Samsungu je až UE55MU7002 a ta je o pět tisíc dražší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 6. 2018 05:55

Marv070 píše:Děkuji za odpověď,Hisense moc neznám. Bylo by prosím možné doporučit TV od znamých výrobců,nejlépe něco od Samsungu?
Děkuji
Hisense je znamy vyrobca. Velmi znamy. To ze to nepoznas ty, nie je problem znacky. Akekolvek predsudky su uplne mimo misu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 6. 2018 18:14

Marv070 mimochodem... plnou podporu audio-video formátů Ti nedá ani telka za 150 000,-.

Jestliže máš nějakou skrumáž svých videí a hudby, budeš muset vyzkoušet na vybraných TV. Anebo se alespoň po jejich podpoře pídit v návodu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv070 12. 6. 2018 05:34

Dobrý den,
děkuji za odpovědi. Špatně pochopeno, psal jsem, že požaduji podporu audio a video formátů jako LG LM620S.
Marv070
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 6. 2018 19:14

Nemyslím. Těžko Ti někdo bude zkoumat, které Tvůj televizor podporuje formáty. Plná podpora nikde neexistuje, proto budeš muset převzít iniciativu. Něco se dočteš v návodu k TV, něco musíš odzkoušet. Ty telky se v čase a prostoru dost měnily, takže novější neznamená, vyšší podpora formátů k přehrávání. Kupříkladu některé 4K zrušily část podpory pro starší, nebo méně využívané kodeky. Oproti tomu mají dříve nedostupnou a nepotřebnou, podporu formátů s 4K.

Samozřejmě... cestou může být externí přehrávač, přehrávač, který bude umět více.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků