Cowon Plenue J

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2018 06:53

Na podzim minulého roku vydal Cowon další svůj nový přehrávač z řady Plenue a nese označení J. Je v modelové řadě posazen nad populární model D, škarohlídi by mohli říct, že je druhý nejhorší :-)
Cowon si za léta svého působení na trhu získal řady fanoušků pro své perfektní zpracování, nejlepší možnosti úprav zvuku uživatelem, na dnešní poměry dlouhou výdrží baterie a v neposlední řadě pro svůj zvuk. J3 se dá zařadit mezi legendy.

J je jední z posledních počinů Cowonu a míří do třídy, v které kraluje FiiO, xDuoo a řada jiných. Jedná se snad o nejfrekventovanější segment. Ve specifikaci přístroje není uveden DAC chip, což nebylo uvedeno ani u Déčka. U vyšších řad Cowon chipy uvádí. U Jéčka se spekuluje o čipu Cirrus Logic WM8998, což je údajně čip, který je použitý i u Cowonu Plenue D.

Já jsem čerstvým majitelem Jéčka od včera, kdy jsem se rozhodl, že už nebudu experimentovat s přebujelou produkcí z Číny, u které je kontrola kvality jevem spíš nahodilým, než systémovým. Hledal jsem přehrávač, který bude hrát pokud možno neutrálně, ovládání bude jednoduché se slušnou odezvou, přehraje maximum formátů, materie vydrží 8-10 hodin a nebute to cihla. To všechno mi do teď šikovně splňovalo xDuoo X10, ale po té co jsem si první kousek poškodil nešetrným zacházením a u druhého je baterka KO po dvou měsících, jsem se prostě musel posunout. Cowon J mi padl do oka již před časem na jednom shopu z UK. Designově se mi líbil, Cowon jsem už vlastnil a mé zkušenosti jsou cekem pozitivní. Mnou vlastněné přehrávače ( PD a P1 ) mi zvukem moc neutrální nepřisly a u P1 byla i baterka mizerná, ale obecně mi ani jeden nebyl zklamáním.

Jéčko se nabízí ve dvou barevných variantách - Jupiter Gold a Misty Ocean. Já mám varintu druhou. Balení je spartánské a krom přehrávače je v krabičce už jen kabel a návod s garanční kartou. Přehrávač je přísně kvadratický a jeho tvar se mění jen u 3,5mm single výstupu na sluchátka, kdy se kolem výstupu malinko rozšiřuje. Výstup na sluchátka je na levé horní straně přehrávače, kde je proti němu umístěno i tlačítko pro vypínání/uspání displeje. Na straně levé je slot na kartu a micro USB připojení pro nabíjení a přenos dat. Na straně pravé se nacházejí fyzická tlačítka pro ovládání prístroje - start/stop, vpřed, vzad a ovládání hlasitosti. Čelní panel pokrývá ze 4/5 displej, zadní panel je potažen jakousi vroubkovanou gumou, na které je i logo řady Plenue. Přehrávač je malý, je menší než xDuoo X10 a to ve všech měřitelných rozměrech i váze. Největší rozdíl je u tloušťky přehrávače, která je u Jéčka pod 10mm. Přehrávač při prvním spuštění chvilku zpracovává databázi nahrávek, ale následná spuštění už jsou v řádu cca 2/3 vteřin. Jéčko má vestavěnou paměť 64GB, která jde rozšířit o dalších 128GB voženou kartou. Pamatuje si poslední pozici, ale po zapnutí se nespouští přehrávání automaticky.

Technicá specifikace a přehrávané formáty jsou na obrázku níže. Obrázky jsou z netu. Zvukové dojmy přídám později. Zatím se zdá, že Jéčko protíná řadu z mnou kladených požadavků, leč ne beze zbytku všechny.
Přílohy
pj_spec.jpg
cow_plenuej_05.jpg
cow_plenuej_04.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2018 08:54

Blahopřeju! :-)
Dobrá volba.
Jsem zvědav na popis zvuku.
Nicméně Cowon Plenue D má DAC Wolfson WM8998.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2018 09:06

pseudomagick píše:
Nicméně Cowon Plenue D má DAC Wolfson WM8998.


No však to tam snad píšu, ne? Já je ani jeden otevřený neměl, oficiální informace nikde dostupná není, proto zmiňuji ,, údajně "
Tys ho viděl otevřený, že to můžeš potvrdit?

-- 2. 3. 2018 09:09 --

Jo už Ti asi rozumím. Ty mne koriguješ, že tam není Cirrus, ale Wolfson. Je to tak? No tak pro ty co nevědí, tak Cirrus Logic v roce 2014 koupil Wolfson Microelectronics => dnes Cirrus = Wolfson.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 2. 3. 2018 09:35, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 2. 3. 2018 09:16

Me jen stve, ze dotykove ovladani je na Jcku stejne jako na Dcku, teda me prijde pomale a reagujici az na nekolikaty pokus.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2018 09:17

Je zajímavé,že někdo uvádí to a jiný něco jiného.Výrobce však neuvádí nic. :-\

Střeva lze vidět zde: https://www.head-fi.org/threads/cowon-p ... t_12245577

Plenue D jsem měl již 2-krát a byl jsem s ním spokonen.Jedinou jeho slabinou byl stereo crosstalk,nicméné za tu cenu se mu to nadá vyčítat.
Předpkládám,že Plenue J na tom bude lépe. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2018 09:21

Bína píše:Me jen stve, ze dotykove ovladani je na Jcku stejne jako na Dcku, teda me prijde pomale a reagujici az na nekolikaty pokus.

Já jsem zaznamenal potíže pouze při přeskakování ze skladby na skladbu a to většinou jen u formátů s vyšším rozlišením. Skladba začne hrát takřka hned, ale moment trvá, než se změní coverart.
Běžný pohyb v menu je s okamžitou odezvou nebo mě to nepřijde nikterak mimořádné. FiiO X3iii je znatelně pomalejší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2018 09:22

Bína píše:Me jen stve, ze dotykove ovladani je na Jcku stejne jako na Dcku, teda me prijde pomale a reagujici az na nekolikaty pokus.


Já jsem s Plenue D nikdy s dotykem problém neměl. Sice měl pomalejší odezvu,ale na to se dalo zvyknout.

-- 2. 3. 2018 09:36 --

Znatelné to bylo,když jsem přecházel z Aune M1s(nejrychlejší)na PD.
AK 300 je taky docela pomalé.Nejvíce je to znatelné na albu Chesky 30th Anniversary Collection. Hudba začne hrát a než naskočí info a cover,tak to trvá 5 sekund.
Divné.

-- 2. 3. 2018 09:43 --

"Jo už Ti asi rozumím. Ty mne koriguješ, že tam není Cirrus, ale Wolfson. Je to tak? No tak pro ty co nevědí, tak Cirrus Logic v roce 2014 koupil Wolfson Microelectronics => dnes Cirrus = Wolfson"

Aha! Tak to jsem nevědel.Sorry.
Proto se mi Wolfson s Cirrusem(stejné numerické označení)míchal ve vyhledavači. -:)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2018 10:08

Jinak, když jsem u toho co nás štve, tak mne míchá, že k němu ještě nejsou dostupné ani pouzdro ani folie. Pouzdro se dá koupit někde ve Švýcarsku nebo na eBay, ale tady či v běžných shopech v EU ani ň.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2018 12:12

Možná se v ČR bude prodávat pouzdo později,nicméně Plenue J se už zde prodává za cenu 8.700,-.
Pouzdro je možné si nechat vyrobit na zakázku(třeba u R.Tlustého apod.)
Musel bys zajet do Vršovic,aby si Plenue J změřily atd.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2018 12:29

To, že se prodává tady vím. Koupil jsem ho u Alzy. Jezdit někam kvůlivá futrálu nehodlám. Očividně to, že není k dostání takřka nikde na obvyklých místech je pochybení dovozců a Cowonu samotného. Zatím jsem mu přidlělil semišový váček od sluchátek a je mu v něm dobře. Folii na displej zkusím vyřešit náhradou z iPhonu.
Naštěstí my Rakušané, ať už Češi nebo Němci si poradit umíme :-)

Na každý pád po pár hodinách poslechu konstatuji, že nákupu nelituji a těch nenaplněných požadavků není tolik. Baterka zdá se vydrží světelný rok, charakterem zvuku jsem téměř tam, kde jsem chtěl být a jediný mínus ( krom futrálu ) je nemožnost přehrání DSD souborů. Což je vada pro mne spíš marginální.

Zatím poslouchám pouze s Haydny, jelikož jiná sluchátka aktuálně doma nemám a poslouchat se to dá.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2018 12:38

To,že zvládne flac 192/24 by mělo stačit.
V DAPu mám tento flac i DSD(dsf)a rozdíl ve zvuku nepoznám.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 3. 2018 12:45

No já pár věcí v DSD mám a poznat je to dost. Nicméně jedná se skutečně pouze o zlomek mnou vlastněné hudby, takže mne to zas až tak nemrzí. Možná časem zkusím i to eRko.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2018 13:00

Zajímavé je,že Cowon uvádí ve svých specifikacích,že přehrává i APE.
Plenue D mi nikdy APE nepřehrál(44,1/16) a nepřehraje tento formát ani AK300.
Takže musím konverovat do flacu pomocí AIMpu.
Nechápu proč to výrobci uvádí,když to nefunguje.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 3. 2018 07:22

Mám za sebou prvních pár hodin poslechu. Koupě Jéčka byla u mne z počátku spíš jakýmsi impulzivním činem, který pramenil z mého momentálního rozpoložení a znechucení. Znechucení má kořeny v nízké míře spolehlivosti aparátů a prodejců z ALI a Číny obecně. Když se objeví něco co slušně hraje, tak buď se to hrozně ovládá, nebo se to sype. Když se něco nesype a ovládání je svižné, tak to buď nehraje nebo šumí jako ďas. Prostě je to vždy o kompromisu a ústupcích. Fakt je, že nízké ceny těchto věciček jsou daní za kvalitu a splehlivost. Proto jsem se rozhodl, že už ( mometálně ) upustím od experimentů a zkusím si pořídit přehrávač od prověřeného výrobce. Jelikož jsem lakomý a mám i řadu jiných koníčku, tak jsem si stanovil hranici cca na 500EUR. Své požadavky jsem vyjmenoval v jiné vlákně, nebudu je tu znovu všechny vypisovat, ale jen ve zkratce:
- neutrální zvuk
- výdrž baterie
- pouze offline přehrávač
- velikost do kapsy

Při svém brouzdání netem mi už před časem padlo oko na Cowon z řady Plenue, model J. Jak píši výše jedná se o model posazen o příčku výše, nad aktuální základ řady - model D. Déčko jsem měl a celkem jsem si ho oblíbil. Bylo malinký, baterka vydržela věčnost, zvuk byl taky spíš základní, ale dal se. V minulosti jsem vlastnil i model z opačného pólu, vrchol řady P první generace. Ta byla zvukově hodně dobrá, žel velikost a beterka byly už mimo. Od Cowon jsem se následně odklonil a prostřídal jsem řadu přehrávačů od jiných výrobců. Před rokem jsem zakotvil u xDuaa, ale jeho kvalita me opět dohnala do kolotoče hledání. Jéčko jsem objevil na stránkách eshopu v Anglii a zaujala mne jeho celkem nízká cena. Velikost byla taky akorát, o zpracování jsem pochybnosti neměl, ale zdráhal jsem se kvůli zvuku, jelikož jsem Cowony nepovažoval za přehrávače s vysloveně neutrálním přednesem. Nicméně jsem začal hledat více dostupných informací o Jéčku a hlavně recenze. Zatím jich moc není, přeci jen je Jéčko na trhu teprve někdy od podzimu. Dočetl jsem se, že Jéčko má patrně stejný DAC chip jako Déčko. Jelkož však Cowon informacemi o vnitřnostech nižších modelů šetří, není to zatím informace ověřená. Zvukově je Plenue J ve své zatím jediné recenzi popisován jako přehrávač s neutrálním přednesem, přátelský svou výstupní impendací i k citlivým inearům. Na základě této jediné recenze jsem se tedy rozhoupal a Jéčko zakoupil.

Vezmu-li teď své výše uvedené požadavky a porovnám-li je s tím co Jéčko nabízí:

- neutrální zvuk - viz níže
- výdrž baterie - na dnešní poměry excelentní, zatím přesně nezměřeno, ale při přehrávání mixu ztrátové a HiRes muziky jde výdrž baterie daleko za 20 hodin
- pouze offline přehrávač - splněno beze zbytku. Žádná Wifi, BT, Stream, nic. Jen karta nebo muzika na vestavěné paměti a play.
- velikost do kapsy - úplně v pohodě. I do kapsy u trenýrek. Velikostí je takřka přesně na úrovni xDuaa X10, jen je tenčí a výrazně lehčí.

Ani zvukem mi není Jéčko zklamáním, ba naopak. Má očekávání nebyla vysoká, ale skutečnost je předčí. Má-li Jéčko stejný DAC chip jako model D, tak konstruktéři zvolili zcela jiný přístup k zesilovací části a tento nový přístup já osobně hodnotím kladně. Už jsem Déčko dlouho neslyšel, ale při porovnání s X10 ztrácelo na xDuoo hlavně v čistotě a detailu přednesu. Nemluvě o prezentaci prostoru, která byla u Déčka slabším článkem obecně. Vězte tedy, že Jéčko v některých ze zmíněných aspektů xDuoo X10 předčí.
Celkový přednes Jéčka se dá nazvat neutrálním s lehce zvýrazněným podáním výššího pásma. Toto zvýraznění dává přednesu Jéčka nebývalou čistotu. Rovněž tak separace a čitelnost detailů je příkladná. Levopravá scéna je podávána se špičkovou čitelností a přesností. Hloubkou prostoru už Jéčko malinko zaostává za xDuuem. xDuoo má zvuk více hladký, analogový. Cowon je živější. Oba přístroje umí pěkně básnout, jen u Cowonu je podání basů malinko tenčí, ale může to být dáno i mnou aktuálně používanými špunty Whizzer A15 Pro Haydn. Momentálně jiné doma nemám. Během cca dvou týdnů se mi mají vrátit Ei3, s těmi bude srovnání zajímavější. Jéčko má tendenci si občas syknout, ale není to nic zásadního. To co je jedna z nej věcí na Cowonu je ticho na pozadí. Už dlouho jsem neměl přehrávač, který by nešuměl. Šum na pozadí je věc, která mne osobně hodně otravuje a už jsem se v minulosti řady přístroju, jinak špičkově hrajících, kvůlivá šumu zbavil ( Studio např. ).

Závěrem tedy konstatuji, že nákupu Jéčka rozhodně nelituji a budu se snažit poslechnout i eRko. Jéčko má mé osobní doporučení, je zvukově dále, než byl Plenue D, ale udržuje si jeho jednoduchost, výdrž a hlavně i kvalitu Cowonu obecně.
Přílohy
IMG_7206.JPG
IMG_7207.JPG
IMG_7208.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 4. 3. 2018 10:59

Má-li Jéčko stejný DAC chip jako model D, tak konstruktéři zvolili zcela jiný přístup k zesilovací části a tento nový přístup já osobně hodnotím kladně.


Pokud je tam wm8998, tak to by mělo být all in one řešení. Oproti Dvou tak bude rozdíl způsoben spíš softwarem nebo komponenty okolo.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků