Sennheiser HD660s alebo Hd700

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cejny 17. 5. 2018 17:25

Nekde jsem narazil na nazor ze herni sluchatka jsou prezentovana jinak nez ty na hudbu, podle toho to pak taky hraje, proste bych od hernich sluchadel cekal ze budou zviraznovat potrebne frekvence a tim padem to na hudbu nebude to prave. U hudby jde vetsinou o to ze maji sluchadla slusne hloubky a celkove jsou delana tak aby to hralo.
Pak i na to ze vetsina hernich sluchatek s vice repro je divna a ze je lepsi mit proste stereo, do ktereho se to pustu v 3d stereu, tj ciste pres software.

Ja jsem se radej ani nikde neptal, nejake povedomi mam a rovnou jsem si zasel na prodejnu v Brne https://www.audigo.cz/Stranky/Kontakt a tam si ta sluchadla poslechl.

S ohledem na to ze vsechno basovalo jako dive a nechci sluchatka, ktere mne boudou kopat do hlavy. Nakonec jsem zvolil Audio-Technica ATH-M40x . Marshal za 1400 prebasovane, marshal monitor za 2500 jakesy dost suche a divne, senhaiser prebasovanej [model netusim, skousel jsem za cca 2k a za 2,5k]. Je to pouze muj zaver, nikomu ho nevnucuji, ale je lepsi si to jit poslechnout.
Pokud bych vybiral jen podle datazu tady [ten jsem neresil], tak skoncim u neceho co bych vracel. S tim ze bych asi i jinde dopad obdobne.
Proste jsem chtel neprebasovana sluchatka, co ale maji citelne spodek a pritom hraji.

Trocham si rict ze bez ekvalizeru hraji m40x dost podobne jako yamaha hs8 [yamahy maji mozna o neco vice hloubek a jsou tim padem o neco lepe citelnejsi]
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 5. 2018 19:23

n_a_m_e píše:Ne že bych se v tom nějak vyznal, ale proč raději nejít do dedikovaných herních sluchátek s více měníči, která budou vyladěná právě na to podání prostoru (namátkou vygooglená Strix 7.1)? Popř. tahle sranda též vypadá dost zajímavě, jen je otázka, jak to budou mít zvládnuté (a zda to využiješ ve hrách které hraješ), vzhledem že jde o novou technologii https://www.techradar.com/news/audezes- ... cking-tech

Protože táto sranda je zhluk plastu, je tam asi 30 vecí, ktoré môžu odísť do večných lovíšť (a čudoval by som sa ak aj neodídu pred alebo rovno po dvoch rokoch), hrať budú nanič a zistíš, že kvalitné slúchadlá ti dajú aj bez "ozajstného" 7.1 zvuku ešte viac detailov. Nehovoriac o tom, že autor témy má niečo, čo vyčarí lepšie 3D ako ten nepodarok od Asusu.

A vo všeobecnosti platí presne to, ak chce slúchadlá na hry aj hudbu alebo čo najkvalitnejšie na hranie, tak stačí sa pozerať po správnych slúchadlách. T.j. niečo, čo nemá prehnané basy, lebo to nakoniec viac ublíži prejavu ako pomôže, niečo s neutrálnymi stredmi a jemne môže pomôcť aj o 1-2dB zvýraznené vyššie stredy a výšky s čo najmenším roll-off-om. Netreba zabúdať ako oničom sú herné headsety. Toľko snahy sa zamerať, čo je dôležité v hrách až zlyhali v podaní čohokoľvek.

A inak, už keď chceme byť anální, tak nech sa páči, Audeze Mobius budú asi najlepšie, čo herný headset ponúkne (alebo tie nové od 1More), v prípade Mobia stačí chvíľu počkať, bol z toho hype na Indiegogo, hneď ako to dostanú ľudia, tak sa začnú objavovať kúsky na medzinárodnom bazári (hlavne head-fi). Ja som sa osobne nemohol premôcť kúpiť niečo také, čo je veľa, to je veľa.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 17. 5. 2018 21:58

n_a_m_e píše:Ne že bych se v tom nějak vyznal, ale proč raději nejít do dedikovaných herních sluchátek s více měníči, která budou vyladěná právě na to podání prostoru (namátkou vygooglená Strix 7.1)? Popř. tahle sranda též vypadá dost zajímavě, jen je otázka, jak to budou mít zvládnuté (a zda to využiješ ve hrách které hraješ), vzhledem že jde o novou technologii https://www.techradar.com/news/audezes- ... cking-tech


dik za tip, ale keď som to mal na hlave u kamoša prišlo mi zle aky odpad sa da kupiť za 2 kila :)
Hoci to ma realne 5 či 7 repračikov v jednom naušniku ako píšeš, Sennheiser GSX 1000 vytvori daleko lepši a realnejši priestor a priestorovy zvuk (Virtualny 3d) ako tieto plastove kelimky od asusu
so Sennheiser pc 373 d čiže g4me one som bol docela spokojny no viem ,že maju zvukove rezervy a myslím že hd 660 s by ich mohli mať vychytané . Tie mobia vyzeraju celkom zaujimavo ale píšu tam o neako softveri pre ne ? to asi nechcem keĎže mam Sennheiser gsx1000 a som velmi spokojny aky zvuk vytvára .
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 5. 2018 20:03

Obávám se, že zrovna šestkové Sennheisery by ti nemusely přinést to, co hledáš. Jestli ti jde o prostorovost, tak tady bych doporučil spíš se kouknout na AKG K712 PRO, ovšem otázka je, jestli je GSX 1000 nějak rozumně utáhne (bohužel to není jen o tom, že porovnáš dvě čísla v kolonce "impedance"). Jinak pokud ti nedělá problém vysolit desítku jen tak na blind, tak se podívej na Audeze Mobius - nabízí head-tracking s využitím HRTF, nic lepšího na poli herních sluchátek momentálně asi není.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 18. 5. 2018 23:33

mobiusy ako som písal vyzeraju zaujimavo, no odrádza ma ,že sú uzatvorené a druhá vec, že oni maju neaky svoj vlastny soft, tym padom by som už nevyužival svoj GSX 1000 ... Bojim sa, že by to bola zasa len neaka kolotočarina na štyl Asus 7,1 ktore maju 5 reprakov v jednom naušniku . ide o to, že hlavny priestor vytvára už ten GSX 1000 . Ten efekt priestoru , a k nemu už len dobre slúchadla ktore ho zvýraznia a posunu zvuk o level vyššie ako maju moje aktuálne Sennheiser G4me one.

Tie AKG sú mi celkom neysmpaticke oproti Hd 660s :) . Sú neake povestne dobrym priestorom ?
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 19. 5. 2018 08:37

AKG KXX jsou opravdu vyhlásené díky prostoru,který dokázou vytvorit.Navíc jsou vhodné i pro kvalitní poslech hudby.Je treba si ale dát pozor,aby jsi je vybudil(neplést s hlasitostí).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 19. 5. 2018 09:28

a keby porovnáme priestor čo sa tyka Hd660s alebo Hd700 alebo tymi AKG 712 ?
širka soundstage zaisťuje ten pocit priestoru ? aj keď s použitim toho GSX 1000 možno ten soundstage už je skor irelevantna informacia. Neviem či niekto z vás skúšal ten zosilovač, ale on práve robi to, že aj uzatvorene slúchadla s nim zneju ako keby boli otvorené.jednoducho po aktivácií režimu 7.1 virtualneho zvuku, sa zvuk oddiali a cítite sa ,že ste v miestnosti v ktorej sú dokola repraky s tym, že ten zvuk je presnejši viac ho cítite a registrujete detaily, ako keby sedite v realnej miestnosti ktora ma napr 20 reprakov dokola, keďže cez slúchadla viem určite smer aj maleho šúchnutia sa. Ach to je taka špecificka problematika ,že ťažko mi je poradiť
a ešte otazka, je možne resp existuju uzatvorené slúchadla ktore maju lepši soundstage ako všeobecne otvorene slúchadla?

ale vďaka všetkym aj tak :-)
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod japkoslav 19. 5. 2018 16:02

The Wolverine píše:Obávám se, že zrovna šestkové Sennheisery by ti nemusely přinést to, co hledáš. Jestli ti jde o prostorovost, tak tady bych doporučil spíš se kouknout na AKG K712 PRO, ovšem otázka je, jestli je GSX 1000 nějak rozumně utáhne (bohužel to není jen o tom, že porovnáš dvě čísla v kolonce "impedance"). Jinak pokud ti nedělá problém vysolit desítku jen tak na blind, tak se podívej na Audeze Mobius - nabízí head-tracking s využitím HRTF, nic lepšího na poli herních sluchátek momentálně asi není.

Imho head tracking je fajt věc pro koukání na filmy a hraní single player her, ale pro přesnost nebo pro FPS hry všeobecně... nevím nevím.
Jsem moc na Audeze zvědavý, nebýt toho, že nejde obejít vestavěný DAC, tak bych je možná i objednal na Indiegogo.
HRTF má, z dostupných řešení na trhu, prý nejlepší právě Sennheiser. Možná to Audeze změní, možná ne.
Popravdě asi bych měnil jen sluchátka, když by nestačil zesilovač u Gsx, tak dokoupil zesilovač.
Jestli je prostor priorita, tak bych nedal Gsx z ruky.

Edit: Když jde o prostor, co otevřené Audiotechnika?

-- 19. 5. 2018 17:11 --

Zofrenko píše:a keby porovnáme priestor čo sa tyka Hd660s alebo Hd700 alebo tymi AKG 712 ?
širka soundstage zaisťuje ten pocit priestoru ? aj keď s použitim toho GSX 1000 možno ten soundstage už je skor irelevantna informacia. Neviem či niekto z vás skúšal ten zosilovač, ale on práve robi to, že aj uzatvorene slúchadla s nim zneju ako keby boli otvorené.jednoducho po aktivácií režimu 7.1 virtualneho zvuku, sa zvuk oddiali a cítite sa ,že ste v miestnosti v ktorej sú dokola repraky s tym, že ten zvuk je presnejši viac ho cítite a registrujete detaily, ako keby sedite v realnej miestnosti ktora ma napr 20 reprakov dokola, keďže cez slúchadla viem určite smer aj maleho šúchnutia sa. Ach to je taka špecificka problematika ,že ťažko mi je poradiť
a ešte otazka, je možne resp existuju uzatvorené slúchadla ktore maju lepši soundstage ako všeobecne otvorene slúchadla?

ale vďaka všetkym aj tak :-)

Ač pro hraní her využívám Sound Blaster X7 Le, tak mě takovéto příspěvky vyloženě štvou. SBX Surround není špatný, ale GSX je prý o krok dál.
Budu ho muset časem pořídit ;-)
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 5. 2018 22:09

Tak K712 asi nic. Výrobce o GSX 1000 nemá na stránkách žádné info, ale kdosi tam psal, že mu to neutáhne HD 650 a K712 jsou ještě kousíček náročnější.

Otevřené Audio-Technica je dobrý nápad. Bez mikrofonu AD900X nebo ADG1x s mikrofonem.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 19. 5. 2018 23:08

neviem tie audio technicy a pod mi to pride na úrovni Hd 599 alebo sa mýlim ? a aky prosim vas môže byt v reale rozdiel zvuku čo sa tyka ohmov? ako silnu vypovednu hodnotu ma tento udaj ? ked ten gsx 1000 podporuje slúchadla do 150 ohmov, a dam tam 38 ohmove môžu hrat rovnako dobre ako napr 150 ohmove HD 700 ? mimochodom čo som čítal, tak vraj HD 700 maju celkom slušny sound stage .. Prečital som už take nespočetne množstvo recenzii a zahraničnych fór, že mam v tom neuveritelny zmatok :-|
plus ak uvádzaju že ten Gsx 1000 je pre 150 ohmov, nemusim sa báť že by tie hd 660s alebo hd 700 neutiahol ? alebo sa to stáť môže? ako sa to prejavuje keď "neutiahne,, ? nizkou hlasitostou alebo čím ?

vdaka
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 21. 5. 2018 07:33

Nedávno jsem slyšel skoro celou aktuální řadu A-T a jediný model, který mě (při poslechu hudby) oslovil byl ATH-R70x.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zofrenko 22. 5. 2018 11:41

Tak mam oboje slúchadla doma aj Hd 660s aj HD 700 ...
Čo sa tyka stereo zvuku vyhovuju mi oboje v elektronickej hudbe rape hip hope rock metal sú o niečo lepšie 660s , nemaju take ostre vyšky zneju mi prirodzenejšie pre ucho a basy sa mi páčia viac.

Čo mňa ale zaujimalo nieje hudba ale hry a zvuk v spojeni so Zosilovačom Sennheiser GSX 1000 , ktory vytvara 3d virtualny zvuk.

Ak som porovnal tieto dvoje slúchadla medzi sebou, jednoznačne mi viac vyhovovali Hd 660s a zneli prirodzenejšie a vysvetlim prečo

Hd700 maju vačši soundstage ako Hd660s čo pri klasickom Stereo zvuku môže byť lepšie, no 7.1zvuku cez gsx 1000 sa to netyka pretože, tym že hd700 maju velky soundstage a do toho zapnete emulovanie 3d zvuku vytvára sa tam Echo efekt "kúpelňovy efekt,, jednoducho ten zosilovač nieje vhodne spájať so slúchadlami ktore maju masivny sound stage. Hd 660s si s nim sadol omnoho lepšie , zvuk je prirodzenejši bez echo efektu, a dokonca smer odkial prichádzaju kroky alebo strelba viem určite presnejšie a znie to čistejšie, no určite sa to tyka iba toho priestoroveho zvuku a v Stereo režime budu HD 700 minimalne rovnako dobre ako 660s ..
Čiže na moje využite ktoré potrebujem jednoznačne 660s
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 5. 2018 12:04

Tomu se vůbec nedivím, celá řada 6 mně zněla mnohem přirozeněji než 700.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 5. 2018 12:29

... to by chcelo vyskúšať na ten "7.1 zázrak" napr. KRK KNS 8400 ... tie totiž majú prakticky nulový "vlastný priestor" a navyše hrajú extrémne sucho a presne na vyššich stredoch a výškach
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 22. 5. 2018 13:04

však ale tu nikto netvrdil ,že je potrebny nulovy priestor . Ani nulovy ani masivny... Hd 660s maju o niečo lepši ako 600 alebo 650 , čiže niečo medzi 650,600 Vs 700 a spolu s tym gsx 1000 to sedi perfektne.
a tak isto nehovorim ,že gsx je zázrak :D niekomu ten virtualny zvuk sedi a pomáha v orientácii, a niekomu absolutne a povie ,že je to šhit . Asi každy mozog a vnímanie je ine no
Zofrenko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků