LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrej.n 4. 4. 2018 06:16

Musím tedy říct, že žádný rozdíl mezi 1090i a 1080p nepozoruji..
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 4. 2018 09:33

Cisto teoreticka otazka...
Keby som predsa kupil tento OLED A7 a chcel by som vyuzivat externe zvukove zariadenie , ktoreho zvuk by som chcel ovladat DO od TV.
Je to mozne?...Ak ano, ako? Nechcem receiver.
(TV ma HDMI ARC, Opticky zvuk vystup....a myslim Bluethoot(nevem ci pouzitelny na nieco))
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 4. 4. 2018 10:08

Ano, cokoliv, co ma HDMI vstup s CEC by to melo zvladat. Takze nektere soundbary nebo nektere aktivni reprosoustavy (napr. Teufel Ultima 40 Active). Nevim jak LG, ale TV Samsung umi ovladat i zvuk zarizeni pripojenych pres BT a u nekterych i optikou.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 4. 2018 10:30

S tym HDMI ARC (CEC) = to mi vobec neni jasne a nedava mi to zmysel.
Nechcem dalsiu externu krabicku (RECIEVER)...,ani nic podobne).
Chcem len vylepsit zvuk TV tj. pridat externe REPRODUKTORI a OVLADAT ich DO od TV.
(jeden ovladac )

Ten BT = to by mi dava zmysel.
Proste LG TV cez BT sparovat s externym ZDROJOM ZVUKU (REPRAKY)...a ovladat to DO od TV.
Ktovie ci by to fungovalo..ako "sparovanie a ovladanie":
npr: s tymito BT reproduktormi.
https://reprosustavy-a-reproduktory.heu ... -wireless/
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 4. 4. 2018 10:41

Vsak ano, nektere AKTIVNI reprosoustavy, tedy se zabudovanym zesilovacem, maji HDMI vstup, pres ktery pomoci protokolu CEC umi TV ovladat hlasitost. Prakticky vim jen o dvou, predpokladam, ze jich bude vic, ale urcite ne prilis. S BT pripojenim BT repro je u toho Samsungu hrozne otravne, ze se musi pripojovat rucne po kazdem zapnuti TV. A co se tyce pripojeni optikou, to se tyka jen vybranych znacek, ktere ma Samsung v seznamu.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 4. 4. 2018 11:16

ondrej.n píše:Musím tedy říct, že žádný rozdíl mezi 1090i a 1080p nepozoruji..

Já také ne, spíš bych řekl, že je to pořád lepší ze SAT 1080i, ale to bude asi také tím datovým tokem :D
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 4. 2018 12:58

Viktor69 píše:Vsak ano, nektere AKTIVNI reprosoustavy, tedy se zabudovanym zesilovacem, maji HDMI vstup, pres ktery pomoci protokolu CEC umi TV ovladat hlasitost. Prakticky vim jen o dvou, predpokladam, ze jich bude vic, ale urcite ne prilis.


Len na ujasnenie ohladom HDMI ARC alebo CEC:
1_TV HDMI 1 video vstup = pripojeny DVB-S2 STB.
2_TV USB = HDD pripojeny (chcem kukat film).
3_TV HDMI 2 ARC (CEC) (video vstup /audio vystup) = tam pripojim aktivne repro, ktore maju HDMI vstup.
Otazka:
1,Ked budem kukat satelit (signal do HDMI1 vstup), ostane aktivny (priepustny von) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?
2,Ked budem kukat film cez USB HDD, ostane aktivny(priepustny) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?

Sorka za "mozno" priblble otazky...nejaky obkec som nasiel, len nemam s tym skusenost, preto sa pytam
http://helpguide.sony.net/mig/Z003793O1 ... 37186.html

Viktor dik. To s tym BT a stale novym parovanim (po ON/OFF) mi uslo.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 4. 4. 2018 14:14

Len na ujasnenie ohladom HDMI ARC alebo CEC:
1_TV HDMI 1 video vstup = pripojeny DVB-S2 STB.
2_TV USB = HDD pripojeny (chcem kukat film).
3_TV HDMI 2 ARC (CEC) (video vstup /audio vystup) = tam pripojim aktivne repro, ktore maju HDMI vstup.
Otazka:
1,Ked budem kukat satelit (signal do HDMI1 vstup), ostane aktivny (priepustny von) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?
2,Ked budem kukat film cez USB HDD, ostane aktivny(priepustny) aj HDMI2 ARC (CEC) vystup do REPRO?

Muzu odpovedet jen ze zkusenosti s TV Panasonic a Samsung a AV receivery Denon a Sony - tam to tak funguje. Tedy do HDMI3 zapojen Chromecast, do HDMI2 (ARC) receiver a zvuk z nej do receiveru jde. Taktez jde do receiveru zvuk z videa z USB disku pripojeneho do USB portu TV.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 4. 4. 2018 14:22

Je to jednoduche, audio zarizeni zapojis HDMI ARC a pak to funguje v kooperaci s jakymkoliv jinym outputem. Kdyz chces zvuk pres napr. soundbar, zapnes ho a jedes (jinak jede zvuk pres TV).
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Seidl 11. 4. 2018 14:51

Dobrý den, zakoupil jsem tuto TV. Stále jsem ve fázi nastavování a rád bych se zeptal jaký je rozdíl v nastavení velikosti obrazu: pouze skenování x originální? Děkuji.
Seidl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 11. 4. 2018 19:35

Scanování se nabízí jen u externích zdrojů via HDMI a vpodstatě tv zobrazuje každý bod přesně tak, jak jej zařízení posílá do TV. Tzn. nic neroztahuje, nepřepočítává a je to ideální nastavení.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Seidl 12. 4. 2018 21:49

Díky za odpověď.
Seidl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 13. 4. 2018 07:21

Jen pro další potenciální kupce bych OLED TV bych jen zdůraznil
- jako zobrazovač videa bezkonkurenční
- k PC a statické grafice nedoporučuji, kupte si LCD
Každá technologie má své plus i minus, nic není dokonalé a vždy jde o kompromis a způsob využití
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 16. 4. 2018 16:16

Chlapci,přišel šok,moje milovaná plazma panas.50st60 asi odchází do věčných lovišť,2x za den z ničeho nic zhasl obraz,pomohl restart ze zásuvky,proto dopředu potřebuji vědět-je ta HD oled aspoň vyrovnaná obrazově s tou plazmou?,LCD nechci,UHD,4K,HDR nepotřebuji-UPC HD mi stačí,doplním polskou pozemkou,stahuji max.taky hd,nedám za tv 50hadrů,ale do 30 se vlezu,bohužel panasonic má cenu oled někde ve vesmíru,LG jsem proklel až do zapad.německa-a nakonec mi nic jiného nezbude,zatím se modlím-děkuji za pomoc!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eevil 16. 4. 2018 18:41

Budeš spokojenej...když ne, vrátíš do 14ti dnů.
eevil
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků