iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NočníChodec 11. 6. 2018 10:26

dropadred píše:Smiem sa opýtať vás oboch, Chodec a Rada, vy ste celkovo odchovaní na IEM, že?


Jsem zvyklý na různá IEM sluchátka v ceně 40-70€. V práci ale používám kombinaci DAC FiiO-E10 s velkými sluchátky AKG K272 HD za 130€.

Ze sluchátek, která mne opravdu oslovila, bych vybral Etymotic ER4 SR. Na ty spořím.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 11. 6. 2018 12:19

Je pravdou,alespon u me,ze ten poslech je na IEM takový intimnejsí.Lépe to vtáhne do muziky.A takový pocit na velkých mám snad je u HD 800s,nebo na T5 od Beyerů.
A zkraje jsem byl také k IEM skeptický.Je to vývoj...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 6. 2018 17:15

Rozumiem, pýtal som sa kvôli tomu, že u IEM je to často stále Véčko, takže výšky sú takmer stále vo väčšej intenzite akoby mali (ak sa nemýlim, tak je to hlavne u multi-meničových), tak stačí počuť niečo čo má len normálne veľa výšok a už to ide, že "im niečo chýba".
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 11. 6. 2018 17:33

Tak aby sluchatka zahraly vysky,nemusi byt zrovna vecka.to byly z mych minulych napr. Atlasy ci fidue.ovsem zrovna treba u kz zs10 ci haydn pro bych to netvrdil.proste it01 ta jiskra na vyskach chybi.aspon tak to vidim ja,ale netvrdim ze to jiny nevidi opacne.nicmene se asi shodneme,ze sluchatka jsou to vyborna.hraji ciste,rychle,stredy nejsou utopeny.ja mam jen drobny problem s nedostatkem vysek a nadbytkem basu.a vidno ze sam nejsem...

-- 11. 6. 2018 18:40 --

To akburt:za jaky peniz dokazou zahrat treba na Mojo kz zs10 je az neskutecny.ovsem kdybych si mel vybrat,dam prednost nahlavnim sluchatkum pred in-ear.ale souhlasim ze je na nich poslech intimnejsi.ja mam ovsem radsi kdyz me zvuk jakoby obklopuje nez hraje v hlave.nicmene za ucelem poslechu na cestach ci relax v posteli me in-ear plne dostacuje a je hlavne prakticky a muziku si taky dokazu na nich vychutnat.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 6. 2018 19:21

Pridávam sa k tým, ktorým u IT01 chýba iskra na výškach. Oni hrajú na svoju cenu veľmi fajn. Idú hlboko a bas majú vcelku dobre prekreslený. Stredy sú fajn s celkom dobrým detailom. Ale výšky proste nemajú iskru. Necinkne to. Ak by som to mal opísať, prirovnal by som to k prednesu širokospektrálneho meniča vs. zvuku z poctivej kaloty. Tu sa ten cinkot nekoná. Počúval som IT01 nedávno na cestách dva týždne vkuse a tak som sa s nimi myslím celkom dobre zoznámil.

Ich zvuk je robený pre masy. Aby ohúrili na prvé počutie. Hrajú proste na efekt. Lenže chyba lávky. Aspoň pre mňa. Ja to veľmi nemusím. Mňa to unavuje a nebaví ma to dlho tolerovať. Ja mám rád keď hudba príjemne a nenásilne plynie, keď nepúta veľmi pozornosť ale viem sa do nej započúvať a objavovať detaily. Hlboko sa ponoriť do počúvania. IT01 mi v tom bránia svojou agresivitou.

Paradoxne moje staré RHA MA750 sú vo všetkých ohľadoch slabšie ako IT01. Majú menší priestor, menej detailu, menej kvalitné stredy, menej kvalitné a menej rozlíšené basy, ale za to výšky mi prišli príjemnejšie. Napriek tomu že IT01 ich predčili takmer vo všetkých smeroch, MA750 mi umožňovali sa započúvať do hudby hlbšie a počúvať dlhšie. Sú zábavnejšie, príjemnejšie. Začínam uvažovať že začnem hľadať vo svete IEM ďalej...
Naposledy upravil zino333 dne 11. 6. 2018 22:22, celkově upraveno 1
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 11. 6. 2018 21:12

LOPO_X píše:Použij nástavce s širším zvukovodem možná toho docíliš


Prostřídal jsem dodané nástavce a nakonec jsem upřednostnil silikony před Comply. Basy trochu ustoupily.
*
Ale hlavně jsem zkusil klasickou hudbu - Stravinského a to byla trefa! V druhém obraze Ohniváka má být gradace a mohutnost. A taky že jí tam iBassa podávají!
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 12. 6. 2018 09:21

Doplnil by som ešte jednu zaujímavú info. IT01 sú naozaj veľmi nenáročné IEM a vybudíte ich prakticky s čímkoľvek. Keď porovnám ako hrajú cez iPhone vs. Fiio Q1 MKII vs. Dragonfly, tak rozdiely tam sú, ale sú maličké. Spomínané prenosné DAC pridajú oproti iPhonu na istote, rozlíšení a dynamike, ale naozaj to nie je zásadný rozdieľ. Aj z iPhonu je to celkom fajn. Pre porovnanie, pri MA750 bolo zlepšenie kvality iPhone vs. Dragonfly zásadné. Taký R2R 11 je pre IT01 úplný overkill a pri neopatrnom pripájaní by ich ľahko odpálil alebo mohol človeku poškodiť sluch.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 6. 2018 11:24

Nestalo se náhodou někomu, že by levý přestalo hrát?

Totiž...pravý mi právě skončilo v jezírku s rybama. 8-S 8-S 8-S

Koupím :-l
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 6. 2018 13:16

Zavri ich do misky/fľašky/nádoby plnej ryže. Ale všetko čo nie je utesnené má ísť po namočení najlepšie hneď do takej "ryžovej" kúpele...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 6. 2018 15:04

No ono je to "jezírko" s metr a půl dlouhýma jeseterama. To je ztracený...
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 12. 6. 2018 15:20

Jak je to možné? Vždyť s originálním kabelem to drží jako čert... :shock:
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 6. 2018 17:57

S originálním jo :mrgreen:
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulinno 27. 6. 2018 05:56

Neměl by někdo prosím porovnání se sluchátky Fiio F9 PRO?Jsem trošku na vážkách...
Kulinno
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 27. 6. 2018 06:36

Vsiml jsem si,a jiste nejsem jediný,ze se ted pár kousků objevilo na bazaru.Nicméne porovnání s Fiio F9 Pro nebude zrejme jednoduché.
iBasoo IT01 je základní model,kdezto Fiio je podle mého i díky pouzité technologii o kus dál.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 27. 6. 2018 07:14

No poslouchal jsem oba modely v audigu docela dlouho a Fiio mi sedlo více, jak zvukově, jak ergonomicky. Ono se to nezdá, ale ty iBasso mají docela netradiční konstrukci a já se nemohl zbavit pocitu dost mělkého a nestabilního usazení v uchu, a to jsem vyzkoušel všechny špunty v balení.

Jen ten rozdíl v ceně 1500 je demotivující.
inkvizition
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků