49´´ s 4k do 15 tisic... prosim o radu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slepytchee 11. 5. 2018 19:36

Ahoj vsichni,

Vase rady jsou opravdu hodne prinosne a tak se chci zeptat: Vyber 49 palcove TV s 4 jsem omezil na Samsung 49MU6172, ktera je cenove super, ma VA panel a celkove se mi libi. Nejvic vyuziju TV na filmy a klasickou TV, ale planuju i propojeni s PS4 a PC. Myslite si, ze jsem v teto kategorii zvolil dobre, nebo by nejaky Sony nebo LG byla lepsi. S tim 4k jsem si uz jisty, takze do FullHD jit nechci.

Moc dekuju za rady.
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 5. 2018 20:04

Hisense H50N6800
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 11. 5. 2018 21:08

Nechci znit hloupe, ale znacku Hisense vubec neznam... Podle popisu jsem moc nepochopil, jak moc v cem je lepsi... jsou ejake zasadni veci?
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 5. 2018 05:37

Neviem ci povazujes kvalitu obrazu za zasadnu vec, ale je lepsi prave v tomto. Plus mas rok dlhsiu zaruku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 12. 5. 2018 20:21

Diky. Nechci znit jako konzerva, ale asi bych rad nejakou znacku, kterou znam (ano, to ze tuhle neznam, to je moje chyby). Kdybych chtel v tehle kategorii nejakou co nejlepsi 49 s 4k, je ten Samsung ok, nebo hledat jinde? Diky
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 5. 2018 21:04

Ak by si chcel "nejakou nejlepsi", tak to je ten Hisense.
On ten Hisense robi TV aj pre inych vyrobcov, takze sa mohlo kludne stat, ze ak si niekedy videl TV takej znacky aku poznas, tak ho v skutocnosti mohol vyrobit prave Hisense. Je to normalne plnohodnotna konkurencia "renomovanych znaciek".
Hisense vyraba napr. aj luxusne a drahe TV znacky Loewe.
Tie TV sa tu na fore spominaju a odporucaju relativne casto, ma to tu celkom dost ludi. Nikto sa zatial nestazoval.
Tvoja averzia je absolutne iracionalna.
Je to made in ČR a mas na to 3 roky zaruku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 12. 5. 2018 21:29

To neber jako averzi, to je spis o manzelce a o tom, ze chce neco jako LG, Soyn, Philips nebo Samsung. Uz ted jsem rad ze jsem ji premluvil alespon na to, ze nekupujeme 43 (ktera pry staci :-)), ale alespon tu 49 :-) Takze proto potrebuju asi nejakou takovou... my menime z male stare 32, takze pro nas jakakoli zmena k lepsimu uz bude velka... Proto se ptam, jestli bych nekoupeni Hisense prisel o vazne moc, nebo jestli ten samsung, ktery mi pripada dost dobry, "staci".

Koukam ze rozdil mezi nima je treba v indexu zpracovani obrazu. 1300 PQI Samsungu proti 2200 PCI Hisense... to je dulezite napriklad pri propojen pc nebo ps4 s TV?

Jeste jsem se dival na 49" Samsung UE49MU7002, ktera je 100Hz, ackoli nevim, jestli to potrebuju a o 6 tisic navic mi to stoji. Jsem ted proste hodne zmatenej a chtel bych to uz neak rozseknout :-)
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 12. 5. 2018 22:40

Jenom pro informaci Samsung UE49MU7002 není 100Hz....
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 12. 5. 2018 23:00

Jak píše foto1977, UE49MU7002 nemá 100 Hz, to mají až UE55MU7002 a větší.
Ty různé indexy kvality obrazu jsou nesmysl. Je blbost to porovnávat, kór mezi různými výrobci.
Obdobnou úroveň obrazu jako má ten Hisense má Panasonic TX-50EX703E. Dražší o víc jak tři tisíce.
Laciných 100 Hz je Philips 49PUS6561. Je to na úkor kontrastu a úrovně černé, ale jestli máš okolo TV místo, tak to s Ambilightem nepůjde tolik poznat a třeba s ním budeš mít i iluzi větší TV.
Pokid jde jen o značku, klidně můžeš vzít JVC nebo Hitachi, že jo. Sice jsou to tak trochu šunty vyráběné pod licencí tureckým Vestelem, ale je to značka! Nebo Blaupunkt, je to béčkový brand UMC, ale logo známé značky na TV je, takže požadavky splněny. Škoda, že nejsi v USA, mohl bys vzít místo Hisense úplně stejnou krabici jen s logem Sharp.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 12. 5. 2018 23:04

Tak to ma teda Alza napsany spatne, protoze tam maji urcite 100Hz. No je to asi jedno, ja bych asi vazne sel do toho Samsungu 49mu6172. Budu s nim spokojeny, nebo mam bojovat za tu Hisense? Diky moc
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zofrenko 13. 5. 2018 00:24

ja by som šiel do hisense, je o triedu lepšia. Je nezmysel riešiť značku keď za rovnaké peniaze môžeš mať lepší TV
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 13. 5. 2018 06:23

Hlavně by manželky neměly do takových věcí,jako je výběr AV techniky vůbec zasahovat. Přišel jsi sem s nějakými požadavky,rady jsi dostal,takže na tvém místě bych manželku prostě a jednoduše postavil před hotovou věc,televizi koupil a víc to už neřešil ;-)
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 5. 2018 06:33

Slepytchee píše:To neber jako averzi, to je spis o manzelce a o tom, ze chce neco jako LG, Soyn, Philips nebo Samsung.

Pokial uz manzelka rozhodla, tak vezmi ten Samsung a hototvo. Bude mat co chcela, bude spokojna. Cele vlakno si tu tym padom zakladal zbytocne. Nechapem co tu dalej riesime.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 13. 5. 2018 10:30

alebo vymeň manželku a Tv vezmeš hisense
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 13. 5. 2018 11:45

:-) trochu drsná rada, ale trefná...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků