Zpropadený výběr set-top boxu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OceanBoy 28. 3. 2018 09:45

Panasonic Vierka stále šlape jako hodiny a mediální masáž na téma, jak se neobejdu bez nového DVB-T2 set-top boxu vrcholí. Bohužel mě představa plastové hračky, ovladače jak pro dítě na hraní moc nepřitahuje.

Existuje něco, co funguje a i dobře vypadá? :(
Hudební guru :)
OceanBoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 3. 2018 10:03

Mám téměř 1/2 roku Strong SRT8211 a zatím nejlepší set-top-box co jsem měl, určitě se najdou některé věci, které mohly být řešeny lépe, ale já jsem velmi spokojen

https://set-top-boxy.heureka.cz/strong- ... 2058639935
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 28. 3. 2018 11:17

Právě jsem se díval o tom na Technetu vyšel článek a tam k němu mají docela výtky. Je to pravda co píšou?

https://technet.idnes.cz/test-dvb-t2-set-top-box-06p-/tec_video.aspx?c=A180316_104311_tec_video_nyv
Hudební guru :)
OceanBoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 3. 2018 11:38

EPG nepoužívám, záznamy si programuji do časovače, menu je přehledné i graficky z mého pohledu pěkné, přístroj má pomalejší boot, přepínání kanalů jak kdy, ojediněle se při rychlém přepnutí sekne a je potřeba restart, přístroj se nezahřívá nijak neobvykle, při nahrávání je pravda, že ten symbol v levém horním rohu - červený puntík v černém čtverci pro někoho může působit rušivě ale pořád lepší, jak u starého Strongu, kde oznámení o nahrávce trvale blikalo v pravém horním rohu
Pamatuj, že u každého přístroje něco najdeš, neexistuje dokonalý set-top-box!
Výhodou je, že se můžeš na jeden program ze stejného MUXu dívat a druhý nahrávat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 28. 3. 2018 14:19

Taky hledám 2 tunerový set top box DVBT2. Mám VT60 a představa, že se mě s ní stane Evolve,Maxxo, Zirkon..televize, to je děs. Jsem *****ý na Panasonic, že neprodávájí 2tunerovou DVBT2 krabičku. Pár roků stará tv..
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 28. 3. 2018 14:27

Uz jsem mel par STB a nejlepsi mi prisel strong. Nicmene jsem zkusil poprve sencor a docela jsem cucel co to naslo (hovorim ted o DVB-T) jen na blbou pokojovou antenu. Mel jsem na ni philips STB DVB-T a tam jsem musel skoro lezt po strope, abych neco chytil.

Mam Sencor SDB 5002T par dnu, tak nemuzu na 100% doporucit. Zatim vse slape jak ma, pri pokojove antene chyta DVB-T i DVB-T2 uplne v pohode. Mam propojeno s TV pomoci HDMI a bez problemu. LAN z duvodu pocasi nebo co to vlastne dela, me vubec nezajima. Hlavnim duvodem pro me byla "zadni" strana STB = scart, hdmi, rf out ...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 28. 3. 2018 14:38

Dobrý den, já používám od vánoc: telesystem ts unico. Má dva ovladače, jednodušší je vhodný pro seniory
a lze naprogramovat ( dokonce je i učící se), lze jim potom ovládat jak STB tak TV, samozřejmě jen základní funkce. Programy často nahrávám a občas přehraji nějaký stažený pořad. Letos jsem koupil ještě další 2 kusy pro známé - starší lidé. Nevýhoda - manuál, jen v italštině. Jinak jsem velmi spokojený.

https://www.parabola.cz/clanky/6199/ts6 ... elesystem/
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 3. 2018 14:40

sarga píše:Taky hledám 2 tunerový set top box DVBT2.

Těch set-top-boxu se 2 tunery DVBT2 moc není, já vím o jednom, TeleSystem TS6820 Twin
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 28. 3. 2018 15:16

Mám Telesystem 6820 twin,bez problémů,slušný ovladač,mohli by malinko vylepšit sw,velmi dobrý příjem i slabých muxů!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aamateur 16. 4. 2018 20:04

Dobrý den, dotaz na Nicka, nemohu najít dvoutunerový Strong SRT8211. Můžete mě nějak nakopnout správným směrem? Děkuji.
aamateur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 4. 2018 20:22

výše je odkaz na Heureku..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aamateur 17. 4. 2018 19:53

Díky, to je OK, ale dle TTD pouze jeden tuner, jinak dle recenzí, dobrý. Takže mimo Telesystemu 6820, momentálně není dostupný žádný dvoutuner za rozumnou cenu.
aamateur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 4. 2018 20:16

Takže, když se na jeden program dívám a jiný současně nahrávám, tak přesto nemá Strong SRT8211 dva tunery??
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 17. 4. 2018 20:47

Pokud jsou obě stanice ze stejného multiplexu, tak klidně.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 4. 2018 20:47

Tady záleží, jestli sleduješ i nahráváš programy z jednoho muxu nebo ze dvou různých. Pokud z jednoho, tak to zvládne jednotunerový přijímač. Pokud z různých muxů, tak to vyžaduje dvoutunerový. Navíc dvoutunerové mohou 2 programy nahrávat a jeden sledovat. Ale zase sledovaný musí být z muxu, který se nahrává, nemůže to být třeba třetí mux.
A dle specifikací je ten Strong SRT8211 opravdu jednotunerový.

Kvok byl o chlup rychlejší. ;-)
ilja2001
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků