Creative SOUND BLASTER X-Fi HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eldirian 29. 4. 2018 12:24

Jasný, díky moc za zkušenosti.
Zkusím teda X1S a uvidím, jak budu spokojený...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 29. 4. 2018 23:56

Našel jsem možnost v bazaru koupit Pro-Ject Head Box DS za 5500,-. Ten je na tom kvalitou jak?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 5. 2018 22:49

Tomu Head-Box DS bych se vyhnul (i za tu cenu). Obecně málo informací a z toho, co lze najít, tak je v tom CS4344, což je nic moc DAC. Navíc nepraktické ovládání hlasitosti tlačítky, kdo ví, jak se jim to podařilo implementovat (jestli to s hlasitostí nesnižuje i bitovou hloubku). Od Pro-Jectu jedině Pre Box S2 Digital pro použití jako DAC a s lepším napájením, ale to jsme cenově jinde.

Jinak když už jsi vytáhl bazar, tak jsou tam mnohem zajímavější kousky. Jen co zběžně koukám, tak se tam válí Oehlbach XXL (akorát u toho se výrobce vykašlal na podporu a nejede pod Win10), Magni 2, E09K, Teac UD-H01, SAP 2 Pro...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 4. 5. 2018 01:52

Dneska jsem objevil Aune X1S na Massdropu za krásných $199. Akorát nemám s tím žádnou zkušenost. Nakupoval někdo z vás na massdropu? Registrovaný jsem, ale chce to po mně údaje o platební kartě, takže jsem docela opatrný...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 5. 2018 04:51

jo neboj, jen počítej s proclenim.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 4. 5. 2018 12:01

Eldirian,asi bych s nákupem nespechal a dosetril na Audio GD,nebo Schiit Stack.
APokud do toho nechces investovat víc,tak Dragonfly,ten by s 880kama na 250 ohmů nemel mít problém.A klidne i ve verzi Black.Nebo sleduj bazar,obcas se objeví i zajímavé nabídky.
Ad.Masdrop,pocítej jeste s dopravou a samozrejme i clem.Pak uz to az tak zajímavé není.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 5. 2018 12:55

Ja som Aune kupoval na Alze. Ked si pripocitas clo a dan, celkova cena z massdrop nebude velmi rozdielna. Navyse mas 2 roky (a viac) zaruku. Inak by som sa nebal davat massdropu cislo karty a pod., predsa len nakupuje tam spusta ludi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 4. 5. 2018 21:46

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... onfly-red/ za hubičku a hraje výborně vzhledem k ceně.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 9. 5. 2018 16:20

Jo, zatím jsem nic nekoupil. Spočítal jsem si přesně, že by se to nevyplatilo. Hlavně nemožnost reklamace/vrácení.
Pořád vybírám, co pořídit. Dragonfly Red jsou asi podle zkušeností a recenzí fakt dobré, ale chtěl bych více portů, aspoň RCA out a taky samostatné napájení.
Schiit stack není skladem. R2R-11 by bylo asi nejlepší. To už tu vše bylo řečeno :)


Kdybych vybral něco dražšího, jak je to s životností? Je nějaká degradace elektroniky s časem? Vydrží to hrát stejným způsobem třeba 10 let?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 9. 5. 2018 23:48

Co kdybych koupil Modi 2 Uber a vzal k tomu zesilovač Vali? Ten je totiž jediný skladem. Četl jsem nějaké recenze a prý zní celkem stejně jako Magni...
Díval jsem se na nákup Schiit stacku z USA, ale doprava a clo je nehoráznost, to se nevyplatí.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 5. 2018 10:10

Vali 2 je dobrá volba. Porovnání s Magni 3 máš tady.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod heget 13. 6. 2018 17:32

Ahoj, moc díky za tohle téma tady otevřené, protože akorát řeším něco podobného...

Nyní vlastním Sound Blaster X G5 - tedy celkem fajn externí produkt.
Ale celkem dost šumí, je to poznat jak na sluchátkách tak i na výstupu na bedny.

Repro mám Yamahy HS7 a sluchátka taky Yamaha MT220 - které miluji tedy! :-)

Teď hlavní otázka, tuhle kartu jsme kupoval cca před 2 lety, teď jsme si ji upravil tak, abych z toho dostal co nejvíce, tedy puštím si WAV, FLAC ve foobaru s komponentou WASAPI - abych z toho dostal alespoň možné kvalitní maximum bez zkreslených ovladačů Windows 10 ;)

Nicméně teď otázka č.1 proč má napčíklad jako jediná zvukovka SB Zx, podporu ASIO 2.0 a EAX Advanced 5.0, případně i DTS a Dolby Digital Live Encoding.
Tahle karta přeci musí něco nabídnout, to zas nepíšou jen tak pro nic za nic ne? ;)

Nicméně moje otázka zní, když chci i z her maximum a i z hudebních skladeb, jak jsem zmínil WAV,FLAC u mě v běžném stylu, tak co teď... ?
O rozpočet mi nejde klidně za to dám 10k. Ale chci něco co nebude šumět a zvládne to jak hry tak i hudbu a filmy.

Moc díky všem! ;)
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 13. 6. 2018 18:59

Je to jednuché, kúp lepšie sluchátka a k tomu DAC/AMP.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod heget 14. 6. 2018 23:21

S prominutím tyhle MT220 považuji za vynikající sluchátka, dle mého skromného názoru je právě společnost Yamaha průkopníkem na poli AUDIO, když už a tohle jsou pravý nefalšovaný studiový sluchátka pane kolego ;)

A to že zde zmíňované Beyerdynamic DT-880 jsou ve stejné cenové relaci, s trochu lepšími specifikacemi 5 Hz - 35 kHz orpoti 15 Hz - 28 kHz, přeci neznamená že můžou být hned lepší. S hodou okolností měl jsme na uších oboje a proč ty Yamahy měly mnohem lepší podání basů ? ;) Ale to já jen tak - nemusíme to tu rozebírat ... něco je na papíře jako specifikace a pak něco máš už live poslech...

Někdo další s nějakým nápadme na tu zvukárnu ?
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 15. 6. 2018 10:46

Ďakujeme Ti za objasnenie významu technických parametrov v audio technike! Bravo!

Kúp im teda niečo ako Schiit Jotunheim, Audio-gd R2R 11 / NFB 11.38, Fostex HP-A4BL, Aune S6, ...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků