Repro k TV - do 5 tisic

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sinterpe 14. 3. 2018 15:30

majkom...ovladat sa to da cez dialkove od reprakov,alebo diakovym od seto-boxu.Pri pripojeni na Bluetooth sa da hlasitost ovladat telefonom.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 14. 3. 2018 15:32

majkom píše:Takze myslel si tieto: http://www.digiboss.cz/klipsch-r-15m-re ... ks/d204771

A pripojim to k tv pres optiku - ovladat hlasitot budem ovladacom TV, alebo vlastnym ovladacom reprakov?
diky.


Tie urcite cez optiku nepripojis, nie su totiz aktivne... To musia byt R-15PM.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sinterpe 14. 3. 2018 17:34

Anton 12345 Ono da sa to ovladat aj cez ovladac TV,ale v Tv nesmiem prepnut na opticky vystup,ked ich necham normalne,tak hraju a daju sa ovladat ovladacom z TV.Len myslim,ze vtedy nejdu stereo.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 14. 3. 2018 19:50

Nerozumieme si, ten odkaz co tu dal majkom, nie su aktivne rero, ktore kupil sintepre... Okrem toho, neda sa do dialkoveho ovladaca od TV naprogramovat (napr. cez kody) ovladanie hlasitosti aktivnych reproduktorov ? Pripadne sa to da riesit kupou programovatelneho DO.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sinterpe 17. 3. 2018 08:13

anton12345 Prosim ta k tym aktivnym monitorom Klipsch r15pm by si odporucil aky subwoofer???...Radia my Klipsch R-8SW,povodne som chcel Klipsch reference r10sw, ale neviem ci na dany subwoofer nemam moc malu miestnost...cca 14m.Monitory mam napojene na TV cez audio-opticky kabel,vraj treba ist do Klipsch kvoli charekteristike zvuku a celkoveho podania mne sa vsak 8kg sub nezda ako subwoofer,ale zasa bude sa dat ovladat z ovladacom od monitorov.Ja som rozmyslal ist do Presonus Temblor T10,teraz je vo vybornej cene 315€,ale ten odporucaju na miestnost okolo 20-30m.Anton12345 co myslis?...Niektory radia,ze na tak malu miestnost je menej viac,ja vsak som neskuseny a asi aj nerozhodny.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 3. 2018 15:51

Sintepre, zober si ten Klipsch R-10SW, bude ti to aj pasovat vizualne k tym monitorom Klipsch (dolezity zensky faktor...).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nahnilaruka 21. 4. 2018 17:55

Ahoj,
přemýšlím, že bych nějak lépe ozvučil TV v pokoji 5x4 metry, kdy pozorovací vzdálenost jen 4 metry a TV je cca v prostředku pětimetrové stěny. Místo na reproduktory je omezené výškou cca na 50 cm a rozpočet je 5 000 - 6 000Kč. Reproduktory by neměly ale být jen k TV ale i na poslech hudby, tak cca 50:50.

Vybral jsem si aktivní monitory JBL LSR 305, https://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_305.htm chápu, že jejich primárním zaměřením není ozvučení k TV, ale mají skvělý zvuk za ty peníze. Jsou JBL dobré řešení nebo byste mi doporučili v této cenové kategorii doporučili něco jiného?

Díky za rady a doporučení
Nahnilaruka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 21. 4. 2018 18:29

Na tak velkou vzdálenost si vyber monitor aspoň s 6,5 palcovým středobasem. Ty JBL-ka jsou dobré opravdu jen na blízký poslech tak do jednoho metru.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nahnilaruka 21. 4. 2018 19:25

nějaký návrh nebo doporučení? já se v audiu moc nevyznám, takže si rád nechám poradit
Nahnilaruka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 4. 2018 07:00

Ako chces pripojit tu TV k tym reproduktorom ? Ma ten TV nejaky audio vystup alebo ma digitalny vystup ? K tym aktivnym monitorom, ako chces ovladat hlasitost ? Nemaju DO. Jeden tip mam http://www.aq.cz/obchod/aktivni-reproso ... m23d-2476/ ale neviem, ci dokazu ozvucit tu tvoju miestnost.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nahnilaruka 22. 4. 2018 07:24

jak jsem psal, je tam pouze cinch (žlutý, bílý, červený konektor), 3,5 jack SPDIF a HDMI.

jinak ty JBL mají taky 5" střebasový reproduktor jako ty AQ M23D. Nejsou tedy na + - stejné úrovni, krom toho, že ty JBL nemají ovladač?

Původně jsem to chtěl propojit přes 3,5 jack, ale to je asi ta nejhorší možná varianta. Poznám to vůbec, pokud to přes něj propojím? Na druhou stranu by zase odpadl problém s dálkovým ovladačem.
Nahnilaruka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 4. 2018 08:58

na to bacha, moje Philips třeba neumí ovladačem ovládat výstup na sluchátka. ale zase není vůbec zlej, na běžný TV vysílání úplně v pohodě. Na hudbu už je znát trochu rozdíl ale není to žádná tragédie. IMHO s něčím jako M23 rozdíl nepoznáš pokud je sluch. výstup aspoň trochu kvalitní.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nahnilaruka 22. 4. 2018 09:12

to už jsem vyzkoušel, připojil jsem si k tomu staré reporuduktory za pár kaček a když jsem měnil hlasitost na ovladači TV, tak se měnila hlasitost na reproduktorech.

Takže dle mě otázkou stále zůstává má smysl měnit JBL za AMM23D, když JBL mají stejný středobasový reproduktor a JBL jsou určitě kvalitnější reproduktory.... a pokud nejsou na JBL vhodné, tak jakou náhradu za ně?
Nahnilaruka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 4. 2018 09:16

Neviem, kde si prisiel na myslienku, ze JBL su kvalitnejsie, ale ked myslis, tak skus https://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_308.htm.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 4. 2018 09:33

hele za 5k k tv si myslím že není důvod moc spekulovat, v tyhle ceně se tady většinou řeší jen nějaký microlab atd. i studiový bedny jako ty JBL budou lepší než výstup z TV. já měl nějakou dobu u tv Kurzweil za 2,5k a taky to bylo ok. s tímhle rozpočtem prostě obyvak 20m2 kvalitně ozvučit nejde takže všechno bude kompromis.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků