LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod majkom 16. 3. 2018 15:27

Diky. A netusis zhruba aky lag po update dosahuje? V reviews som nasiel len cca 50ms... a ABL sa da aspon regulovat nebo je napevno nastavene a neda sa s tym hrat?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 16. 3. 2018 16:41

Tak vám nevím jestli jít do LG, nebo vzít za ty samé peníze Samsung UE55MU7002.. zřejmě dopadnu tak, že budu koukat pořád na starou :D
simy
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 16. 3. 2018 16:55

To si v poho, ja prodal dve tv, nemam nic a resim jestli tahle oled za 25, xe9005 za 33 nebo xf za 36;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 3. 2018 17:10

majkom píše:Diky. A netusis zhruba aky lag po update dosahuje? V reviews som nasiel len cca 50ms... a ABL sa da aspon regulovat nebo je napevno nastavene a neda sa s tym hrat?

Ak si dobre spominam, tak lag by mal byť okolo 30 ms.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 16. 3. 2018 18:08

Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moff 17. 3. 2018 00:18

Já jsem nadmíru spokojený a určitě jí vracet nebudu. Marketingové 4K a HDR mě nechává uplně chladným. Ono záleží mnohem více na tom, co do TV pouštíte a z čeho. Sice nejsem žádný TV expert, ale mam dobrý zrak a na kvalitu obrazu jsem docela citlivý :-). Od TV sedím 2.5metru.

Moje vybavení: Nvidia Shield TV (ycbcr422 12bit) - HT-R695 receiver (ycbcr422 24bit) - TV zobrazuje barvy korektně jelikož má podporu pro 24bit i když je nativně 10bit. Shield TV bohužel v 1080p neumí 10bit vůbec, jen ve 4K má SW podporu a 4K mi nedovolí docela logicky zvolit. Nastavení obrazu TV mam podle dtestu, jen jsem ještě ubral jas, v temné místnosti s HUE lampičkama (za TV a i za mnou) co jsou synchronizované s obrazem mi to i tak docela vypalovalo oči :-D.

Moje využití je Youtube, seriály, filmy a občas si něco zahraju na PS4 slim.

WEB OS je docela utrpení, ale tím, že jedu jen přes Shielda, tak se to dá přežít v pohodě. Dálkový ovladač je použitelý. Interní Youtube aplikace běží v 720p (rozhraní), videa se spouští jen v 1080p. Bílá barva je v běžných scénách naprosto v pohodě a to místní strašení nechápu. Ano, když je celá obrazovka bílá a upostřed reklamní baner Alzy nebo Youtube, tak je bílá našedlá. Jen nevím k čemu by byla vypalující mi oči bílá barva.

Když si pustím něco ve 4K (samozřejmě když najdu bez HDR, jinak jsou zkr*plené barvy), nebo hodně kvalitní 1080p (což opravdu není 4-8 GB filmový rip :-)), tak je obraz famózní ... barvy, detaily ... ta ČERNÁ?!?!?!?!?! Proč pouštím 4K?? Protože bitrate videa je stejně důležitý jako rozlišení a když TV nevyužije rozlišení, tak využije vyšší bitrate. U Youtube (na Shieldu Youtube apka umí i 4K) je bitrate v 1080p docela tragický a když pustím to samé ve 4K je bitrate několikanásobný a já to při sledování bezpečně poznám (https://www.tutorialguidacomefare.com/t ... es-youtube).

Co se týká hraní, tak v herním režimu je deaktivováno True motion, ale žádné artefakty jsem nezaznamenal, lagy taky ne. COD WWII nebo GTA 5 se mi tak hraje úplně v pohodě a jsem v tom stejně špatný jako na staré TV :-).

Pro majitele OLED doporučuju seriál American Gods, který je ve 4K bez HDR a jeden díl má kolem 10 - 20 GB (H264), bitrate vyleze i na 100Mb :-). Jestli to zvládne přehrát přímo TV netuším, když tam ale nejde plynule ani menu, tak asi ne :-))))).
Moff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 17. 3. 2018 13:51

Toto jsem si v obchodě pustil, než jsem telku objednal. O šednutí celoplošné bílé jsem tudíž věděl. Ruku na srdce, kdy k takové situaci ve filmech/vysílání dochází ?
https://www.youtube.com/watch?v=tPdLZ9g0l28
Tady si můžete udělat také představu, jak se ABL na TV chová.
https://www.youtube.com/watch?v=mFxOzwwRBuo
Proti "dýchání" local dimmingu u LCD LED TV to je na OLED zlatý.

K předchozímu příspěvku dodám, že používám 4k SAT receiver. Občas jen zkusím pustit 4k vysílání UHD1 by ASTRA, Fashion 4k, Pearl TV apod. Sat přijímač to downscaluje na FHD a výsledkem je pěkné pokoukáníčko co do kvality, takže i na 4k jsem připraven. No ale až nic jiného na satelitu nebude, než 4k, tak to už bude na trhu 8k holografická TV. 8-P
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 17. 3. 2018 20:39

Tady je něco o tom, jak vypadá WebOS 2 pro představu jak to funguje. Je fakt, že po zapnutí TV se to trochu probírá, ale pak bych řek že to jde. To jen pro představu pro zájemce.
https://www.youtube.com/watch?v=f1D-6TaDIvA
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slobodny_odklon 17. 3. 2018 21:25

Zdravím,
ako je na tom táto telka v porovnaní so Samsung UE55MU8002? Ktorá sa viac oplatí v prípade podobnej ceny?
Vďaka.
slobodny_odklon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 18. 3. 2018 07:22

Píšou: Stačí jediný pohled a zjistíte, že nic lepšího jste nikdy neviděli.
A nebo: Tento televizor s technologií HDR1000/Extreme vykreslí obraz v takové kvalitě, že už na jinou obrazovku ani nepohlédnete.
Tak asi dobrý ne ?
A teď vážně, jdou porovnat jabka s hruškama, co je lepší ?
Odlišné technologie, funkce, zobrazovač, ovládání, každému vyhoví víc něco jiného.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 19. 3. 2018 19:57

Asi jsem objevil snímek, kde se tato OLED opravdu předvede co umí.
Hlavně to je tím, že je to animák. pracuje s nereálným podáním kontrastů a pracuje s barvami, jak to jen jde na max.
Madagaskar3 (1080p, 10GB)
Chrochtám blahem, bye bye LCD.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 19. 3. 2018 20:38

Tak hadej co je oled a co lcd?
Průměrná kvalita HDR (více - lepší, max - 10 000 cd / m2) 615cd / m2
Průměrná kvalita HDR (více - lepší, max - 10 000 cd / m2) 1 090 cd / m 2
Průměrná kvalita HDR (více - lepší, max - 10 000 cd / m2) 665cd / m2
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 19. 3. 2018 21:49

b je správně ...
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 19. 3. 2018 21:56

b- je lcd sony 55 xe 9305.Tak bych s tim bay bay lcd jeste chvili pockal.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2018 07:34

Sami osebe su to o nicom nevypovedajuce udaje. Oled ma totizto lepsiu ciernu, prechody, gradaciu farieb, lepsiu pracu s podsvietenim. Tak v reale moze byt ten z HDR zazitok u oled lepsi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků