Sony KD-55XE9005 využití starších repro a xtreamer k tomu

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod simy 4. 5. 2018 16:34

Ahoj, tak se konečně (po měsíci) dočkám TV XE9005 od Datartu a začínám řešit čím to krmit a jak připojit vše další.
Aktuálně mám tv Sharp a domácí systém Sony DAV-DZ280 s 5.1 repro v jednom hdmi a na druhém hdmi xtreamer, tzn. xtreamer mi hraje na repro v tv a Sony přehrávač v 5.1 ale ten mám v podstatě už jen na rádio, nemá totiž hdmi vstup (nepřipojím xtreamer) a nový formát videa přes USB už moc nebere (dvd už nepřehrávám).

Dotaz tedy zní:
Je nějaká možnost že Sony TV bude umět sebrat obraz z xtreameru a poslat po druhém HDMI do přehrávače zvuk aby mi to hrálo v 5.1?
A pokud TV bude přehrávat zdroj z PC po kabelu či wifi, tak aby přehrávač reprodukovat zvuk v 5.1?

Jakožto nenáročný uživatel bych obyč 5.1 repro zkousnul a výhledově pořídil AVR + repro typu Dali zensor, popř. alternativu do stejné ceny jako tv, tedy 25tis.
Snad nevadí že jsem to tak rozepsal, ale chtěl jsem zachytit podstatu věci :) Díky moc.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2018 17:43

Sony má HDMI s ARC, ten lze využít pro zpětný kanál. Předpoklad, že přepošle cokoliv na jiný HDMI nebude, dle mého názoru, reálný.

Teoreticky lze ještě na zvuk využít klasický výstup na sluchátka, který je zde modifikovatelný pro různé použití - hybridní výstup.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mates237 4. 5. 2018 17:48

Zdravím, taky právě čekám až z Datartu dojde a rovněž řeším audio. Nejprve k dotazu. Standardní HDMI v TV je pouze vstup takže tzn, že televize nedokáže přes tyto vstupy poslat zvuk kamkoliv. Nicméně tato TV má jedno HDMI co je ARC (Audio Return Channel) takže přes toto konkrétní HDMI lze poslat zvuk. Domnívám se ale, že zařízení na druhé straně musí být s ARC kompatibilní tzn. mít taky HDMI ARC což ten Sony DAV-DZ280 nemá takže to nepůjde. Tyhle zařízení mají HDMI zase jen jako výstup. Druhý způsob je po optice, tu ale taky nemá Sony DAV-DZ280 a SCART zas nemá TV a řešit cokoliv přes SCART je dneska už asi blbost. Takže tohle už prostě nepřipojíš.

Já jinak osobně pokukuju po AVR SONY str-dn860 ale bazarovým a nebo nad novým STR-DH590 ale ten už nemá Chromecast a AirPlay je to prostě sice novinka ale z nižší řady. DN860 se mi líbí víc ale nemám moc rád bazarové kousky... člověk nikdy neví. Nicméně podle zdejších je SONY AVR něco jako nadávka i přes kladné recenze. Všichni radí Onkyo, Yamaha a pod. Já to nikdy neslyšel tak nemohu soudit. Repro se mi líbí Xavian Bonbonus za 15 tis. Kč, nebo mi tady radili Dali Zensor 3 za 9 tis. Kč. Takže AVR + repro 2.0 cca 18-25 tis. Kč a časem dokoupit zbytek do 5.1. Celkem přes 40 tis. Kč, takže žádná sranda. Líbí se mi Klipsch mají atraktivní set na 5.1 ale všichni zde píší o ostrém projevu ve výškách a už vůbec nedoporučují kombinaci s AVR Sony, který to ještě umocní.

Chvilku jsem zvažoval nějaké aktivní 2.0 nebo 2.1 přes optiku z tv a nic dalšího už neřešit. To nabízí Klipsch konkrétně Klipsch R-15PM a mají ještě jednu o pár tisíc levnější volbu. Je to taková ekonomická možnost ale nevím zda bych s tím byl spokojen a když bych pak chtěl 5.1 tak je to začít úplně od 0, protože tohle se nedá připojit k AVR.
Chmmm....
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod simy 4. 5. 2018 18:27

Díky moc oběma za odpověď. Bohužel se mi potvrdilo to, co jsem čekal. Abych připojil xtreamer a 5.1 tak jedině AVR a to mám ještě pocit, že prodigy už nedá 4K, takže asi komplet všechno nové.. :(
A taky jsem uvažoval o AVR od sony ať je to od jedné značky a taktéž jsem se zde dočetl spíš jiné značky.. Vím že repro za 5tis by mi i stačilo...stejně TV asi nevyužiji naplno (už kvůli těm věcem okolo) ale zase když jsem se rozhoupal a vzal pěknout TV, tak pořádný věci okolo by to asi chtělo a třeba ten rozdíl uslyším :)
simy
Junior

Odeslat příspěvekod simy 6. 5. 2018 23:01

Hodně jsem přemýšlel o zmiňovaných repro Dali, ale Zensor 3 doma neprošel (po optické stránce) a Zensor 7 už je celkem raketa a hlavně..do bytu se toho bojím skrz sousedy..
Obývák (19m2)spojen s kuchyní (13,5m2), televize téměř na středu stěny a za zády kuchyň.
Prozatím ponechám obyč.repro od přehrávače Sony s vizí repro soustavy do 20tis.

Chtěl jsem vzít AVR SONY STR-HD770 za 9.7tis, ale nemá airplay a spotify, tak to asi vyhraje Marantz NR1506, navíc díky slim bude vyřešen prostor v pc stolku, cena do 15tis a už tak bude Marantz za 13nad rámec rozpočtu a asi i využití repra. (chci airplay, spotify, 4K, atmos nevyužiji z důvodů výše)
simy
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 5. 2018 07:28

Nechapem, aky je rozdiel medzi Zensor 3 a Zensor 7 po optickej stranke, su to modely z tej istej rady, len jeden je regal a druhy stlp. Okrem toho, priestor 19m2 + 13m2 je dost vela na regal. repro.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 7. 5. 2018 08:06

No doma se nelíbili Zensor 3 se stojanem, Zensor 7 byl v pohodě, ale to už je zase o jiných penězích a hlavně jsem měl obavu aby to nebylo na byt hodně, aby sousedi nenadávali :) Primárně mi jde o ozvučení TV, pozorovací vzdálenost 3,6m a prostor je předělen barovým pultíkem.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 5. 2018 08:11

Aha, o stojan islo. Zensor 7 nie je velky na ten priestor, to nie je o tom, ze vacsi reproduktor bude musiet hrat hlasnejsie... Praveze v tom priestore sa bude musiet ten regal pustit hlasnejsie, aby to ozvucil. Ale chapem financne obmedzenie.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 7. 5. 2018 09:22

Ono nejde ani tak o peníze, jako o to, že doteď hraje TV s interním repro a vůbec netuším jestli to doceníme.. Na druhou stranu novou TV jsem taky vybíral se stropem někde kolem 20 a nakonec vzal dražší.

Takže vlastně je to o tom, jaký vzít AVR s tím, že výhledově na něm pojede repro maximálně do kvalit Zensor 7 (aby ho AVR nebrzdil). A na ty repro se asi budu muset zajet někam podívat.

Prostor na repro asi ideální nebude, hlavně případné zadní. Navíc mám malé děti, takže to musím uzpůsobit i jim..

-- 7. 5. 2018 10:31 --

Zadní repro budu mít nahoře, což není úplně ideální z důvodu vzdálenosti od sedačky cca 40cm.. ale jinam to nedám.
Přílohy
IMG_4888.JPG
IMG_4983.JPG
nákres s vyznačením repro a tv
IMG_4889.JPG
Foto obýváku
simy
Junior

Odeslat příspěvekod simy 13. 5. 2018 10:27

Zdravím, stále váhám s nákupem AVR a repro. Dokázal by někdo poradit vhodné AVR k repro Dali Zensor 7, což by měl být asi maximální strop který pořídím. Vybírám s tím, aby AVR stíhalo.
1) Marantz NR1506 (popř.NR1608): slim provedení, které by se mi hodilo do nábytku, nevýhody oproti klasickému provedení jsem nenašel, tak nevím v čem mě to zásadně ovlivní.
2) Pioneer vsx-932: za 8tisíc z Německa s tím nemám problém a zbytek peněz bych dal raději do repro..
3)DENON AVR-X1400H (popř. X2400H): zástupce klasiky a oproti Marantz vnímám 2tis dolu na úkor výšky, respektive Marantz si to nechá zaplatit?

Díky za názor.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod udo 31. 8. 2018 15:09

Mam ten samy problem koupil jsem tv Sony Bravia KD-65XE9005 a mam domaci kino Sony DAV-DZ280 myslite ze bude stacit koupit nejaky AV receiver nebo cele dom.kino pripadne SoundBar

To je to moje kino https://www.trustedreviews.com/reviews/ ... ema-system
udo
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 9. 2018 17:19

Nepises rozpocet, ale k AV receiveru budes potrebovat repro (tie od DK Sony su nepouzitelne) a tiez ucel, ci to budes pouzivat len na filmy alebo aj na hudbu.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 9. 2018 18:43

Přátelé, opravdu jste si jisti, že potřebujete domácí kino 5.1 a naprostou většinu sledovaného obsahu budou filmy a ne hudba?
Za stejné peníze by se dal pořídit o třídu, ne li dvě, kvalitnější stereo systém, ušetří se za repro a kvalita zvuku bude nesrovnatelně lepší. Pro filmy by bylo možno doplnit subwoofer, pokud by sloupy nestíhaly.
Pro herní konzoli jsou stejně lepší sluchátka, kde neunikne žádný zvuk plížícího se nepřítele za zády :D.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod udo 2. 9. 2018 18:59

rozpocet kolem 10000kc a pouziti hlavne na sledovani filmu
udo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 9. 2018 19:11

Tak to je bída. Teda za 10 tis nic než nějaké all i one řešení s nevalnou kvalitou zvuku nepořídíš. Ani z bazaru to nebude žádná hitparáda.

-- 2. 9. 2018 20:33 --

Abych teda jen neplácal, soundbar bych vynechal úplně, to je jen takové vylepšovadlo zvuku TV, na zprávy dobrý, na filmy je to pořád jen stereo se subwooferem a nic moc virtuálním prostorovým zvukem.
Bazarový AVR bývá problém, protože často nepodporuje nejnovější formáty dolby a hlavně propustnost 4K a HDR.
K AVR je potřeba adekvátní sada repro, opět může být bazarová, ale kvalitní repro prostě nestojí 5000,-.
Dají se sehnat v akčních cenách kompletní sety AVR a repro, ale samozřejmě v kvalitě adekvátní ceně, takže bych se asi porozhlídl v této kategorii.
Pak je ještě jedna možnost, koupit nyní za 10 tis. jen AVR a přední repro a postupně, dle finančních možností, dokupovat další repro do systému 5.1 (7.1...).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků