Jaké špunty do 2 300,- ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rada25 3. 6. 2018 08:40

tak ty výšky v případě it 01 nejsou nějak jiskřivé nebo cinkavé,takže kdoví zda by tě ibassa uspokojily...izolují ale perfektně.nejlepší by bylo vyzkoušení před koupí.audigo je má v nabídce.lze poslechnout.perfektní jsou whizzer haydn pro,ale tam těch basů není tolik.projev vyrovnanější,mírně světlejší a o dost detailnější.izolace ale průměrná.pokud to ale vztáhnu ke sluchátkům co jsi měl předtím tak např. s ibasso ten rozdíl bude znatelný a mohl bys být spokojen.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 3. 6. 2018 08:53

OK. A ako pri nich stoja Etymotic MK5, popr. HF5? Ide mi o tie trojzávojové štuplíky. Tu by tých basov mohlo byť menej, keďže sú hlbšie v ušiach a lepšie tlmia.
viewtopic.php?f=1712&t=1260105&p=11931268
Ale graf frekvenčného priebehu nájsť neviem.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 3. 6. 2018 10:56

horší je že ty haydny nikde nevyzkoušíš,ibasso je v pohodě.Ety jsem neslyšel.pokud máš možnost zajít do audiga,volil bych tuto cestu.a pokud upřednostňuješ basy,zřejmě bys asi stejně šáhnul po it01.co se týče nástavců,já používám jen comply-a to u všech špuntů.dle mého nabízejí přirozenější zvuk,ať už třeba na úkor mírné ztráty detailů-to mi ale nevadí.naopak se mi zdá že u basovějších sluchátek je to výhoda,trochu je utlumí.

-- 3. 6. 2018 12:00 --

jinak mi prošlo špuntů rukama několik,dost modelů od vsonic,trinity,hifiman,fidue.tenkrát ještě stály více než zmiňované it01,ale ty je přehrají.jak píšu výše-pokud lze zajít do audiga,zašel bych tam.třeba si nakonec vybereš i úplně něco jinýho než ti tu radíme.

-- 3. 6. 2018 12:00 --

jinak mi prošlo špuntů rukama několik,dost modelů od vsonic,trinity,hifiman,fidue.tenkrát ještě stály více než zmiňované it01,ale ty je přehrají.jak píšu výše-pokud lze zajít do audiga,zašel bych tam.třeba si nakonec vybereš i úplně něco jinýho než ti tu radíme.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 3. 6. 2018 13:49

Trochu to upresním. Pozri cháru Meelov A161P. Phonaky s čiernymi filtrami majú basu asi viac, už neviem s istotou. So sivými filtrami sú už presvetlené. Chcem trochu viac basu kvôli hučiacim strojom a kvôli nestabilite v ušiach. Ale žiadne VSonic VSD1. Aby sme si rozumeli. A preto zvažujem Etymotic, majú trojzávojové štuplíky, lepšie držia a viac zatlmia.

Vyskúšať - možno tak v TechHouse v Bratislave, inak neviem. Možno ak predajca poskytne skúšobný kus za nejaký poplatok.

Tie IT01 dosť vychvaľujú a frekvenčná krivka tiež vyzerá dobre.

Keby som chcel byť hnidopich, chcel by som dva tlakáče a solídnu výhybku kvôli naviazaniu pásma, niekde som to zahliadol, ale to by som sa asi nedoplatil. A ber to potom do práce.

Už len tie štuplíky.

Majú tie slúchadlá odvetranie ako VSD1? To by som nerád, degraduje to zatlmenie okolitého hluku (hukot strojov).
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod my.dre 3. 6. 2018 18:12

Izolaci budou mít Ety nejlepší, horší je však pohodlí, zvukem jsou IT01 úplně jiná liga, než MC5. Nejlepší volbou je investovat trošku času a navštívit Audigo, na fóru se tvůj výběr neulehčí.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 3. 6. 2018 20:57

Pohodli je ok.ikdyz znam pohodlnejsi spunty.ze zacatku lehce tlacily do boltce,ale zvykl jsem si.jinak vsd 1 byly hodne prebasovany.u ibasso to nehrozi.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 4. 6. 2018 21:10

A čo niektoré z rodiny Final Audio Heaven? Teda až sa budú dať zohnať.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 5. 6. 2018 20:21

Našiel som zaujímavú stránku:
https://www.head-fi.org/threads/revamp- ... se.830062/
Ale GR07 som mal požičané a graf na Innerfidelity sa mi pozdáva viac. A že je veru iný.
Tak si to pozrite a posúďte.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 5. 6. 2018 20:47

Tak doporucuji na grafy moc nedat a vybirat usima.to nic nenahradi.radsi kratsi poslech v prodejne nez hodinu porovnavat grafy.byt tebou asi risknu ty it01.gr07 uz jsou davno prekonany model.nebo zajdi do Bratislavy do prodejny.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 8. 6. 2018 18:02

Akurát že u nich som ich nenašiel.

Postavme vedľa seba IT01 a Beyery dtx102iE (mmx102iE, neviem, v čom sa líšia). Čo dá priame porovnanie?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 10. 6. 2018 19:46

Prečítal som niekoľko testov a recenzií a nakoniec som sa nechal namotať na IT01.
A teraz váham, či som nemal radšej kúpiť Final Audio Heaven IV.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 12. 6. 2018 18:26

Slúchadlá sú na ceste a teraz ďalšia otázka. Trochu out, ale veci sa týka. Keď, tak ma presmerujte.
Ako zdroj používam prehrávač SONY NWZ-S638F. Má význam investovať do niečoho ako Benjie K3, S5 či T1, prípadne do budúcna Shanling M1 či niečoho iného? Populárny je FiiO X3, ale to už je tehla. P.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 18. 6. 2018 00:38

Ťažká otázka? Alebo hlúpa?


Konečne (po troch dňoch, čo na mňa čakali) som tie IT01 vyskúšal. Ak majú zvýraznený bas, tak to dobre, že som nevzal tie Final Audio Heaven 4. Tie by do hukotu strojov neboli. Ale ako u Phonakov s čiernymi filtrami (so sivými naopak), ako u Meelov A161P, tak i tu musím stupienok dotláčať výšky. Dúfal som, že EQ potrebovať nebudem, tak chyba lávky. Ale po PFE a po Meeloch je ten zvuk dosť inde. Budem si musieť zvyknúť.
I tak zvažujem niečo od Etymotic. Niektoré viac basové a výšky budem hold tlačiť ekvalizérom. A možno si k Vianociam doprajem trebárs Dynamic Motion DM200H alebo už neviem. Nejaké dvojpásmovky či čo.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 19. 6. 2018 03:12

Ahoj , tak jste mě trošku nahlodali.. chtěl jsem brát chválené Ibasso IT01 ale zrovna jsem na alliexpressu narazil na akci na whizzer haydn pro za 103$ ( akce trvá 3 dny ) které jste tu taky zmiňovali .. Osobně moc právě basy nemusím a spíš mám radši světlejší přednes s důrazem na výšky a středy ..

Ono asi každé sluchátka v téhle cenové relaci pro mě budou velký skok .. Momentálně poslouchám na VJJB K4 a i když za tu cenu hrajou naprosto parádně .. je to pořád budget ..

Rady tipy ? rád bych se držel v cenové relaci do 3k..

U ibassa nemám možnost je vyzkoušet , ale zas bych je možná mohl vrátit v 14ti denní lhůtě , haydn pro můžu max zkusit střelit když mi vůbec nesednou ( trošku se bojim velikosti a tvaru, protože normální pecky do ucha vůbec nenarvu kvůli blbě tvarované chrupavce , mám celkem debilní tvar a oboje mají proti malým špuntům celkem velké tělo ) , ale otázka jestli by byl o ně vůbec na bazoši zájem ..

Edit : ještě dodám že přehrávač mám prozatím Benjie s5

A kdyby někdo bydlel v Karviné / Ostravě popř novém Jičíně a vlastní zmíněné dva modely ( resp alespoň jeden z nich ) , tak bych byl neskonale vděčný za krátké vyzkoušení
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 6. 2018 07:20

K S5 bych osobně doporučil spíš iBasso IT01. Haydn jdou pořídit i z Uk na hifiheadphones. Cena je tam slušná a za pár dnů jsou doma. IT01 jsou charakterem podobná jako VJJB, ale zvuk je vyspělejší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků