iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 3. 2018 04:57

Nechtěl bych Ti křivdit, ale mám trochu pochybnost, že jsi skutečně slyšel A15 pro. Domnívám se, že si je pleteš s verzí A15 (stříbrné mušle), A15 pro Haydn (černé mušle) jsou zvukově úplně někde jinde.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 3. 2018 06:43

Ohhh "mea culpa", Mrazík má samozřejmě pravdu. A to jsem schválně ještě pro jistotu koukal na internet, jestli je to podle fotek správný model. Jsou si hodně podobné kromě barvy, dokonce jsem narazil na fotku A15 (stříbrných) špatně označených jako verze A15 pro. Takže ještě jednou omluva za mystifikaci.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rickwoo 31. 3. 2018 07:52

Ahoj dik moc za rychlou odpoved ano ty cerne bych rad preferuji spise kovova provedeni nez plastove musle to je to co me nejvic vadi na ibasso protoze sluchatka furt nekde taham a ne jednou se me stalo ze me spadly na kole a nekdo me na ne slapl a plast sice nestudi ale nevydrzi taky pokud zacne blbnout konektor nebo kabel a je treba vyměnit tak se lepe rozdelavaji ty kovove
Ale zpatky k veci dle recenzi maji mit vyrovnanejsi prednes a mene basu ale je tezke rict co je mene basu protoze to sem tam pisou i o ibassu taky podle recenzi maji mit ibasso podobnej charakter zvuku jako Pioneer ch9t ty by me taky vyhovovali provedenim
Rickwoo
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 3. 2018 08:32

Když budeš chtít zábavnější zvuk mírně do V, tak jsou dobrou volbou IT01. POkud budeš chtít preciznější zvuk, více detailů a blíž k neutrálnímu přednesu, potom A15 Pro Haydn.
Hodně záleží i na zdroji. IT01 jsou méně vybíravé a hrají dobře takřka se vším. Na vytěžení potenciálu A15 Pro Haydn je už rozumnější mít přehrávač. Já dal A15 Pro Haydn přednost před IT01, poslouchám je s Aune M1s v symetrickém zapojení a je to špičková kombinace za ty peníze.
Obecně jsou IT01 vynikající volbou, ale kdo je už trošku náročnější a ocení vyrovnanost a detail, měl by sáhnout po Whizzerech.
Jinak málo basu nemaj ani jedny, jen se v charakteru přednesu basové složy liší. IT01 má víc objemu, A15 Pro je přesnější, rychlejší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 2. 4. 2018 06:37

Chalani, dakujem pekne za cenne informacie.
Da sa teda povedat, se v cene do 110Eur sa nic lepsie (nove z obchodu) z in-ear sluchadiel nez iBasso IT01 V NASICH SK A CZ OBCHODOCH neda kupit ? Tak som to po tych odach na IT01 pochopil :-)
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 4. 2018 12:10

Tak sú tu, veľmi pekná prezentácia, bolo to príjemné rozbaľovanie. Hlavne tie nadstavcééééééé, milióny a miliardy nadstavcov, doslova doživotná zásoba nadstavcov.
Som hlavne veľmi rád, že nemám problémy so zaľahnutím v ušiach ako som mal kedysi pri in-earoch (ale všetky boli klasického tvaru, nie tohoto "ergonomického").

Dnes napíšem len toto - ak by ste si mali tipnúť, čo by ste povedali, že sa zahorením zvukovo zmenilo? Najlepšie zahorením slúchadiel, nie mozgu (myslím to v dobrom, mozog sa potom extrémne rýchlo odhorí s inými slúchadlami, takže by to bolo nanič).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 4. 2018 12:59

dropadred: podla mna, zahorenie je skor adaptovanie usi/mozgu na novy zvuk, verim maximalne na nejake par hodinove rozhybanie membrany a pohyblivych casti. No aj ked rozum kaze napisat toto, musim povedat, ze u mna placebo zahorenia iBasso prebehlo pocutelne :) Dospeli basy, zlepsila sa detailnost a ciastocne umravnili vysky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 4. 2018 14:45

Tak uvidíme, čo prinesie nový deň, kto vie, možno aj mozog spraví svoje. Ale s frekvenciami do 1kHz nemám najmenší problém, takže v tomto ohľade si ma definitívne získali.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lipic 3. 4. 2018 16:26

Nevíte někdo, jak je to s kabelem u IT01 ohledně komfortu při nošení (vedení za uchem) spolu s dioptrickymi brýlemi? Osobně si myslím, že by to mohlo být v pohodě, jelikož na kabelu nejsou žádné výztuhy. Ale radši se zeptám jestli s tím má někdo zkušenosti.
lipic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 4. 2018 16:30

Jakožto dlouholetý nositel brýlý prohlašuji, že problém s kabelem za ucho bys mít neměl.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 11:08

Tak, neviem neviem, títo drobci majú vážny problém, ktorý sa sústreďuje okolo frekvencie 10kHz, je to vidieť aj tu
https://3.bp.blogspot.com/-jqgzgnACVsA/ ... others.jpg ,
pridáva to okrem iného hlavne ženským vokálom také zrno (ono sa to myslím aj opisuje v angličtine, že vokály sú "grainy"), toť prečo okrem iného aj dozvuk činelov mi skoro roztrieštil stredné ucho. Napríklad Hunger od speváčky Woods je príkladom tohoto problému, celý jej spev je sprevádzaný týmto syčaním (toto nie sú ani sykavky, to je proste ako keby niekto napustil ten vokál analógovým šumom). K tomu aj sykavky, ale tie našťastie nie sú až také hrozné, DT1990Pro "sykali" viac.

Mám pocit, že jemné zlepšenie je s penovými nadstavcami, ale nič, čo by to zachránilo.

Neviem, páni, ako hovorím, ostatné frekvencie mi plne vyhovujú, ale toto neviem, či prekúsnem.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 5. 4. 2018 11:35

Dropadred : a keby si sa trochu pohral s EQ? Pri 10kHz uberies o par dB...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 12:11

Naposledy som použil EQ pri AKG K712, keď som musel znížiť 4kHz a navýšiť 40Hz frekvencie ale tam to skončilo, ak už človek má ísť do EQ, tak doladiť niečo do dokonalosti, nie opravovať problémy.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 5. 4. 2018 14:51

Dropadred : mozno takto po uprave EQ by to bola "dokonalost za 100Eur"... No ale ty vies.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 4. 2018 15:16

Rozumiem ale nie, EQ u in-earoch použijem na svojich HappyPlugs Earbud Plus (ktoré aj tak idú len z telefónu a slúžia ako filler pri mobilite) a nie na 100€ in-earoch.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků