Sony, Xavian, Klipsch

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mates237 1. 5. 2018 18:06

Dobrý den,

prosím o radu nebo zkušenosti. K TV Sony XE9005 chci pořídit nějaké slušné audio na filmy, hudbu, PS4. Mám vybraný AV Receiver Sony str-dn860. Potřebuji něco na čem může být připojená TV, PS4, PC, má to bluetooth aby to komunikovalo i s telefonem (Spotify) což AVR Sony splňuje a v recenzích jsem na něj četl chválu. Může mi někdo potvrdit dobrou zkušenost a nebo naopak napsat nějaká negativa? Mám možnost to AVR koupit za cca 6 tisíc.

Dále samozřejmě jaké repro k němu. Kvůli financím chci začít jen nějakým párem dobrých regálovek, časem si dokoupit subwoofer, pak středový a dva zadní abych se z 2.0 dostal na 5.1. Místnost 4x4m, nic ideálního + spousta dalších nedokonalostí - zdaleka nemám žádný ideální poslechový prostor a ani jej nikdy mít nebudu. Taky nechci aby mě nenáviděli sousedi takže nechci nic co bude trhat podlahu - prostě s rozumem.

Moc se mi líbí Xavian Bon Bonus jak na tom budou v kombinaci s AVR Sony? Bylo by to hlavní hudební stereo ke kterému bych později dokoupil subwoofer Klipsch R-10SW možná by stačil i ten R-8SW? - umístění bude hned u sedačky nemám ho kam jinam dát. No a pak dva zadní Klipsch R-15M a středový R-25C a tím by byl hotový 5.1 systém na filmy.

Je ok kombinovat takhle repro různých značek? Nenahradit třeba Bon Bonus Klipsch RP-150M? nebo dokonce pouze R-15M? Ty Bon Bonus si zajedu do Prahy poslechnout, těch Klipsch se pro hudbu ve stereo bojím - všude čtu, že mají ostrý projev. Na druhou stranu vypadají, že mají dobře zvládnutý systém domácího kina 5.1. To Xavian nemá - je to prostě "jen" stereo na hudbu. Prosím o rady zkušenějších, děkuji.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 1. 5. 2018 21:18

Ja ten receiver nedavno na zaklade priznivych ecenzi koupil - skutecne nehraje spatne, ale trochu mi nesedi nekdy az temer agresivni vysky, lidske hlasy zni obcas trochu divne. Nicmene je to urcite lepsi nez co jsem mel receivery v podobny cenovy hladine, jak Denon AVR1911, tak Marantz 6004. Ma to takovej stavnatej zvuk.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 5. 2018 21:54

Ak ma ten AV receiver agresivne vysky, tak zrovna Klipsch k nemu nebudu tie prave repro. Lepsi by bol Xavian. Este doporucujem Dali Zensor 3, daju sa potom doplnit, zadne Zensor 1, center Zensor Vokal a SW SUB E-9F.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mates237 4. 5. 2018 18:43

Děkuji za odpovědi. Je velký rozdíl mezi BonBonusem a Zensor 3? A k poměru k ceně? Můžete doporučit i nějaký adekvátní AVR k těmto repro? Klidně i něco výběhového co se dá sehnat na britském/něměckém ebay?
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 4. 5. 2018 19:46

Kedze tie repro chces napojit na lacny AV receiver, tak by som tie Xaviany asi neriesil. Tie Dali Zensor 3 som mal a za tu cenu su to velmi dobre reproduktory, ale je aj vela inych... Kedze pises, ze s audiom nemas ziadne skusenosti, nebolo by zle ist si nieco vypocut do nejakeho studia, aby si mal predstavu, co si za svoje peniaze mozes dovolit a co by ti posluchovo stacilo. Co sa tyka AV receivera, tak napr. na http://www.hifibazar.cz/ mas DENON AVR-X1300W za celkom dobru cenu.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 4. 5. 2018 21:50

DENON AVR-X1300W jsem neslysel, ale asi bych sel radeji do Sony, myslim, ze ty kladne recenze nema nahodou. Teda bral bych spis STR-DN1080, tam by mely byt ty vysky lepsi. A k tomu Dali Zensor, mam jednicky a za tu cenu jsou skvely.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 5. 2018 00:39

Viktor69: za tou agresivitou na výškách nemusí být ten AVR ale třeba reprosoustava,nevíme s čím to provozuješ a dost možná kdyby jsi prubnul nějaké jiné reprosoustavy došel bys k jinému názoru.Tímto tu ale nechci obhajovat onen AVR Sony jelikož jsem ho neslyšel.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mates237 5. 5. 2018 04:52

Nejrozumnejsi asi opravdu bude si to jet někam poslechnout. Je to moje první audio a upřímně já vlastně ani nevím co od toho očekávám. Do teď jsem hudbu poslouchal jen ve sluchátkách a to mdr-1a a s tím zvukem jsem naprosto spokojený. Nevím zda se to dá nějak srovnat s normálním repro. Asi od nich očekávám podobný zvuk ale v prostoru. Taky jsem zjistil že s audio je to jak s autama, nové je drahé a rok dva použité pomalu za půlku peněz. Je něco na co si dát pozor při koupi bazarové HiFi? Zvažuji všechny možnosti...
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 5. 5. 2018 05:49

Ono to mozna vyznelo prilis kriticky. Kdyz si vzpomenu na letosni vystavu AUDIO VIDEO SHOW, tak tam bylo vic agresivneji znejicich sestav. A snad jen v jedny recenzi to zminovali jako minus, Uvazoval jsem i o Denonu AVR-X2400H, to by mohl byt konkurent, ale odradily me ne uplne dobry zkusenosti s Denonem s podobnou cenovkou.
Viktor69
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků