yamaha rx-v457 jak přepnout mód general?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vilish 7. 4. 2018 07:19

Čau lidi,
několik měsíců používám tento stroj a od začátku jsem jej měl nastavený na výstup do všech pěti reproduktorů. Central, dva přední a dva zadní. Byl tam přenášen zvuk z tv, který je logicky stereofonní (spojeno optikou). Tento režim mi vyhovuje proto, že reproduktory mám poměrně daleko od sebe a potřebuji slyšet tv v různých částech místnosti při minimální hlasitosti tv (samozřejmě je to věc názoru).
Jenomže nemám originál tv, ale univerzál a navíc úplně přesně nechápu všechny ty režimy pseudo zvukových módů. A nyní mám (bohužel nechtěně) na displeji mód general, kterého se nedokážu zbavit. Zvuk jde primárně z centru, a předních repro, ale v zadních reproduktorech není. Jak to mám přepnout opět do režimu výstupu do všech reproduktorů rovnoměrně?
Zkoušel jsem snad všechny tlačítka na ovladači - spíš na to hraju jak hluchej na piáno, ale bez výsledku.
Díky za radu lidé dobří.
Naposledy upravil vilish dne 7. 4. 2018 09:47, celkově upraveno 1
vilish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 4. 2018 08:46

Na receiveru bys mel mit tlačítka “program “ tak zkus premackavat na tvůj ideální režim.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vilish 7. 4. 2018 13:34

voalá, díky. Režim 6-ti kanál je sice ukryt až někde v hloubi těch programů, ale je tam. Stejně je mě tahle mašina moc složitá. Prostě se v těch různých nastaveních ztrácím. Ještě jednou díky.
vilish
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků