Tv Sony 55XE9005 vs 55XE8505

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kawex 9. 4. 2018 13:36

Já jsem s ní taky moc spokojenej, dnes jsem zkuoušel Netflix a obraz fakt palba, barvy a zobrazení černé prostě koncert :love: Akorát mi trochu zklamalo dálkové ovládání, občas mi přijde že nereaguje.. včera mi třeba tlačítko Action menu reagovalo až po třetí.

Marek71: Stává se ti to taky občas?
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 9. 4. 2018 14:38

Ovládač reaguje s miernym oneskorením, napr. keď pridávam hlasitosť. Ale prisudzujem to tomu, že to ide cez HDMI CEC a vlastne sa ovláda hlasitosť receivera - zvuk mám cez reciever. Inak, pri bežnom prechádzaní kanálov a ovládaní TV to nejak dramaticky nepozorujem. Ano, malé oneskorenie tam je, je to Android TV, u obyčajnej TV (mám staršiu Sonu na porovnanie) je to o niečo rýchlejšie. Ale žiadna tragédia to nie je.

Proste, ten diaľkáč nereaguje hneď, ako je človek avyknutý z obyč. TV, ale s miernym oneskorením, povedzme 1/4 sekundy?
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 4. 2018 16:12

Sony má směrové ovladače...musíte mířit.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 9. 4. 2018 18:58

Taky jsem šilhal po KD-55XE9005 v datartu za 29900 a říkal jsem si že to nechám uležet do posledního dne. No a dnes přidali akci iBod a dalších 15% sleva, takže za 25400 jsem jí vzal. Tak snad nebude Kawex naštvaný..
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Kawex 9. 4. 2018 19:26

No to ******ej jsem, za 25k je to uplně pecka. Ale já stejně nemam žádné body v Datartu, dokonce jsem tam vůl i nechal včera 1199iBod za včerejší nákup xe9005
Naposledy upravil Kawex dne 9. 4. 2018 19:34, celkově upraveno 1
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 9. 4. 2018 19:32

iBOD sleva dej do google, založis on-line a pak ti v košíku strhnou 15%, minuly týden měli akci na tel huawei, vzal jsem dva a teď 4,5tis na TV.

-- 9. 4. 2018 20:32 --

iBOD sleva dej do google, založis on-line a pak ti v košíku strhnou 15%, minuly týden měli akci na tel huawei, vzal jsem dva a teď 4,5tis na TV.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Kawex 9. 4. 2018 19:36

Jo takhle, no to víš kdo by to čuchal že půjde ještě pod 29k já byl rád že vůbec vyhrabaly novej poslední kus ;-]
Naposledy upravil Kawex dne 9. 4. 2018 19:37, celkově upraveno 1
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 9. 4. 2018 19:37

Tak doufám ze mi přijde taky nová..předpokládám ze podle balení poznám. Jinak jim to asi vrátím..
simy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 4. 2018 20:19

Většinou lze poměrně snadno vytušit, že TV již byla někdy venku z krabice.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindral 13. 4. 2018 19:04

Ahoj, já měl taky celkem štěstí, že jsem to vychytal, koupil jsem skoro poslední kus KD-55XE9005 v republice v rámci datartu, originál zabalený, za aprílovku a i s ibod slevou (registrace 5 min před nákupem :) - a to jsem si měl jet do mallu pro poslední kus UE55MU7002 za ještě původní cenu 25 tis než ji zdražili. Tak jsem si tedy udělal výlet do Jihlavy. Vše vypadalo nerozbaleně, včera jsem ji zprovoznil. Obraz vypadá skvěle, ještě se ale do toho musím ponořit a poladit. Zatím je android ok, odezva je snesitelná, v pohodě. Jen jedna věc mě trochu zaujala, a to, že v rozích je to malinko tmavší, nic hroznýho, ale vidět to na světlém obraze trochu je. Je to ok, obvyklé, pls? Majitelé telky, máte to také tak? Dík moc i za fórum, dost času jsem tu strávil, moc mi to pomohlo.
jindral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kawex 13. 4. 2018 23:07

Já ji mám od neděle ale tohodle jsem si nevšiml, myslíš třeba při bílé obrazovce? Mě právě bílá i černá obrazovka přijde docela pěkně stejnoměrná, u samsungu MU9002 jsem viděl někalikanásobně větší clouding
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2018 04:54

jindral píše:. Jen jedna věc mě trochu zaujala, a to, že v rozích je to malinko tmavší, nic hroznýho, ale vidět to na světlém obraze trochu je. Je to ok, obvyklé, pls?

Je to obvykle. Pokial ta to neobtazuje pri beznom sledovani, resp. ak to nema v tomto smere nejake ine neduhy, tak to neries.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindral 14. 4. 2018 10:05

Je to vidět na bílé obrazovce, ale fakt jen úplně v rozích a co jsem koukal na test telky rtings.com (gray uniformity), tak je to přeně takto, takže je to asi ok a tohle neřeším, díky. Co ale nyní dost řeším, že jsem provedl ráno nabídnutou aktualizaci na verzi PKG6.2858.0082EUA (poté reset do továrního nastavení) a zhrozil se brutáně navýšeného šumu v obraze, na to se nedá koukat... TV mám na pozemním digitálu a před aktualizací byl obraz naprosto perfektní... Navíc se nyní nelze připojit k 5g wi-fi... Napíše připojeno, internet není k dispozici... Na 2.4g to funguje. Já blbec... Downgrade prakticky nejde co?

to Kawex: aktualizoval si? Případně s jakým výsledkem?
jindral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2018 16:36

Ryan Giggs píše:
jindral píše:. Jen jedna věc mě trochu zaujala, a to, že v rozích je to malinko tmavší, nic hroznýho, ale vidět to na světlém obraze trochu je. Je to ok, obvyklé, pls?

Je to obvykle. Pokial ta to neobtazuje pri beznom sledovani, resp. ak to nema v tomto smere nejake ine neduhy, tak to neries.

Je to běžné. Jak se píše v citovaném příspěvku. Mírně tmavší rohy má i nové LCD XF9005.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindral 16. 4. 2018 22:09

jindral píše:Co ale nyní dost řeším, že jsem provedl ráno nabídnutou aktualizaci na verzi PKG6.2858.0082EUA (poté reset do továrního nastavení) a zhrozil se brutáně navýšeného šumu v obraze, na to se nedá koukat... TV mám na pozemním digitálu a před aktualizací byl obraz naprosto perfektní... Navíc se nyní nelze připojit k 5g wi-fi... Napíše připojeno, internet není k dispozici... Na 2.4g to funguje.


Obrátil jsem se na Sony podporu - odpovědí bylo děkuji za zakoupení Sony výrobku a obraťte se na servis. Servis mi raději doporučuje vrátit ve 14 denní lhůtě - bezva servis, bezva podpora... Tak nechci že, za ty peníze ji jinde nekoupím...
Něco o downgrade jsem našel zde https://community.sony.cz/t5/android-tv ... -p/2451101
Mohl byste mi prosím někdo z majitelů telky napsat verzi firmware před aktuálním update 6.2858?
Děkuji moc!
jindral
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků