iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 3. 2018 23:12

Skúsil som to hneď na začiatku... vzdal som to a zvykol som si za ucho. Je to o zvyku.
Napr. moje TinAudio T2 sa dajú nosiť aj za uchom aj normálne, preto ma to napadlo aj pri iBasso IT01 skúsiť. Ibasso su však tvarované, na rozdiel od kruhových T2.
Naposledy upravil _daRK dne 27. 3. 2018 07:24, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2018 02:32

dropadred píše:Mimochodom, je IT01 možné nosiť aj normálne, nie poza ucho? Prípadne, majitelia, mohol by som Vás poprosiť o vyskúšanie, či je to v pohode? :)


Teoreticky se tak urcite nosit daji, spousta lidi si je takhle treba zkousi na vystavach. Ale na delsi noseni a pri pohybu to neni. Kabel trci dopredu a aspon v mem pripade vaha kabelu taha sluchatka z jejich standardni polohy, jednoduse se preklapi smerem dopredu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 3. 2018 14:36

To je úplne v poriadku, hľadám niečo do práce (kancl) do 100€, takže v tomto to je úplne v pohode.

Mimochodom, ak smiem, ste spokojní? Odporučili by ste ich niekomu, kto:
- hľadá basy s dôrazom na bas 120Hz a nižšie, nepotrebuje a možno ani veľmi nechce boost na cca 200-300Hz,
- hľadá neutrálne stredy, žiadne veľké skoky na frekvenciách ako 2-4k a nedajbože veľké skoky pri 7-8kHz (sykavky),
- hľadá neinvazívne výšky, ktoré tam sú ale majú ten taký prirodzený roll-off?
Od odporúčania od Ryana som zatiaľ pozeral na tieto a Oriveti Basic, tak ma zaujímalo, či je niečo také známe v rých cenách 80-100€, čo by stálo za zmienku - skúsenosti s in-earmi mám len z minulosti s lacnými kúskami, čo som nakoniec vzdal, lebo mi neboli pohodlné (mal som problémy so zaľahnutím v uchu).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 27. 3. 2018 19:19

Prislo mi upozornení z Audiga,ze uz jsou skladem.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 3. 2018 20:21

Tiež mi to cinklo, hneď po tom som pozrel na web - 4ks...3 už fuč (jeden ide ku mne). Len ma mrzí tá cena, tipujem, že do mesiaca sa nájdu aj na iných weboch o 5-10€ lacnejšie ako na predraženom Audigu.

Skúšal okrem iného niekto aj rôzne pribalené nadstavce? Boli tam nejaké opomenutia hodné rozdiely?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 28. 3. 2018 07:49

Hergot kucí vy mi dáváte. Začínám o nich vážně uvažovat,když už jsou k dostání i u nás.Mohl by je někdo v rychlosti porovnat s levnými Kz zs5,které momentálně vlastním? Chtěl bych se zase posunout o kus dál,tohle dle recenzí vypadá moc dobře,neměl bych snad šlápnout vedle. Zkusil jsem i pár budget kousků z Číny (Tenmak crazy cello, Rock zirkon, Yersen), bohužel žádné z nich zvukově nedosahují kvalit Kz.
Přinejhorším je můžu do 14 dní vrátit,kdyby mi nějak nesedly...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2018 08:37

Zdenda, ja som tie ZS5 mal, 1.verziu, podla mna porovnat sa to snad ani neda, okrem ceny su iBasso neporovnatelne lepsie ako ZS5 (zvuk, izolacia, pohodlie, kabel, ...) . Mozno ti odpise vencaxxx, on ma ZS5 polozene na rebricku vyssie ako ja a nedavno kupoval tiez iBasso. Ja ZS5 povazujem za prehypovane lepsie cinske sluchatka, on snad bude objektivnejsi ako ja.
Co sa tyka Tennmakov, uz som ti to myslim pisal inde, dolezite je spravne usadenie v uchu a spravny nadstavec, inak to hrat dobre nebude. Plati to vseobecne u vsetkych inear sluchatiek - u niektorych viac, u niektorych menej.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 3. 2018 09:51

A už sú fuč komplet. Ibasso sa asi poteší.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 3. 2018 10:19

Mám možnost srovnání ZS5/ZS6 a IT01 jsou skutečně sluchátka ze zcela jiné zvukové kategorie. KZ jsou podle mého názoru skvělá sluchátka za svou cenu, pokud se je podaří správně usadit do uší, tak za utracenou směšnou částku dostane člověk zatraceně velkou porci hudby. Nicméně IT01 jsou sluchátka, která je možné bez potíží srovnat s 2x-3x dražší konkurencí a v závislosti na individuálních zvukových preferencích mohou být pro konkrétního uživatele i lepší volbou než jiný model v ceně 5-8 tis Kč. Např. v přímém srovnání Trinity Icarus III a IT01 já osobně jasně preferuji IT01 a to ve všech směrech. Takže srovnání s KZ by bylo neférové, jsou to skutečně sluchátka dvou zcela odlišných kategorií, včetně ceny, která je však u IT01 i tak nastavena skvěle a i za cenu v Audigu je to výborná volba.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 28. 3. 2018 11:32

_daRK: Vím,bral jsem ty Kz od tebe,už tehdy jsi z nich nebyl zrovna nadšen,narozdíl ode mě.
Ty Tenmaky ještě stále nechávám rozehrát,nicméně jsem vyzkoušel už všechny nástavce v balení a hraje to bohužel stále stejně(blbě). Ještě zkusím přehodit nástavce z těch Kz,ty mi sedly do ucha asi nejlíp,tak uvidíme,když tak půjdou do světa.
No je vidět že o iBassa je veliký zájem,na Audigu se stihly ohřát jen pár hodin,už jsem to prošvihl,škoda.
Příští týden mám cestu do Prahy,tak uvidím jestli je znovu naskladní,přeci jen bych si je rád před koupí poslechl...
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2018 11:49

Jaj, uz spominam. Raz prides aj ty na to, ze tym cinskym zazrakom nieco chyba, najma ak ochutnas lepsie :)
Skus na Tennmaky tie ich nove dvojkridelkove, napis Tonymu, on ti ich rad posle, vysli ma na 1euro, istu dobu som tie dvojkridlove daval na vsetky zvysne sluchatka (aj na ZS5 boli lepsie ako vsetky odstatne). Alebo potom Comply, tie su najlepsie s nimi.
iBasso ber priamo z japonska, vyjdu lepsie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 3. 2018 13:01

Z JP vyjdu po zdanení len o cca 5€ lacnejšie ako z Audiga - nehovoriac, že pri prípadnej reklamácii bude to príjemnejšie riešiť s Čechmi ako mimo EU s výrobcom.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 3. 2018 13:09

Chlapci iBasso je z Číny. Těch prověřených zdrojů je víc. Krom přímo iBassa je to tradiční Penon, nebo advancedMP3... z UK.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 3. 2018 14:41

jj, Čína, nie Japonsko :) sorry.
dropadred : ak sa objedná priamo u nich, dan platiť asi nebudes, vozi to myslím DHL a Číňania tam píšu na obal 22 dolárov. Tak to poslali (nielen) mne, ale istotu nemáš.
Prípadne tak ako píše mrazíkovo - Penon a UK.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 29. 3. 2018 14:59

Tak už je mám taky, zatím používám s R2R11 na low gain a ta dynamika je neskutečná.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků