Zesilovač pro autorádio

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 16. 5. 2018 12:07

Zdravím všechny. Toto téma záměrně otevírám zde a ne v části věnované autohifi, protože mi vlastně nejde o pravé autohifi.

Chtěl bych propojit Opus#1 nebo telefon s autorádiem (viewtopic.php?f=726&t=1287934&p=11917374#p11917374). Autorádio má vstup dva audio cinch konektory. Opus má výstup 3,5 jack nebo 3,5 optický jack a telefon jen 3,5 jack. Koupil jsem kabel https://www.alza.cz/inakustik-star-0-5m-d2431762.htm.

Propojil jsem zařízení, ale musím dát v autě hlasitost na max. abych hrál trochu slušně. V případě Opusu si mohu pomoci zvýšením gain (pokud si někdo náhodou pamatuje, že se k této funkci nemohu nyní dostat tak to neřešte, teoreticky můžu :-) ), ale u telefonu tuto možnost nemám.
Začal jsem proto uvažovat o nějakém malém a levném zesilovači. Nejde mi o kvalitu, protože bůh ví co mám za reproduktory v autě a také tlumení mám mizivé a ani do jednoho nechci investovat, jen chci mít možnost poslouchat svou sbírku písniček i na cestách a nevypalovat tuny CD či si užívat reklam z rádia.

Bude dostačovat třeba tento zesilovač - https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sl ... ilver-E11K?
Nebo jsou tam nějaké záludnosti, o kterých nevím?
Děkuji za rady.
Na cesty - mobil a Sony WH-1000XM3

V práci
Opus#1 a Beyerdynamic T70p

Na doma
Opus#1 a Grado RS2e

Minulost
Vsonic GR07
Vivo xe800
KZ ZS5
Magaosi k3 pro
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 16. 5. 2018 12:45

Opus máš hlasitostí na max?
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 16. 5. 2018 12:55

Jsem na zacatku cerveneho pole a psychicky to spatne snasim :-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 16. 5. 2018 18:13

tahle bateriová přehrávátka mají poměrně malé výstupní napětí, takže hlasitost musíš mít na max aby to spolupracovalo s linkovým vstupem....
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 16. 5. 2018 20:08

Co to je za zesilovac, ktery nezesiluje...
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 16. 5. 2018 21:09

měl jsem na mysli ten Opus, dej ho full a hlasitost reguluj rádiem, mělo by to makat....ten zesík, cos vybral, není určen k tomu, na co ho chceš
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Hynex 17. 5. 2018 07:59

Ja pouzivam v Yarisu X5 1st + E12 nebo E12a (je to jedno) aux vstupem do neoriginalniho radia a original reproduktory..... a hraje to dobre. Jestli chces, soused ma novejsiho Megana, ktery ma ty samy vstupni cinche, ja mam Opuse a obe E12ky, takze to mohu otestovat a dat vedet.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 17. 5. 2018 11:38

Skvely, diky, to by helflo.
Kdyby mi u Opusu fungoval display tak se dostanu na line out a jsem bez problemu nebo alespon vyssi gain, ale k tomu se nedostanu takze je to horsi, ale resim to i kvuli telefonu, ne vzdy mam prehravac s sebou
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 17. 5. 2018 16:08

Tak bohužel to momentálně bude problém. Má odpojenou elektriku, páč tam něco sváří a nejsem schopen říct, kdy to bude poslechu schopný :hm.
Ale pokud Ti pomohou alespoň moje zkušenosti, tak ten zesilovač tomu dost pomůže.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 17. 5. 2018 16:13

Nespecham na to. Vydrzel jsem par mesicu tak tyden sem, tyden tam me nezabije
Marpa11
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků