Onkyo ht 22hd - problémy se zvukem

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ALDA._ 9. 4. 2018 15:06

Zdravim,
poslední dobou mám problémy se zvukem u zvukového systému Onkyo HT 22HD.
Mám MMC Dune TV-303D. Když ho propojím s TV, žádný problém, vše v pořádku. Jenže MMC mám propojené s Onkyem a následně Onkyo s TV (asi 5 let let stará plazma Panasonic 50ST50). Když přehrávám filmy (seriály, cokoliv), tak po chvíli začne občas poskakovat obraz a začne vynechávat zvuk. Zkusil jsem zapojit Onkyo do jiného HDMI v TV, ale to pomohlo jen na chvíli (zajímavé, že na chvíli to zabralo, ale druhý den opět špatné). Zkoušel jsem vyměnit i HDMI kabely.
Jak jsem již psal, když Onkyo vynechám a propojím MMC s TV, tak je vše v pořádku. Chyba tedy musí být v Onkyu.
Vůbec se v tom nevyznám, tak se chci zeptat, jestli by třeba stačilo nechal vyčistit HDMI out u Onkya nebo to může být větší problém?
Míte s tím někdo zkušenosti?
To Onkyo bude staré cca 7 let.
Děkuji.
ALDA._
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VashCZ 9. 4. 2018 15:49

Nejsou ty zástrčky HDMI opotřebované?
Já jsem u svého recieveru už myslel, že bude na výměnu nebo opravu. Má asi tak 8 let. Zdířky jsem docela prošoupal změnou DVD za notebook apod.

Nakonec jsem ale pořádně vycucnul luxem, profoukl kompresorem, vyměnil kabely i vstupní zařízení(prohodil) a... nakonec to jde. Nejvíc fungovaly profouknutí kompresorem a prohození vstupních zařízení. Trošku s tím taky zakvedlej. Samozřejmě opatrně. Nebo můžeš zkusit pročistit zoxidované kontakty. Stát se může.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod ALDA._ 9. 4. 2018 16:11

Díky za reakci.
S celou sestavou se už pár let nehýbalo...ikdyž co s tím může vyvádět žena při uklízení vlastně nevim :-)
Fouknout jsem jednou zkusil, ale je jasný, že jsem do toho spíš naprskal ;-)
Tak jo, ještě si s tím zkusim trošku pohrát.
Díky.
ALDA._
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků