HifiMAN HE4XX - Jaké náušníky a kabel?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 8. 6. 2018 14:54

Ahoj, po básnění několika uživatelů zde na fóru jsem si z Massdropu nechal poslat sluchátka HifiMAN HE4XX, ta dlouho předlouho putovala a teď jsou konečně tu. :-) Neměl jsem na ně zatím moc času a srovnával jsem je jen s SHURE SRH1840 ale celkově bych řekl že jsou povedená a působí na mě dobrým dojmem. Nicméně potřeboval bych dvě věci:

1) Delší kabel - něco okolo 3m, ten přibalený je takový komorní a omezuje mě (ale upozorňuji že ke kabeláži se nemodlím ;-) )
2) Jiné náušníky - na originálních mi nevyhovuje materiál (velur) a to že se mi ucho dotýká prachovky (ta by ale asi šla vyříznout..) Představoval bych si nějaké pohodlnné kožené které by ideálně přidaly trochu na nižších frekvencích. https://www.mrspeakers.com/shop/accesso ... ather.html Takové?

Mohl by mi nějaký zkušený sluchátkář poradit? Předem děkuji :-)

HiFiMan HE-4XX Audinst HUD-mx1 img1.jpg

HiFiMan HE-4XX Audinst HUD-mx1 Xavian Piccola img2.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 6. 2018 15:13

HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 9. 6. 2018 10:07

za mě hrají HE4XX nejlépe s náušníka Audeze Earpads kůže a na druhém místě Mr.Speaker Alpha Pads.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 6. 2018 14:12

Nemusí vyhadzovať 60+€ za náušníky (predovšetkým za Audeze, MrSpeakers a ZMF robia lepšie produkty), pokojne môžem odporučiť aj BW, či koženkové alebo kožené (a počkať na jednu z ich akcií, myslím, že minimálne raz mesačne spravia 10-15% zľavu).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 8. 2018 12:07

Děkuji za návrhy, nakonec jsem pořídil:

https://www.aliexpress.com/item/LEORY-R ... 4c4dfinzcV
Přibalený kabel k HE4XX je velmi krátký a tak jsem ho nahradil tímto 3m kabelem který mě tolik neomezuje v pohybu (můžu bez sundání sluchátek dojít otevřít okno, vzít něco z gauče atd.) Kabel je dobře ohebný akorát oplet je takový ten lesklý plastový a né látkový jako mají dražší produkty, nicméně jsem za danou cenu spokojený.

Aliexpress headphones cable.jpg


Originální náušníky jsou velmi mělké takže se mi uši dotýkaly prachovky což bylo nepříjemné, vybral jsem tyto: https://www.aliexpress.com/item/Angle-G ... 4c4dfinzcV které jsou hlubší a také mě z nich neokusuje velur. Celkově jsou mnohem pohodlnější než originál a výměnu můžu jen doporučit.

HE4XX with aftermarket earpads.jpg


HE4XX with aftermarket earpads 2.jpg

srovnání zde:

HE4XX original vs aftermarket earpads.jpg

další problém byl ten že mám nyní dvoje sluchátka ale jen jeden stojan, to jsem vyřešil pořízením SilverStone EBA01B na který se dvoje sluchátka vejdou. Je celý z plného hliníku spojeného šrouby a celkově je skvěle zpracovaný, velmi robustní a váží úctyhodných 1,6kg taktéž můžu jen doporučit. (můj starý stojánek má 120g)

SilverStone EBA01B.jpg

(na fotce ještě se starými náušníky)

Až si říkám že je vlastně škoda že na sluchátkách téměř neposlouchám :hm :-)) ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků