Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 6. 2018 04:59

V kvalite obrazu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 8. 6. 2018 13:07

Vybíral jsem tak, že jsem na všech Sony televizích porovnával své vymazlené fotografie ze zrcadlovky (západy slunce, fotky proti světlu, tedy highDR, portréty s přesnou pleťovkou, ....), no a XE90 vyhrála v poměru kvalita / cena úplně dramaticky. (proti jiným značkám taky)
Všechny ty nižší XE70, XE80, XE85 porazila na první pohled, protože jednak neměla chcíplé barvy a hlavně měla čitelné stíny a nevypálená světla a tím i prostorovější dojem, no a oproti televizím za 60 - 80 tisíc Kč se XE90 držela tak slušně, že jsem nezáviděl ten lepší obraz, i kdybych na to měl, tak bych to za ten lepší obraz nedal, protože tam už ten nárůst kvality už neodpovídal ceně. Takže za mě XE90, dnes už tedy XF90 vyčuhuje hodně. A IMHO to dělá hodně to direct podsvícení proti edge podsvícení.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 9. 6. 2018 21:27

Direct podsvietenie na minulorocnej XE90 a tohtoročnej XF90 je také isté? alebo aj tu je tohtorocna Xf90 vylepšena co sa týka podsvietenia?
(lebo rozmyslam nad Xe90 (1150euro) a Xf90 (1550 euro), rozdiel je 400 euro, co nie je malo
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 9. 6. 2018 21:35

XF90 má víc stmívacích zón.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 10. 6. 2018 22:19

co to znamena pre laika v praxi?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 10. 6. 2018 22:56

Kvalitnější obraz, lepší černou, menší mlhu okolo jasných objektů.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 11. 6. 2018 12:51

Podle toho, co jsem videl (i na vlastni oci), tak zobrazeni pohybu (X Motion Clarity) na letosni XF90 je naprosto spickove. Lepsi nez na Samsung LED ci LG OLED ci lonske Sony. Plus XF90 umi HDR format Dolby Vision, coz xf85 ani xe90 neumi, nepletu-li se. Direct podsviceni mi osobne prislo OK uz i na xe90, rozdil jsem mezi nimi nepoznal.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod conerto 11. 6. 2018 15:33

Tady je dobré porovnání modelů XE9005 (vlevo), XF9005 (uprostřed) a XE9305 (vpravo).
https://www.youtube.com/watch?v=t0GzpKxakZM
Trochu škoda, že mainstream u Sony končí modelem XF90 a pak je až prémiový model ZF9, který bude stát zase raketu, něco mezi nimi by nebylo špatný (nějaký vylepšený nástupce XE93).
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 6. 2018 17:27

Maš tam oledy ešte. Taky A1 asi bude lacnejši ako ZF9.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conerto 11. 6. 2018 18:04

Měl jsem na mysli LCD (jako byly XE93/94), špatně jsem to napsal, ale máš pravdu. 55" A1/AF8 stojí v obchodech cca 65/69 tisíc, i když je to skok v ceně oproti 55XF90, uvidíme kam ty OLED ještě klesnou.
Mám z nich ještě trochu obavu, vzhledem k mému využití TV, často mi na ni stojí část obrazu i několik hodin (PC, hry, ...), ale možná zbytečné obavy, nemám zkušenost a riskovat nechci...každopádně to už do tohoto tématu o XF90 asi nepatří.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 6. 2018 18:16

Tie oledy na to maju udelatka. A hlavne podľa skusenosti su na tom ostatni lepšie ako LG.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 12. 6. 2018 10:50

Ta udělátka svůj význam určitě mají ale nejsou samospasitelná, oblast aplikace bude hlavně sledování standardního TV vysílání (tzn. občasné přepnutí kanálu namísto jedné zpravodajské stanice v kuse) a filmy. S tímto si každopádně žádné udělátko neporadí

často mi na ni stojí část obrazu i několik hodin (PC, hry)

Stačí mrknout třeba sem, LiveCNN šedá, červená, fialová nebo FIFA18 a zelená.

Ta úvaha o vyhnutí se OLED při tomto zamýšleném využití je tak zcela na místě a co vím, tak ostatní výrobci berou OLED panely od LG (lepší jsou ve vyladění obrazu, vypalovat se budou asi stejně).
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 6. 2018 12:06

To nikto netvrdi ze je to spasa. Ale pomoze to vyrazne. To udelatko posuva pixely, takze logo stanice je ten najmensi problem.

Davat ako priklad test z rtings je uplne mimo. Ten test na rtings ma pre bezneho spotrebitela takmer nulovu vypovednu hodnotu. Maju tam jediny model a hlavne neodraza to ani zdaleka bezne pouzivanie TV v domacnosti. To si treba uvedomit. Toto nemozno ani omylom brat ako meritko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 12. 6. 2018 12:47

Ryan Giggs píše:Davat ako priklad test z rtings je uplne mimo. Ten test na rtings ma pre bezneho spotrebitela takmer nulovu vypovednu hodnotu. Maju tam jediny model a hlavne neodraza to ani zdaleka bezne pouzivanie TV v domacnosti.

Opravdu? Možná by nebylo od věci přečíst si alespoň úvod :-)
"Our previous 20 hours per day burn-in test is still running and the OLED TV already has permanent retention. That test is an extreme case, using patterns with a lot of static content.
Based on your feedback and comments, we have bought 6 LG OLED C7 which will play real, non-altered content. This should give you a better idea on what to expect depending on what you watch on your TV."

V kontextu zadání, cituju, "často mi na ni stojí část obrazu i několik hodin (PC, hry)" mi ten rtings až tak mimo nepřijde, ba naopak - poměrně přesně simuluje právě zadání od conerto.

Logo stanice je v převážné míře stálobarevné, modelový příklad - šířka loga 100 pixelů a udělátko posune obraz o 4 pixely sem, tu za 2min o 4 pixely jinam. Tohle řeší pouze ostrou hranu přechodu toho vypálení, ale 92 pixelů se vypaluje úplně stejně dál i po posunu. Bavíme se o statickém obraze, a že to udělátko jej neřeší je poměrně dobře vidět na těch LiveCNN obrazovkách. Statický obraz na OLED prostě ne. Pro běžné použití TV v domácnosti (standardní TV vysílání s přepínáním kanálů / filmy) OLED ano (tam ta udělátka mají význam), hraní her už nese určité riziko dlouhodobého statického obrazu (typicky ukazatel skóre) a conerto to jako rizikové vnímá zcela správně (udělátka mu při jeho zadání ten problém neřeší).
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 6. 2018 12:57

Ano, opravdu.

Ked uz nieco citujes, tak netreba vytrhavat veci z kontextu a citat cele co tam pisu.
"This test alone only demonstrates the effect of one of the use cases described above. It does not show the effect of changing between multiple sources (such as watching football 20% of the time, playing high-risk video games 50% of the time, and playing low risk video games 30% of the time)."

Na tych tv bezi permanentne, X tyzdnov rovnaky obsah. Kto to pouziva doma takymto sposobom? Asi nehras vkuse mesiac jednu hru. Alebo?

Dalsia vec, na to aby si vobec videl nejaky burn in, na demonstraciu efektu tam pouzivaju jednofarrebne plochy.
Kto z beznych uzivatelov tot robi doma?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků