TV +50", Vzdálenost 3m, do 20k (TV, filmy, seriály, hry z PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sottishwolf 14. 3. 2018 15:40

Ahoj, včera mi vypověděla službu letitá plasma panasonic TX-P37X20E. Takže dneska celý den pročítám a hledám co a jak. Vybrané modely nejsou snad nikde v showroomech, tak bych poprosil o pomoc touto cestou. Děkuji za případné rady.
Příjem signálu máme přes O2, takže dvb-t2 nepořebujeme.
Tv mám trvale připojenou k PC, ale předpokládám, že hloupé už dnes ani neseženu.
Sledovací vzdálenost je 3m, ale může být až 8 při vaření proto co největší.
Zatím hraju přes pc do budoucna uvažuju nad konzolí.
Občasné připojování jíných zdrojů, proto bych uvítal min. 3x hdmi, ale není podmínkou.


Prozatím mám vybrané:
Samsung UE55M5572
Hisense H55N5700
sottishwolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 3. 2018 16:23

Ten Samsung co máš předvybraný je dobrá volba.
Kdybys chtěl ještě větší TV, tak v 58" Panasonic TX-58EX703E nebo v 65" Philips 65PUS6162.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 15. 3. 2018 19:12

Resim podobny problem s vyberem. Pokud chces jit do budoucna do konzole stejne jako ja, tak ja osobne vybiram 4K s HDR. Coz by s XBOXem melo mit smysl.

Zatim jsem na zacatku, tak snad nekdo rozumne poradi do 20ti tisic.

Vice za televizi me dat ani nehne.

Jak procitam clanky, tak jsem pochopil ze maji prijit nove rady v dubnu od vyrobcu. Tak jsem zvedav co se bude dit s cenama :)
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 3. 2018 19:48

Za 20 tis. na HDR zabudni. A ak mas podobnu vzdialenost ako autor temy, tak aj na zmysel 4K.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 15. 3. 2018 19:55

Ok, Ryan mě předběhl.
S cenama už se nemá moc co dít (kór v kategorii do 20k), většina už spadla dávno. Co se bude dít je to, že starší modely se přestanou prodávat a nové budou drahé.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sottishwolf 15. 3. 2018 20:28

Co jsem tak čtením pochopil, a dává mí to smysl, 4k televize v budou mít horší obraz. Televizi zatím beru primárně na sledování filmů/seriálů, hraju sice dost s ovladačem, ale paradoxně na židli před monitorem :-D.
U xboxu nevidím výhodu proti PC a PS to zatím stejně pořádně nenakrmí.
Rozmýšlel, jsem i nad zmiňovanou philips, ale nakonec objednal Samsung UE55M5572. Mám to kousek od baráku, tak bych to přinejhorším vrátil. Televize šla do kytek z minuty na minutu a víc než kolem těch 20 by se mi taky dávat nechtělo.
sottishwolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kremilek10 15. 3. 2018 20:39

Nevim proc by 4K s XBOXem nemela mit smysl ? Prosim o podrobnejsi vysvetleni
HDR TV do 20 tisic sehnat jde, otazkou je na kolik to HDR bude :) Venuji se tomu chvili a pochopil jsem, ze je v tom nehorazny chaos (celkove v oznacovani v technickych popisech)

Kdyz odbocim: po letech hledam telku a netusil jsem jaky je v tom bordel. Na forech stiznosti jedna za druhou. 4k neni 4k ale 3k, 600 Hz je 50 Hz atd. atd. Kdyz uz si nejakou 55 vyberu, tak mi spadne celist s cenou :) hotovy blazinec :)

Zatim predbezne to vidim na Samsung UE55MU6172.
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 3. 2018 20:47

Na jeho vzdálenost a úhlopříčku není poznat rozdíl mezi Full HD a 4K.
Ryan myslel to, že HDR nebude stát za nic.
Hisense H55N6800 nebo TCL U55C7006 jsou lepší volbou.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 3. 2018 21:36

kremilek10 píše:Nevim proc by 4K s XBOXem nemela mit smysl ? Prosim o podrobnejsi vysvetleni

Pretoze ked na to bude cumiet z tych 3 metrov, tam potrebuje minimalne 65". A to do 20 tis. velmi nehrozi. O HDR sa nema zmysel vobec bavit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 16. 3. 2018 06:26

A to jsem si myslel, ze vytahnu 20 klacku a budu vybirat minimalne z tech lepsich. Asi budu muset prodat auto a koupit supr televizi :) Opravdu nechapu, ze za ty roky je situace na trhu takova.

55 se mi jevi jako zlata stredni cesta. Znacka jako Hisense a TCL mi vubec nic nerika. U TCL U55C7006 pokud ma 100 Hz tak me zajima (a opet nekde pisou 100 Hz ze ma, nekde ne :) ). Mate nekdo zkusenosti jaka je u techto znacek celkova podpora (aktualizace, servis apod.).
Priklad ze zivota: do kuchyne jsem kupoval velmi malou TV Hyundai (cili to nejlevnejsi co jsem videl) a prestalo fungovat "SMART". Kdyz jsem zjistil jakou maji podporu a co jsem musel udelat, abych to rozchodil ... uz nikdy vice.
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 3. 2018 08:53

Podpora u Hisense a TCL je na urovni ktorehokolvek ineho "znackoveho" vyrobcu.
Hyundai TV nevyraba, len nakupuje a lepi svoje logo. Preto sa o tie vyrobky stara menej.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 16. 3. 2018 10:29

Jediná 55" 100Hz televize do 20k je Philips 55PUS6561. A tam můžeš na HDR zapomenout úplně, barevný gamut je úzký, lokální stmívání nemá, jas je slabý, z HDR zbyde akorát nápis na obrazovce.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 16. 3. 2018 11:28

kremilek10:
Tiež som si prešiel výberom TV. Nemal som šajnu čo je na trhu, na čo sa zamerať, aké vlastnosti, atd... Ale ako bolo spomenuté a ako som aj zistil, dobrá TV so 100Hz panelom a slušným HDR bude v cene okolo 30 tisíc minimálne, skor tak 35, bohužiaľ. Pokiaľ chceš lacnejšiu, je potreba ubrať z požadovaných vlastností, nedá sa nič robiť.

Skončil som napokon u Sony KD-55XE9005 za 35t.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 16. 3. 2018 18:16

Diky chlapi za rady. Nastesti jsem ve stavu kdy nepotrebuji nutne koupit. Pockam do toho dubna co se bude dit s novyma telkama. Kazdopadne vice jak 20 do toho v zadnem pripade nevrazim. Chci jeste bedny, receiver atd. a na to bych fakt nemel.

Muzete mi prosim vysvetlit, abych byl v obraze. Jak je to s tou vzdalenosti 4K, ze musi byt min 65 ? laicky bych rekl, ze cim vetsi rozliseni a mensi obrazovka tak ostrejsi :) Televize u me bude v obyvaku 4x4 metry. Pokud mi reknete, ze to nema smysl porizovat do tohoto rozmeru 4K, tak na co je vyrabi :)

Jeste jednou diky...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 3. 2018 20:39

Cim vacsia vzdialenost, tym potrebujes vacsiu uhlopriecku aby si dokazal vidiet rozdiel medzi jednotlivymi rozliseniami.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků