TCL U55X9006

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod allek 10. 2. 2018 21:21

A čo som mal kúpiť ???. Práve že som chcel TOP.Podľa zahraničných recenzií to aj tak vyzeralo..

Pre mňa to ani nemusí byť QLED ani OLED chlavne , aby nemal tie nedostatky a ktorých píšem,, a aby to malo 100 HZ..

-- 10. 2. 2018 21:28 --

Leony5 píše:Také mám TCL ale starší model 4K,stejný pocit z obrazu,po zapnutí funkce HERNÍ REŽIM se to hodně zlepšilo.


Škúšal som to aj s tým režimom..Pre mňa to bolo neuspokojivé..
allek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 2. 2018 07:23

Podla merani ma ten TV obraz uplne v poriadku. Vratane farieb. Takze problem bol bud v nastaveni, alebo mas inu predstavu co su prirodzene farby ako v skutocnosti su. To je ale jedno, stale sa to da nastavit podla vkusu.
Problem urcite nie je v TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allek 11. 2. 2018 11:02

Ak by si obraz na tej TV videl v skutočnosti mal by si na to určite iný názor.. Na TV som skúšal všetky nastavenia farieb , pozerali sme sa nato viacerí, boli rovnakého názoru.
Netvrdím, že farebné podanie je špatné,proste mne nevyhovuje, že tam prevládajú pastelové farby (je tam v pozadí, veľa ružovej a oranžovej farby hoci ako to nastavujem.Že by to bola vlastnosť novej LED technológie ??

Ďalej čo my absolútne nevyhovuje, je ten efekt Argentínskej telenovely pri pozeraní filmov a to je jedno z akého zdroja..

Momentálne mám doma 8 ročný LCD "43" SAMSUNG 100Hz a s tým som do teraz nemal žiaden problém..
allek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 2. 2018 13:44

Ja som ten TV videl. A nie, nemam iny nazor. Mimochodom, na prvej strane tejto temy su odkazy na recenzie, vo vsetkych su aj vysledky zo sondy. A tie jasne ukazuju, ze tie farby su uplne v poriadku, uz aj v prednastavenom filmovom mode. Po kalibracii samozrejme este lepsie. Takze tvrdenie o neprirodzenosti je uplna hlupost.

Telenovela je vec nastavenia, staci vypnut interpolaciu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allek 11. 2. 2018 21:23

Samostatné Zap/vyp Interpolácie ako takej ten TV nepozná.. Sú tam nejaké filtre a zopár položiek v menu čo som skúšal a nič na tom nezmenilo..

Dnes som ho vrátil predajcovi. Vyskúšal som 2 TV SAMSUNG QE55Q6F a SAMSUNG QE55Q7F,interpolácia ako ju nazývaš je tiež to isté. Oproti môjmu 9 ročnému SAMSUNG LCD 100Hz ešte majú čo doháňať.
Proste neviem čím to je a ani sa nehádam , ale mne sa zdá, že tej novej technológií obrazoviek QLED ešte ten rok chýba k dokonalosti. Samozrejme nemusíte so mnou súhlasiť, ale určite si za tým stojím..

Možno ak by som mal príležitosť vyskúšať nejaký new model LCD 100 HZ tak pre mňa by to asi bolo to pravé orechové..
Uvidíme .. ,ďakujem za názory a pripomienky k môjmu príspevku..
allek
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 11. 2. 2018 21:36

Jako ze q7 se nechyta na tvuj 9 let stary samsung?:) ale no tak
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod allek 11. 2. 2018 21:45

Áno, čo sa týka interpolácie obrazu a pri autetičnosti prehrávania Full HD obrazu 1920x1080.. Podotýkam mám LCD..
allek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 2. 2018 04:29

allek píše:Samostatné Zap/vyp Interpolácie ako takej ten TV nepozná.. Sú tam nejaké filtre a zopár položiek v menu čo som skúšal a nič na tom nezmenilo..

Ale pozna. A rozdiel je samozrejme velky. Asi netusis o com je rec.
Detto u tych Samsungov. Proste to nevies patricne nastavit. Tvrdenie ze 9-rocny TV je lepsi je usmevne, mozno by sa to dalo brat ako-tak do uvahy keby to bol uplne top model. Inak je to nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukander 22. 3. 2018 13:56

Cau lidi vol. 2. Nakonec sem misto TCL, ktery mi pri porovnani v obchode prisel obrazem slabsi, plus ta jeho prohnuta obrazovka, koupil Sony Bravia KD-65XE8596 s tim, ze ho muzu do 2 mesicu vratit. Moji favorite sou jini, jen chci pockat zda jeste neklesne cena.
Jsou to:
1. Philips 65PUS8602 2.Samsung QE65Q7F 3.Sony Bravia KD-65XE9005 4. Sony Bravia KD-65XE9305.
Kterou byste mi doporucili? Mam rad ambilight, ale neni to zasadni. Na Sony KD-65XE8596 mi zatim vadi to, ze se v ni leskne svetlo z okna/lampy. Ale predpokladam, ze to nebude lepsi ani u jednoho z vyse uvedenych modelu? Android taky pada - pravdepodobne kvuli Hbbtv, takze s tim taky moc neudelam.
Poustim si na tom HDfilmy z pocitace pres HDMI a budu mit Skylink nebo neco obdobneho. pres satelit. Diky
Lukander
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 22. 3. 2018 14:04

Mám XE9005 asi 4 mesiace a s Androidom nemám problém. Stalo sa mi dvakrát, že po zapnutí TV sa objavila hláška, že "Aplikácia Programový sprievodca prestala pracovať" alebo tak nejak. Potvrdil som OK a v pohode. Je to Android, no... ale inak s tým nemám problém. Možno aj preto, že tie smart funkcie moc nepoužívam, nič som tam neinštaloval, na filmy mám externý prehrávač, max. občas pustím niečo z archívu TV stanic, alebo z mobilu presmerujem Youtube.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukander 22. 3. 2018 21:25

Marek71: Nemel sem moc casu vyzkouset, cim ten restart je zpusoben. Ale kdyz sem vypnoul Hbbtv pres terestrial, tak to nedelalo. Zadna hlaska se neobjevovala, proste bez upozorneni vypla a znovu zapla.
Kazdopadne to je ted uz jedno. Sony sem prave vratil do alzy a objednal Philips 65PUS8602. Dnes ho tam slevnili z 64tis. na 55tis. Chtel sem cekat na neco kolem 45tis. Ale to bych se taky nemusel dockat..a 55 tis. je uz myslim slusna cena za 65tv QLED tv.
Zatim sem na netu nenasel zadnou radnou recenzi 8602..jen par komentaru uzivatelu. Nekteri si ztezuji na zname veci: vypinani zvuku pri EPG(Sony to nedelala), prehistoricky ovladac, pomalost androidu, ale jinak prevaznu spokojenost s obrazem, Ambi i zkukem. Tak sem zvedavy. Trochu sem si myslel na 9305, Sony ma IMHO TV trochu vic dotazenejsi oproti cinanum. Muzu si to tvrzeni dovolit, protoz cca pred pul rokem sem neuvazene koupil Philips 55POS901F za 60tis. A to byl krok vedle: TV se neustale chtela vypinat, protoze hrozilo "vypaleni obrazu", zvuk drncel a OLED obraz sem nedokazal radne docenit. Vratil sem ji po dvou dnech. Sony oproti tomu(mimo problemu s restartem) slapala jako hodinky. Jen ten obraz nebyl spickovy a chybel ambilight.
Lukander
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Philips CZ 29. 3. 2018 16:13

I když je celkově více chvály na technologii OLED, jde vidět, že i Quantum Dot si určitě najde svoje příznivce. Každá OLED má nějaký čistící program, který předchází vypálení obrazu, ale s dostatečným odstupem, aby se nevypínala pořád.

Máš už 8602 doma? Jak ji hodnotíš?
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 4. 4. 2018 19:19

Vzhledem k tomu, ze je problem sehnat informace k TLC televizim, pridavam 2 odkazy do tohoto fora (omlouvam se). Sam uvazuji o koupi, tak hledam kde muzu :) Jedna se o polske weby, ale informace aspon nejake.

Za me konecne popsano prehledne jake oznaceni ma nova televize (2018) a jake starsi
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... y-tcl.html

Forum k novinkam pro TLC 2018 (je tam par odkazu na youtube ... doporucuji mrknout na novou serii 7, ta vypada za me suprove)
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/136997 ... 018-a.html
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod bybyn 25. 11. 2018 11:41

Pánové,
poraďte mi prosím. Koupil jsem si televizor TCL U65X9006 a nemohu se přihlásit na youtube. Naskočí mi hláška "přihlaste se" ale dál se nic nestane. Na telefonu a PC jsem přihlášen. Děkuji
bybyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Copyman 7. 12. 2019 04:44

Ahoj, prosim o radu mam tv U65x9006 a zapnuti trva 1min a 30s. TV ma funkci rychleho startu (power instant) ale i po aktivaci zapntuti trva stejne dlouho. Nahral jsem i novy firmware, ale beze zmeny. Dekuji
Copyman
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků