TV na sport, PS4 pro, filmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rypi6 14. 3. 2018 20:26

Zdravim, mohl bych poprosit o doporuceni telky na Sport, PS4 pro a pak take filmy/serialy?
- pozorovaci vzdalenost 1,6 - 2m
- cena idealne spise nizsi (idealne kolem tak 15k), ale vzhledem k nabidce uvazuju i o stredni (cca do 25k)
- vzhledem k PS4 pro jsem byl naklonen 4K + 2.0 hdmi, ale neni podminkou (po nacteni jak to se 4K na PS4 je)
- zdroje pres LAN a HDMI (PC, PS4) - O2 tv (ci jine internetove tv), acestream, filmy externe (PS4, PC)

Doposud byl ve vyberu: UE50MU6172 (cena 12,5k !), UE55MU6172, TCL U55C7006. Prochazenim vlaken jsem pridal i UE55MU7002, ale to uz mi prijde dost penez.

Budu rad za kazdou radu, nazor, doporuceni. Dekuji
Rypi6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 3. 2018 20:47

Předvýběr v pohodě, UE55MU7002 je samozřejmě o třídu nad ostatníma, střední cesta by byla Hisense H55N6800 / H50N6800.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rypi6 14. 3. 2018 21:38

Děkuji za kvapnou reakci:
1) Jaký je rozdíl mezi S. 6172 a H. N6800? Dle "displayspecifications" jsou v podstatě totožné (S. má menší lag) a cenově se zdá S. mírně levnější v průměru.
2) jakou úhlopříčku byste volili pro mnou uvedenou pozor. vzdálenost? =>existuje nějaká kvalitní TV i menší než 50"? (původně jsem se zaměřil tedy jen na 50 a 55, ale možná by stačila i menší na tu vzdálenost)
3) jaký máte názor na TCL (dle recenzi a "displayspecifications" se zda i lepsi nez S. 6172)?
4) má cenu připlácet za >100Hz panel? Je v tom opravdu takový rozdíl na oko (dnes jsem se díval na 100hz Bravii a ta mě u běžícího fotbalu z CT Sport nepřesvědčila - rozmazané okraje hráčů,..)?
5) jsou nějaké levnější alternativy s 100Hz panelem za rozumné peníze? Někde jsem tu našel nějaké Philipsy, ale ta jejich černá a občas někdě uveden vyšši lag mě zneklidňuje.

Mockrát děkuji
Rypi6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlhosak 14. 3. 2018 21:46

Dobu jsem se taky rozhodoval jakou koupit tv, mam uplne stejny potreby jako ty sport, filmy a xbox. Zacal jsem na 15k, pak jsem neco precetl a zjistil ze lepsi volbou by byla ta 7002 za 25k a nakonec jsem vzal ted v akci lg OLED55EG9A7V za 25k v okay. obraz uplne super momentalne koukam barca vs. chelsea a proste pecka obraz a na xboxu ty hry jsou taky uplne nekde jinde nez na stare tv.
mlhosak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 3. 2018 21:56

1) N6800 má určitě VA panel i v 55", má širší barevný gamut, lokální stmívání.
2) V rámci TV se pod 49" pořádné TV nedělají (ale ono v rámci 50-55" pod 20000 nejsme v kategorii pořádné TV). Pod 49" bych ale nešel tak jako tak.
3) Hodně slušný poměr cena/výkon. V rámci kategorie do 15k favorit.
4) Záleží taky, z jakého zdroje byl ČT sport pouštěný. Ale 100 Hz není jen o pohybu, taky umí nativně zobrazit 24fps filmový obsah – bez trhání. Nakolik to poznáš ty, kór bez přímého srovnání, je otázka.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rypi6 14. 3. 2018 21:59

mlhosak píše:Dobu jsem se taky rozhodoval jakou koupit tv, mam uplne stejny potreby jako ty sport, filmy a xbox. Zacal jsem na 15k, pak jsem neco precetl a zjistil ze lepsi volbou by byla ta 7002 za 25k a nakonec jsem vzal ted v akci lg OLED55EG9A7V za 25k v okay. obraz uplne super momentalne koukam barca vs. chelsea a proste pecka obraz a na xboxu ty hry jsou taky uplne nekde jinde nez na stare tv.

Díky, za názor.
No, právě přemýšlím, jestli mi ten 2násobně vyšší obnos oproti např. té 6172 stojí za to :D Přecejen netrávím před TV celé dny, ale jen pár hodin týdně. Ono taky přesně proto se ptám zde na další názory.
Děkuji
Rypi6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 3. 2018 22:00

1) totozne nie su ani nahodou. Hisense je na tom obrazom lepsie, takisto v HDR je rozdiel.
3) ktory TCL? To je siroky pojem.
4) otazka je aj ci to bol naozaj 100 Hz. Takisto ako pise kolega, zalezi na zdroji. Kazdopadne 100 Hz nie je len o zobrazeni pohybu ale o obecne lepsej kvalite obrazu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rypi6 14. 3. 2018 22:03

Díky i tobě za názor.
Myšleno bylo TCL U55C7006, které jsem uvedl v prvním příspěvku
Rypi6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 3. 2018 22:50

Rypi6 píše: jestli mi ten 2násobně vyšší obnos oproti např. té 6172 stojí za to :


nic ti to nezodpoví tak, jako když vyrazíš do prodejny vybaven USB s nějakým tím seriálem, filmem .... všechny jsou barevné naštěstí...někdo je víc náročný, někdo míň. Nicméně bacha - všechny značky snad kromě Loewe jsou v prodejnách nastaveny, aby zobrazovali filmový a seriálový matroš "divně plynule" a la mexická telenovela, takže se neboj zeptat se u prodavače na ovladač, abys přehodil třeba obrazové režimy.

-- 14. 3. 2018 22:55 --

Rypi6 píše:4) má cenu připlácet za >100Hz panel? Je v tom opravdu takový rozdíl na oko (dnes jsem se díval na 100hz Bravii a ta mě u běžícího fotbalu z CT Sport nepřesvědčila - rozmazané okraje hráčů,..)?




to je ono...telky mají defaultně v prodejních demo režimech nastavenu zapnutou interpolaci .. občas tak pak vidíš 3 puky místo jednoho, rozmazané okraje hráčů, apod.

Velmi těžko poznat rozdíl při sportovním vysílání u 50hz TV versus 100hz TV s vypnutou interpolací při sledování 50i contentu. - však si to vyzkoušej na nějakém záznamu sám.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sirdo 17. 3. 2018 17:07

mlhosak píše:nakonec jsem vzal ted v akci lg OLED55EG9A7V za 25k v okay. obraz uplne super momentalne koukam barca vs. chelsea a proste pecka obraz a na xboxu ty hry jsou taky uplne nekde jinde nez na stare tv.

ma 4k konzolu (aj ked ma k nej nejake pripomienky), tak neviem ci fullHD OLED bude pren tou spravnou volbou...
sirdo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rypi6 17. 3. 2018 21:41

Tak po dnešní návštěve Datartu a Electroworldu mi z toho vypadlo:
- Samsung UE49MU6442, nebo UE49MU6452 (jaký je v nich rozdíl?) ... favorit prodejců. Naopak 6172 mi vymlouvali oba obchody + meli ji na zdi a moc se jim nechtělo mi do toho strčit moji flashku.
- Sony Bravia KD-49XE7005, nebo KD-49XE7096 (opět nevidím rozdíl)
- Hisense H50N6800 ... k němu mi prodejci toho moc neřekli. Jen, že Sony a Panas. mají příjemnější barvz, a samozřejmě to, že lidi ho moc nekupují, blablabla
- Panasonic TX-49EX603E. Doma jsem pak našel vyšší řadu TX-50EX703E, kterou jsem v Datartu asi minul.

Obecně jsem se přiklonil spíše k 50". Sice jsem měl s sebou flashku s obsahem, kt. pravděpodobně bude na TV běhat nejčastěji, ale nebyl dostatek času si pohrát si v obchodě se vším a např. fotbal se mi zřejmě špatně stáhnul, protože se vždy seknul :D. Takz jsem v obchodě příliš neřešil, zda se jedná o IPS či VA, jelikož v těch jejich podmínkách byly rozdíly opticky poměrně minimální, kromě Sony, který se více lesknul, ale naopak měl asi nejpřirozenější barvy pocitově.

Co se týká OLEDu, tak jedna věc bylo to chybějící 4k a "absence" plošné bílé, ale zejména mluvili o tom, že se mi tam vypálí obraz s velkou pravděpoodbností (např. menu na PS4 apod.).

Co si o tom myslíte vy? Díkec
Naposledy upravil Rypi6 dne 18. 3. 2018 00:36, celkově upraveno 1
Rypi6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 17. 3. 2018 22:30

Že je MU64 často doporučovaný prodejci se tady mockrát řešilo. Evidentně z něho mají vyšší provizi, není důvod ho upřednostnit před lepším MU61.
KD-49XE7005 a KD-49XE7096 se liší v barvě a není důvod ji brát.
Hisense H50N6800 je v 50" dobrá volba a "příjemnější barvy" je nicneříkající pojem. Barvy jdou nastavit a tady ten Hisense má širší barevný gamut než někteří doporučovaní konkurenti.
Panasonic TX-50EX703E je fajn, ale Hisense na podobné úrovni je levnější.
Full HD OLED (LG 55EG9A7V) je televize s moc dobrým poměrem cena/výkon, byť teda ty bys ze své vzdálenosti už rozdíl Full HD/4K poznal. Menu od konzole tam asi nebudeš nechávat hodiny zobrazené, aby se ti vypálilo.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rypi6 18. 3. 2018 19:29

Tak finální rozhodování bude zřejmě mezi Hisense H50N6800 a MU6172.
Ještě jsem tady ve vláknech narazil na prohnutou MU6272 a doporučení ohledně lepších barev v porovnání s 6172.
Má někdo reálné zkušenosti s některou z těchto 3 tv a mohl by nadhodit svůj názor, něž se vydám na 2. a doufám, že i poslední testovací návštěvu obchodů.
Díky

BTW. nevíte, jestli se dá někde dohledat, co je u těchto kusů za LAN socket (jakou má propustnost)?
Rypi6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 3. 2018 22:14

ano, MU6272 má opravdu o něco větší koule než MU6172, ale v mnoha typech contentu to nepoznáš .... v HDR už docela jo, ale ani jedna z těch 3 nemá HDR na nějaké vysoké úrovni

-- 18. 3. 2018 22:14 --

poznáš to, pokud vyrazíš do prodejny s nějakým HDR filmem

-- 18. 3. 2018 22:27 --

MU6442 je pouze tzv channel exclusive model - určen jen pro vybraný řetězec, takže není divu, že ho doporučují, když ho mají exkluzivně :)

Má navíc PLS panel = podobné jako IPS = horší černá, horší kontrast, lepší úhly...vždy je to o kompromisech.......fandim VA panelům, o kterých si myslím, že těch kompromisů mají méně

XE70 jsou taky v těchto velikostech IPS - takže stejný charakter

49EX603 - to je snad ještě horší než RGBW ...IPS, veliký blur .... žádná radost

EX703 - VA panel - velmi pěkná černá, konstrast, někomu připadá hodně lesklá , což může nebo nemusí vadit. obrazově velice povedená, ale zase nepřehraje DTS zvuk ... záleží, jestli je to pro tebe mínus nebo ne ... ostatní zmíněné přehrají DTS všechny (stejně tak MU6172, N6800, MU6272,..)
N6800 nebo MU6272 se tolik nelesknou, MU6172 se tak "matně leskne" :) ... lepší vidět ... MU6272 má ten povrch lepší, dá to vyniknout lépe černé a kontrastu
OLED je risk.

prodavači jsou motivováni konkrétními typy ... jeden měsíc to může být to, druhý měsíc zase něco jiného...

proč MU6172 rozmlouvali? protože ji má mnoho obchodů a je tam veliká konkurecne = tlak na cenu = zřejmě nižší marže než u té MU6442 například :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod majinkej 19. 3. 2018 07:47

KD-55XE7005, KD-55XE7077, KD-55XE7096, jsou taky VA panely, a DTS přehrají taky
majinkej
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků