Zvlastni DLNA problem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TonerLive 3. 4. 2018 14:29

Zdravim vsechny kolegy.
Mam LG EG910V a k ni pripojene dva sitove disky.
Vse skvele slapalo az asi do minuleho tydne.
DLNA protokol najednou nezobrazuje nove slozky a soubory na disku , ktery je pripojen pres USB v routeru Asus.
Slozky a soubory jsou v pohode viditelne a pristupne pres pocitac, ale televize je "nevidi".
Je to divne, protoze se nezmenilo zadne nastaveni ani nic jineho a do te doby to fungovalo normalne.
Nevim jak to vyresit.
Pomuze mi nekdo prosim?
Diky
take it easy
TonerLive
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 3. 4. 2018 17:25

Urob reset routera do defaultu.Potom sprav upgrade firmware ak nemas najnovsi.Zase reset do defaultu a potom nova konfiguracia routera a uvidis a daj vediet.Ja som mal podobny problem ale nie s Asusom.Aky presny model mas ten Asus?
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TonerLive 3. 4. 2018 19:42

Je to RT AC750..je tam nejaka aktualiza tak jdu na to

-- 3. 4. 2018 21:15 --

Bohuzel problem trva dal..nechapu to..proste to ignoruje nove zapsana data na disk
take it easy
TonerLive
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 3. 4. 2018 20:41

Aky velky je ten sietovy disk co je pripojeny k tomu Asusu?Skusit este nanovo naformatovat ten disk.Predtym mu zrusit particie ale to je len taky system pokus-omyl.Skusit vypnut TV od elektriky na par minut by mohol byt dalsi pokus to poriesit.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2018 05:08

Některé routery s podobnou funkcí mají poměrně nízko nastavený limit pro počet souborů a složek. Pak se stane, že nové nejsou vidět, nebo něco zmizí, něco se objeví.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TonerLive 4. 4. 2018 07:31

Jeden disk je Seagate Central 3TB pres LAN -1 partition, zbyva 150GB, funguje.. druhy disk je Lacie 5TB pres USB - 3x partition - pro DLNA 3TB zbyva 450GB - blbne

Formatovat ten partititon a prijit o 2,5TB filmu se mi opravdu nechce..hlavne proto ze to neni vina disku..pres tablet,telefon nebo pocitac nove vznikle polozky vidim

Navic nejen vytvarim polozky ale take mazu jine-a ty normalne "mizi"..takze pocet se dynamicky meni

Stve me to protoze nechci prijit o skoro pul tera mista na filmy
V nejhorsim to macu rozdelim na dalsi disk..ale je to proste pitome, kdyz to do ted fungovalo bez zavahani - coz je cca 8-10mesicu

-- 4. 4. 2018 08:33 --

Vypinat tv od elektriky mi prijde zbytecne..kdyz na tabletu pustim dlna server vidim uplne to same co na tv

Jeste bych mohl zkusit jednu slozku smazat a pak vytvorit jinou misto ni..uvidime jestli je to opravdu nejakym blbym maximalnim poctem slozek/souboru..ale moc tomu nedavam..jak jsem psal vyse, umazavam nektere stare soubory ale nove pridane jakoby za ne se neobjevily
take it easy
TonerLive
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 4. 4. 2018 08:26

To ze PC ci tablet nemaju problem neznamena ze nebude mat problem TV.
A ked pripojis ten USB disk priamo k TV je vsetko v poriadku?
Osobne si myslim ze je to velkostou disku.Ale mozno by nebolo zle napisat aj na LG support.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TonerLive 4. 4. 2018 10:59

Jasne..navic pristupuji na disky jinym protokolem..mluvim o dlna..
Navic na zminovanem druhem disku data ubyvaji-300GB za poslednich nekolik mesicu,takze je tam naopak min souboru
Ted kdyz jsem zjistil, ze jsem udelal misto tak jsem nej chtel neco nahrat a ejhle
Vzpominam si , ze predchozi LG LD750 delala obcas neco podobneho na prvnim disku s mp4 souborem, stacilo parkrat "zablikat" s telkou a diskem..nebo prejmenovat avi,mkv a objevil se
take it easy
TonerLive
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TonerLive 6. 4. 2018 16:36

Tak dnes jsem v nastaveni routeru objevil,ze medialni server ma aktualizace.
Jake bylo me prekvapeni kdyz po aktualizaci DLNA nevidi slozku s filmy
Zajimave je,ze vidi videa ve slozce s fotkami z dovolene..
To uz snad neni mozne..co to je proboha?21 stoleti???
take it easy
TonerLive
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 6. 4. 2018 17:20

Skus vymenit na skusku router za nejaky iny.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 4. 2018 18:48

Co vím, tak před nějakou dobou popisoval podobný problém vlastník routeru od TP-Linku. Zřejmě tyto zařízení nejsou ideální pro nějaké vážnější využití DLNA.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 6. 4. 2018 19:01

Mam doma 4 routery.D-link,TP-Link a 2x Asus.Zatial ziaden problem s DLNA.Tak by som sa divil keby po vymene routera by mu to islo bez problemov.Ale treba to vyskusat.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 4. 2018 20:05

Netvrdím, že to nebude vždycky fungovat. Jen, že evidentně existují klidnější/spolehlivější řešení.

Samozřejmě souhlasím s radou -> odzkoušet.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TonerLive 7. 4. 2018 10:34

Bohuzel nemam dalsi router s usb vstupem.
Me proste nejde do hlavy,ze to mesice fungovalo..nic se systemove nemenilo a najednou bum
Chapal bych kdyby na tom disku bylo cim dal vic souboru ze se dosahne nejakeho "nasyceni"
Ale kdyz pocet souboru ubyva?
Vzhledem k tomu,ze me to zacina bavit min a min tak disk pujde primo do USB televize..
Bohuzel tak nebude pristupny bezdratove..kdyz bude potreba tak ho pichnu do routeru
Kazdopadne me nebavi furt laborovat proc neco najednou nefunguje kdyz se nic nezmenilo
Ale i tak dekuji za pomoc a za nazory
take it easy
TonerLive
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 4. 2018 11:09

Teď si nejsem jist, zda jsi zkoušel.

V každém případě lze router resetovat do továrního nastavení, následně znovu vše nastavit, připojit HDD, nechat zmapovat a uvidíš, co se stane.

Jestli jsi již zkoušel - omlouvám se.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků