LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 3. 2018 13:26

Prečo by to malo byť k ničomu? HDR a UHD maš aj u streamovacich služieb a aj v hrach. Nie každy sleduje TV vysielanie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 10. 3. 2018 13:29

Tak asi zalezi na pouziti ne? Ps4 pro, k tomu netflix, itunes 4k filmy, tak s takym hdr a 4k vyuzijes:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 10. 3. 2018 20:44

To JJezevec, vždyť vím, proto mám tuto OLEDku, pro kterou jsem pelášil, když jsem si všiml, že ji zlevnili, protože kombinace OLED s FHD za únosnou cenu mi náramně vyhovuje.
Chtěl jsem Jonatána utěšit. Balit telku na vrácení totiž není ani trochu sranda.
Soused si koupil souběžně se mnou LCD Philipsku asi za 23k a obraz není špatný, ale OLED je prostě jinde.
A pár věcí pro OLEĎáky, pro pokochání. Sice nadsázka, ale užívám si to.
https://www.youtube.com/watch?v=uBUGzWm4UDY
https://www.youtube.com/watch?v=2Tz-rML9dWo
Jinak Muf v sobotu po ránu na dvojce je s tím černým divadlem taky zážitek, ne že ne :)
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spunkycorps 11. 3. 2018 13:12

Tak jsem si koupil tu oledku a nejvíc spokojenost, chtěl bych si ještě pohrát s obrazem.

Máte nějaké nastavení? Myslím, že jsem tu někde viděl z dtestu, ale nemohu to dohledat.
spunkycorps
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 15:45

Nakonec jsem neodolal a za krasnych 25k jsem tu LG objednal. 14.3. bude doma, takze budu srovnavat a jednu TV prece jen balit budu :)

Jen se chci ještě ujistit, je to 100Hz (resp. 120), že? Některé české weby totiž uvádějí 50Hz.
Naposledy upravil jonathanio dne 11. 3. 2018 16:15, celkově upraveno 1
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 11. 3. 2018 16:15

Pak dej vedet jak to dopadlo:) jakou sony to mas doma?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 16:16

Sony Bravia KD-55XE8596
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 11. 3. 2018 18:00

to jonathanio je to 120Hz - zdroj https://www.displayspecifications.com/en/model/77c1bf7
Jsem tedy také zvědavý, co nakonec vrátíš :)
Co máš za zdroje a jakou máš vzdálenost posedu ?
to spunkycorps - někde tady ve vláknu najdeš mé nastavení
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 18:12

Asi 2m daleko ji budu mít a zdroje jsou vesměs FHD a HD ripy, které jsou na současné 4K televizi prakticky nekoukatelné. Ale na druhou stranu UHD Blue Ray je zase nádherná podívaná. Jen si nedokážu představit, že bych pořád stahoval 50gb filmy :)
Jak jsem už napsal, původní plán byla FHD TV, kterou jsem ale ve 100Hz za požadovanou cenu nesehnal a tak jsem vzal tu Sony.
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 11. 3. 2018 18:48

To je zvláštní že, je to FHD na 4k úplně nekoukatelné. Seká to, nebo artefakty, nebo ... ?
Soused jede na 4k SD programy z antény, no a když si poodstoupí na 4-5m, tak se to dá nějak zkousnout.

Fakt ale je, že mi přijde dost uhozené kupovat 4k TV v době, kdy na pozemním vysílání, které platím jako koncesionář, nemají v krajském městě ani jednu HD stanici, natož 4k ...
4k filmy jsou aspoň 50GB velké a kdyby, muset sedět "v první řadě", abych z toho 4k něco měl, mi také nepřijde cool.
Ale velkou obrazovku, krásné barvy, černou, kontrast, eventuálně úhly, spotřebu, nesekající se obraz, to zase ocením.
Jak se říká, každé zboží má svého zákazníka, každému vyhovují jiné parametry.
Jsem spokojen.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonathanio 11. 3. 2018 19:09

Tak doteď jsem koukal ripy o velikosti cca 2gb a na 34 FHD jsem s nimi neměl problém. Tu stejnou kvalitu jsem očekával i na 55, ale je logické, že jsem ji dostat nemohl. Když stáhnu FHD o velikosti cca 10-15gb tak s tím už problém není, ale na ty víc komprimované ripy se prostě koukat nedá. O SD vysílání ani nemluvím. Naštěstí máme většinu kanálů v HD, ale i tak si jsem skoro jistý, že na té LG to prostě bude všechno vypadat líp.
Takhle to dopadá, když člověk spěchá a chce všechno hned teď :)
jonathanio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 12. 3. 2018 16:19

No jsem zvědav, jak to dopadne s LG. To víš, z ho... bič neupleteš jak se říká. Také to je tou úhlopříčkou, jsou na ní větší pixely, ale o to tolik nejde, hlavně se roztáhne ten špatný obrázek na plakát a je vymalováno, když se na to kouká zblízka.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuchtala 13. 3. 2018 14:11

Zdravím, taky jsem neodolal a za těch 25 tisíc koupil. Můžete někdo doporučit nějaký držák na stěnu? Píšou, že pouze origo LG, ale určitě pasuje jakýkoliv VESA 300 x200, je to tak? Díky
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2018 17:42

V návodu bys měl mít montážní poznámku, zda telka splňuje VESA standard, anebo je potřeba něco extra.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moff 13. 3. 2018 17:56

Ahoj, kde jí mají za 25 000? :-)
Moff
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků