DAC/AMP AUNE S6

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Chicanoo 3. 6. 2018 18:51

Zdravým všetkých,
v prvom rade dúfam, že nezakladám duplicitnú tému.

Nakoľko po dlhom čakaní a rozmýšľaní od kúpy mojich aktívnych monitorov a slúchadiel Denon AH-D7200 by som už rád konečne vlastnil a hlavne si vybral DAC/AMP, ktorý by spĺňal všetko to čo očakávam.
V skratke poviem čo od toho chcem.
- vstup nielen USB ale aj optika
- ovládanie zvuku aj pre reproduktory
- možnosť meniť výstup zvuku

Vďaka radám od niektorých užívateľov, ktorým som vďačný som do tejto problematiky oveľa viac "vkročil" a spoznal som naozaj neskutočné množstvo prístrojov. Čo mi síce nepomohlo, ale nakoniec môj výber sa zúžil a zrejme je dobre, že som nakoniec nekúpil pôvodne plánovaný Pioneer U 05.

Takže mám v pláne kúpiť AUNE S6, ktorý by mal spĺňať všetko čo chcem. Pre mňa je táto značka úplne neznámou vodou čo síce skoro všetky :-D ale ak sú nejaké skúsenosti s týmto modelom rád by som ich počul prípadne prečo práve tento model áno a prečo nie napr. k mojim slúchadlám budem len a len rád pred jeho kúpou.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod bottl 3. 6. 2018 19:42

Tak já osobně mám Aune X1s a zvukově je to vážně krása. Používám to jen ke sluchátkům (nemá regulovatelný výstup k repro ). Lidé si hodně chválí i DAP M1s. Za mě tedy velká spokojenost. Můj další nepřenosný DAC bude určitě zase Aune. Možná právě S6 :-)
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 3. 6. 2018 20:33

Audio-GD - R2R 11
Audio-GD - NFB 11.38
Fostex HP-A4BL
Schiit Jotunheim

Ktorýkoľvek z uvedených vrátane Tebou zvoleného Aune S6 bude veľmi dobrou voľbou. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 6. 2018 21:20

... z predchádzajúceho síce nie je zrejmé aké aktívne monitory budú použité, ale na AH-D7200 by som neváhal použiť aj RME ADI-2 DAC
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 6. 2018 21:28

Aune S6 by měl umět vše, co potřebuješ, a zvukově taky nešlápneš vedle, i když osobně bych zvažoval spíš Audio-GD R2R 11. Fostex HP-A4BL neznám, ale oproti předchůdci konečně má napájení ze sítě. Akorát nevím, jestli má RCA výstup regulovaný. Jotunheim a Lyr 3 nabízí jen USB vstup a nemají přepínání výstupů. Schiit Stack by řešil vstupy, ale output select taky nemá.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 3. 6. 2018 21:49

Audio r2r som tiež zvažoval .. ma všetko čo vyžadujem a cena je super. Len ma nejaký problém s pukanim ?

RME ADI 2 vyzerá ozaj parádne ale to už je fakt mimo moj rozpočet.

Zaujímavo vyzerá aj Fostex Hp a4bl ale neviem či spĺňa všetko čo vyžadujem.. Hm.

Aktívne repro sú presonus eris 5.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 14. 6. 2018 17:53

Ďakujem všetkým za rady a pomoc.
Vychutnávam si prvé tóny s AUNE S6. :)
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 14. 6. 2018 20:15

A lepšie? Napíš potom dojmy. Príjemnú zábavu prajem. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 15. 6. 2018 16:22

Tak je to neskutočný rozdiel. Na druhú stranu nemám možnosť veľmi s čím porovnávať a nie som v tomto nejaký skúsený užívateľ..len obyčajný poslucháč. :)

Musím, ale povedať, že je to paráda. Mám pocit, že počujem aj také tóny čo som nepočul, neskutočne čistý krásny zvuk, žiadny šum, rušenie alebo niečo podobné. Prepínanie výstupov je proste lahôdka. Spracovanie mi príde na veľmi dobrej úrovni.
Celkovo to hodnotím ako solídne zariadenie. Pre nejakú "väčšiu" recenziu musím ešte čo to popočúvať. :)
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 29. 4. 2019 18:39

Pomaly sa blíži rok používania AUNE S6 so slúchadlami DENON 7200 a reproduktory ERIS 5.
V podstate som so zvukom spokojný, ale na druhú stranu nemám moc s čím porovnávať.

Na druhú stranu asi aj preto ma láka vymeniť a skúsiť niečo nové. Skôr by som povedal, že by som si slúchadlá DENON nechal a možno skúsil k nim napr. Valhalu . . mne sa moooc páčia tie elektrónky,,no na druhú stranu absolútne neviem či by som nešliapol vedľa a zbytočne by som menil.
Ak by som mal spraviť nejaký postup aspoň o jeden level vyššie čo by ste mi odporučili? :)
Prípadne nešpekulovať? No myslím si že v tomto svete to bez toho nepôjde :)
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 30. 4. 2019 07:50

Se zvukem jsi spokojený,takze se jen nechces nudit a hledáš novou potravu pro svuj mozek. Ted je to necelý rok,ale muze se stat,ze se periody spokojenosti pri poslechu budou neustale zkracovat a tak budes prodávat a kupovat,prodavat a kupovat a to az do zblbnutí. Nevyhnes se v takovém procesu ani tomu,ze se vetsinou nebude jednat o posun k lepsímu,nýbrž presne naopak. Znamená to velké financni ztráty. Holt,kazdy to má jinak. Pro jednoho je cílem kvalitní dlouhodobý poslech,pro druhého je cíl ta cesta(kolotoč, nikdy nekončící nákupní horečka).
Naposledy upravil Bazi 36 dne 30. 4. 2019 16:06, celkově upraveno 1
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Chicanoo 30. 4. 2019 09:59

Súhlasím.. presne takto to vnímam.

Ťažko povedať či ozaj chcem skúsiť niečo iné ale skôr ano ako nie.
Minimálne byť som rád počul Vás názor čo by stálo zato .. aká cesta by mohla byť správna aby to bolo o nejaký level lepšie. :)
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 30. 4. 2019 15:17

No to je tak trochu paradox. Jak víš,ze ted to mas o nejaky ten level horší? Slyšels neco lepsiho? Nejakou jinou, zvukově lepší kombinaci? Pokud ano,tak si presně takovou kup a mas to vyřešené.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod leroy26 30. 4. 2019 15:53

Najlepsia cesta je do toho prasknúť na jeden krát a poriesit nejaký endgame, nech ta uz nežerú pochybnosti. Pretože s tym nikdy neprestaneš :)
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 4. 2019 16:13

Pokud jsi spokojený, tak osobně bych se Denonů nezbavoval. A imho se moc nevyplatí pro ně řešit něco jiného než to Aune. Takže pokud ti to vyhovuje funkcionalitou, tak bych se v tom nerýpal. Maximálně zkusit symetrický výstup z S6, pokud to tak ještě neprovozuješ.

Jestli chceš mermomocí "hledat upgrade", tak z uzavřených kousků by připadaly v úvahu tak akorát AEON Flow Closed, D9200, LCD-XC, ZMF Eikon, Focal Stellia. A k tomu nějaké lepší železo. A už to lítá.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků